IMT

Kod komšijinog 533 se ova "ruka" što sam obeležio na slici klima napred-nazad, i zbog tog lufta prednji desni točak igra levo-desno kad se vozi.... Jel ima tu neko štelovanje ili mora da se menja neki deo? Mislio sam ako nije neka stavka ::novac:: da mu to popravim u znak zahvalnosti što mi je pozajmio traktor, pa pitam da znam šta me očekuje....
Nadam se da se Milanche neće ljutiti što sam mu koristio sliku....


2ihne42.jpg
 
I mene bi to interesovalo jer se i kod mene ta jedna ruka malčice klati!
 
Kad se prednji točkovi malo "otvore" (a mogu biti i na nuli) onda se plesanje odmah izgubi. No da bi to napravili treba sa špagom premjeriti kako stoje prednji točkovi, koja je dužina spona pa to sve fino uštimati i onda nema problema ni pri najvećim brzinama fergusona. ::namigivanje:: Ako se to sve fino odradi onda neće jesti gume, no ko nezna i neuštima dobro poderat će mu gume brzo.

@Milanche: Jel rođak morao šta burgijati (prepravljati) na koljevci? Čija je korpa, lamela...? Jel ore sa tim fergusonom i sa kojm plugom? :cao:
 
Becarino sa 539 je korpa ,traktor je pre nekih 30 -tak dana sklopljen i utisci su extra zasada.Vidna ,osetna razlika je u snazi , a ostao je i dalje onako okretan traktor kao sto je 539 samo sa 60 ks.
 
Milanche je napisao(la):
Becarino sa 539 je korpa ,traktor je pre nekih 30 -tak dana sklopljen i utisci su extra zasada.Vidna ,osetna razlika je u snazi , a ostao je i dalje onako okretan traktor kao sto je 539 samo sa 60 ks.

jeste ostao okretan samo nece imati brzo mnjenjaca radili likovi to i kod nas pa nije ni godinu sastavio podero sav snop zubcanika izgulio napolje sa desne strane ::lose::
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Kad se prednji točkovi malo "otvore" (a mogu biti i na nuli) onda se plesanje odmah izgubi. No da bi to napravili treba sa špagom premjeriti kako stoje prednji točkovi, koja je dužina spona pa to sve fino uštimati i onda nema problema ni pri najvećim brzinama fergusona. ::namigivanje:: Ako se to sve fino odradi onda neće jesti gume, no ko nezna i neuštima dobro poderat će mu gume brzo.

@Milanche: Jel rođak morao šta burgijati (prepravljati) na koljevci? Čija je korpa, lamela...? Jel ore sa tim fergusonom i sa kojm plugom? :cao:
Aman kod ovog traktora ta ruka baš dobrano klima....
Znači ništa štelovanje nego da se menjaju delovi.... Pa onda ću mu predložiti da kupi delove pa ću mu opraviti bezplatno...
 
@Mityoo: Probaj prvo upucati prednje točkove (to ti nebi trebao biti problem jer se kužiš u mehaniku). Kad to sve fino svedeš na mjeru kako treba biti, onda ideš redom i gledaš kakvi su krajnici (ako su loši mjenjaj ih jer oni dosta utječu na plesanje točkova), pa koliki i kakav je luft na kućištu volana, kakvi su rukavci... i tako redom. I kod mene na 533 se ta poluga klima no točkovi neplešu ni pod špricom od 600 l. ::namigivanje:: A čim točkovi malo "pogledaju" prednjim krajem jedan prema drugom (nosači utovarivača mi malo saviju spone kad trap dođe u gornje mrtve točke pa ih onda automatski skrati, jel) odma počinje ples na cesti, al zato je tu desna noga na krajniku spone i samo deri.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@Mityoo: Probaj prvo upucati prednje točkove (to ti nebi trebao biti problem jer se kužiš u mehaniku). Kad to sve fino svedeš na mjeru kako treba biti, onda ideš redom i gledaš kakvi su krajnici (ako su loši mjenjaj ih jer oni dosta utječu na plesanje točkova), pa koliki i kakav je luft na kućištu volana, kakvi su rukavci... i tako redom. I kod mene na 533 se ta poluga klima no točkovi neplešu ni pod špricom od 600 l. ::namigivanje:: A čim točkovi malo "pogledaju" prednjim krajem jedan prema drugom (nosači utovarivača mi malo saviju spone kad trap dođe u gornje mrtve točke pa ih onda automatski skrati, jel) odma počinje ples na cesti, al zato je tu desna noga na krajniku spone i samo deri.
Ovo sam i ja primenjivao.... A ostalo sve izgleda ispravno samo ta ruka šeta napred nazad, a volan se ne pomiče.... Tu ćer unutra biti sigurno problem u kućištu volana....
 
nemora da znaci da je kuciste volana...hoce i da se zajede zljeb na vretenu volana,da se potrose kuglice,malo kucisete gde stoje kuglice se se pohaba,odu caure na kucistu....
 
Kazi mi kad ti je utovarivac pod teretom kako ide volan? Ja sam u pregovorima s jednim svajcarcom da mi da njegov polomljeni utovarivac koji ga ne koristi vec godinama. Ja bi taj utovarivac postavio na jednog od 2 moja 539. Najvise nam treba utovarivac za stajnjak i za ciscenje tora kod ovaca. Ipak ja mislim da 539 nema jacinu i masu za ciscenje tora kod ovaca . Kazi mi ti tvoje misljenje? Pozdrav od mene. :ppozdrav:
 
Sve se mora redovno podmazivati i nema brige. Jasno kod motanja treba malo uključit mozak jer u suprotnom ćeš se namučit. Tovario sam ovčije đubre više puta. Ide to bez brige samo treba po manje zahvaćat jer je to zbito pa se teško razdvaja (ide u slojevima), al to znaš i sam. Ovih dana imam za izvuć dva tora ispod ovaca pa ću okačit slike. Inače na zadnjem kraju imam 300 kg tegova na ukočenjima i to mu dosta pomaže, a u planu je staviti 540 kg (čekam nosač za tih 18 tegova). Što se tiče njegove "nemoći" tu se nebrini, pitanje je samo jesi ti sposoban izvući iz ono što on može. ::namigivanje:: :cao:
 
Hvala ti najvise. Jos sad trebam da konacno uzmem taj utovarivac , sem ako se tip ne predomisli i ja otanem bez njega. :ppozdrav:
 
Dabise izbeglo plesanje tocka kod 533 i 539 traktora,treba zameniti biksne na glavi upravljaca i na burence sa kuglicama dodati jednu malu kuglicu da se izgubi zazor izmedju kuglica.
 
Nazad
Vrh