IMT

Bale hvala ti puno. Meni je ovaj tip reko da mu obavljam neke poslove dok se on ne vrati iz F a za to vreme ce razmisliti da li oce ili nece mi dati taj utovarivac. A ti moji poslovi kostaju mnogo vise da sam ga kupio od njega. :ppozdrav:
 
E ljudi danas mi bio zaglavio ventil na hidraulici na 577 i ćale zvao servisera iz IMT-a da ga pita da dođe i da rasklopi, da uradi pumpu, a on će mu na to da je to sigurno špem zaglavio, i da upali traktor i da pun gas i upali kardan, pa tako dva-tri puta i da će odglaviti...I ćale tako uradi i gle čuda, stvarno se ventil odglavi...

Eto da podelim neko iskustvo sa vama, ako neko bude imao sličan problem, da nemorada otvara tamo sa desne strane ili još gore da rasklapa...
 
Milanche je napisao(la):
Za one koji nisu videli, IMT 539 sa IMT 558 motorom, zmaj od traktora! Rodjakov traktor, jos fali hauba da se stavi, jer mora da se produzi. :D

slika005.jpg
Jel slabiji fergin menjac od 558 , jel ce moci da izdrzi taj motor ? Naravno uz malo pazljivije koriscenje.
 
Sve je to u redu ali kako ga je nabudzio ili pase original? Kazi te mi u cemu je stvar? Unapred hvala. :ppozdrav:
 
Pa ovo ne izgleda tako lose, a uz to i pali. Malo sale. Momci sta da vam kazem , svaka vam cast. Nije to sto ste vi pametni i svi mi ostali seljaci . Nego nas drzava dovela u tu situaciju da moramo da mislimo i da se snalazimo. :ppozdrav:
 
pozdrav svima!!!!!!!!!!!
hteo sam da kupim jedan imt 558 treba mi za vucu i oranje to bi bili njegovi poslovi odprilike.
mozeteli da mi kazete prednosti i mane tog traktora ako nije problem ljudima koji se razumeju u taj traktor i koji ga imaju!!!!!!!
hvala!!!!!!
 
imam ja 558 i nijel los za vucu jer kao sto kazes ,,to je njegov posao''.... problem moze biti u kocnicama koje se veoma brzo kvare a to je problem kod svih 558 traktora i ako imas bocnu kosu moras skidati bocu za kompresor koja je sa desne strane ...a inace je traktor i veoma brz... to sto neki pricaju da mu je volan los..to jee stvar odrzavanja jer treba redovno podmazivati spone i glavu upravljaca..kao i odrzavati prednji trap..to bi bilo to..ako jos nesto treba pitaj............ :cao:
 
PROBLEM...................... izbacuje mi reduktor iz brzine pri vecim opterecenjima............ jednostavno se traktor zaustavi a reduktor ostane u leru....... OBJASNITE MI ZASTO....HVALA UNAPRED.... :sta:
 
Svaki traktor je dobar jer dobro zastiti ledja a ima bolji i losiji ali kod nas nema nitko 558 ja sam ga vozio jedan dan ali ziva me je satrao kako je neudoban bar za mene.Velikije potrosac ovaj 558 bio on je dobar za oranje a za ostale stvari nije rentabilan jer sam uspio 30l potrositi od ujutro do 1 popodne u kosidbi.Znaci pricam o ovome traktoru 558 sto ga je kolega imao mijesec dana.
 
558 je u lako obradivoj zemlji duplo bolji traktor od bilo kojeg 560. 560 je tezi od njega 1000 i vise kg, ako se ne varam... U mom selu ujak ima i 558 i 539. mjerio im je potrosnju u oranju jednom prilikom. 539 s 2x10" imt plugom, a 558 s 2x12" plugom. orali su jedan za drugim cjeli dan i kad im je tocio gorivo ispalo je da je 558 potrosio samo koju litru vise od 539.

558 se s 12" igrao, dok se 539 s 10" malo i naradio da ore na dubinu kao 558 i da ga prati. kasnije su se okrenuli tako da 539 odredjuje tempo, pa je 558 radio totalno rasterecen i tu je ta mala razlika u potrosnji.

558 je u tezim tlima los izbor za oranje jer je dosta lagan za svoju snagu, ali u laksim tlima je 3 puta bolji izbor nego 560, pogotovo 560 iz prve serije ;)

kocnice samo treba rastaviti, ocistiti namazati kvalitetnom i skupom mascu kuglice i obraditi lezista kuglica da se one lijepo kotrljaju unutra i nikad s kocnicama problema ako su one gore gume citave da ne ulazi prljavstina... Ujakov 558 stvarno radi dosta zemlje i vozi se i po sumi i kud sve ne i kocnice rade bez greske...
 
@ivan 533

Ivane, slažem se sa tobom u oceni traktora IMT 558, osim onoga što kažeš o brzini. Ti verovatno nisi vozio drugi traktor u transportu pa neznaš koliko je IMT 558 spor ili su drugi traktori brzi, ja sam vozio 558 u transportu i na putu i svarno je jako spor. U radu u njivi nemam zamerki.
 
vozio sam i 542 i 560 i mnoge it traktore i mnogo je sporiji od njih ali mi se svidja sto prilikom transporta iskoristi svu svoju snagu i mozes da vuces dosta sa njim...ja svake godine vucem drva sa njim i mogu da kazem da nije los...... a sto se tice brzine nije bas za pohvalu ali ja nemam zamerke..... (svako ima svoje misljenje i ja cenim tvoje OKRIM ali eto....)
 
Samo jedno pitanje,isplati li se kupiti nov IMT traktor,jel los kvalitet?Znam da ce on prvih 5 godina biti dobar ali posle,kako ce se pokazati?Da li je neko skoro kupio nov IMT?
 
Nazad
Vrh