IMT

Ovako, imam problem vozim Imt-a 565 na registraciju i imam broj šasije naprijed kod volana ali ga nemogu izčitat, dali znate jel ima gdje jos koja plocica ili da je otisnuto sve sam pregledo nigdje nissta.. sada ako netko zna nek javi..!!! :ppozdrav: :cao: :cao:
 
ja mislim da nema nigde drugo barem je kod mene bilo isto tako na 577 pa mora da se ukuca broj kod nas nazad na trubu ukucavaju pa pogledaj da nema slucajno tamo(gde se srafi za diferencijal)
 
Jesam...grudvica silikona je napravila zacepljenje u vodenoj pumpi.Predhodni gazda nije zalio silikon(onaj obicni providni)kada je zadnji put sklapao pimpu.Gruvica je setala po pumpi i zato je nisam ni primetio.Eto sitne gluposti koja ti oduzme par dana vremena ,a boga mi i zivaca...Hvala svima koji su mi dali predlog za resenje problema :cao: :cao:
 
Bit ce da je mjerac ili neispravan ili je proklizavao na kardanu...

NA: kud ces vise obrtaja? 539 na 1500 ima 540 okretaja kardana, a na 2250 ima 720 okretaja kardana. Kud ces bolje.
 
pozdrav za sve.potrebna mi je jedna mala pomoc za 577: da li je izlazno vratilo (kardan) brzi ako je direktna veza na hidraulicnu pumpu ili ako ide preko onih reduktora .
 
539 ima sigurno 540o na 1500-1600o a za 560, 577 neverujem.
Moj 577 imao je reduktor nazad ma smesno kako se polako vrti kardan sa njim dok sam brao gas do panja i nikad levator ne prebaci klip preko bunkera tako i mtz 820,a ursus 355 na 2000o motora malo malo pa klip izleti
 
Moji 577 imaju 540 o/min kardana pri 1700 o/min motora. Kada berem pri 2000 o/min motora, malo malo pa klip preleti bunker, onda moram malo da olaksam. Inace, MTZ 820 ima 540 o/min kardana pri 2000 o/min motora. . .
 
nikola svaki 560 i 577 ima pozadi reduktor ali je razlika u tome sto je kod nekih dirktna veza sa pumpom a kod neki ide pumpa vratilo prenosni zupcanik kardan tako da ne znam koja varijanta je brza a sto se tice rusa on ima dve brzine na kardanu tako da nebi trebao da bude spor
 
Bubu je napisao(la):
Moji 577 imaju 540 o/min kardana pri 1700 o/min motora. Kada berem pri 2000 o/min motora, malo malo pa klip preleti bunker, onda moram malo da olaksam. Inace, MTZ 820 ima 540 o/min kardana pri 2000 o/min motora. . .
sve to lepo pise na satevima ali ako nisi merio onda nemozes biti siguran :bravo:
 
Nazad
Vrh