IMT

@ zorancile

Ne samo MTZ. IMT 558 je sporiji od većine traktora. Uporedi ga sa Ursusom, IMT 542 Torpedom 75 i da ne nabrajam sve ostale odkojih je mnogo sporiji.
 
@ MONTOYA

Ovde je bilo reči o brzini IMT 558, a ne najbržem traktoru. IMT 577 je brz traktor i to mnogo brži od IMT 558.
 
kažem samo da torpedo uopšte nije brz i mislim da nije ništa brži od 558 ima u selu jedna 48-ca koju sam u više navrata vozio i to sa gumama 14.9-28 što je to tek sporo njega šiša 539 ko od šale
a 558 sa gumama 16.9-28 je brži od 539
 
ljudi zasto mi izbacuje reduktor na imt 533 pri velikim opterecenjima sam izleti iz brzine....
 
Spori 558 ima prenosni odnos u menjacu kao 577 samo sto nema 4. i 5. brzinu sto znaci da je dosta spor ako jos uzmemo u obzir da ima manje tockove od 577....
Sto se Torpeda tice, ovde kod mene u selu ima 2 komada 4806 Adriatic koji idu zdravo brzo ali opet ne mogu da preteknu 577... :D

Za sve vlasnike 533: probajte pri voznji na punom gasu da skinete usisnik za vazduh pa ce te videti koliko brzo 533 moze da ide! :haha: :haha: :haha:
 
Ja nisam puno vozio druge traktore sem moja 2 539 90to i 2005to god. I rakovicu 60. 539 je dosta brz. ja sm to ocenio po tome kada sam isao na pijac ujutru. Uglavnom sam sve redom preticao, aisao sam bezbroj puta. e sad tu nemogu ja po tome proceniti, jer sam ja bio ipak mnogo mladji od svih ostalih sto voze stoku na pijac. Ja sam svo vreme na putu drzao pun gas, a kako ostali voze nebi znao da vam kazem. U sustini svi nasi traktori su spori. Traktor za transport bi trebao da ide bar 40km/h . :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Za sve vlasnike 533: probajte pri voznji na punom gasu da skinete usisnik za vazduh pa ce te videti koliko brzo 533 moze da ide! :haha: :haha: :haha:
Ili kad se probuši membrana na pumpi, prvo digne ler na oko 1000okr, prima gas nenormalno i vrti se kao da je motor od auta. Imao sam jedan što mu je malo falilo da kazaljka dodirne graničnik al s druge strane, bio brži od 549, ručica od gasa je išla do volana :haha:..
Tako ga kupili, tako i prodali, šta je dirano neznam, al je išo blesavo, nije dimio, a imo snage za ne povjerovat, 12.4 gume, bio jedan od bržih u selu, jedino je bilo riskantno kočit, ili ako točak zapleše :haha: naravno da poslje takve kratke vožnje pritiska ulja nije bilo, ali bio je ferac formula..
Zbog njega uzeli drugi,al noviji i očuvaniji, pa se pomalo razočarali...
 
@petar: Ista priča i kod mene. IMT-533 je došao iz tvornice sa gumama 12,4-28 (Rekord) i poslije rata malo sam otovorio pumpu, malo se sama raštelovala, auspuh dolje, cijev gore i mališa je išao ko metak. Bio je najbrži ferguson u ataru. :D Al to nije dugo trajalo. :nono: Morao sam ga "uštrojit" inače bi se razletio.
 
e..ja pitao nesto a niko mi ne odgovara... zasto mi izbacuje reduktor na 533:haha: cim ga vise opteretim ili krenem uzbrdo on izbaci...desava se cesto...??
 
hvala svima za odgovor za 558.
kada sam mislio na transport meni je bila bitna snaga izvlacenja terete iz njiva a ne brzina.
kako cu da znam to koji je brzi a koji spori 558:haha:
posto odprilike moze da se nadje 558 zna li ko:haha::haha:??imali neko neku bolju preporuku za neki drugi traktor a da su cene priblizne:haha::haha:?
 
Evo da se i ja uključim u temu o IMT.Novi sam član na ovom forumu i trenutno imam IMT 560.Ako nekoga šta interesuje u vezi ovog a i ostalih Imt traktora potrudiću se da odgovorim :D :D
 
Izvinjavam se sto saq toliko spor. Krenuo sam na turneju salaskog pozorista pa nemam pristup internetu. Pozoriste vucem sa tim 558 sa slike pa ako nekog zanima nesto oko traktora moze da dodje ako gostujemo u njegovbom selu.
Da, za ram je potrteban atest, ali to jos nisam odradio. Kada vidim kakva je proicedura napisacu.
E sad, sto se tice 558 kao traktora. Znate ono, svako hvali svoga konja... Moj deda ga je kupio i mi smo prvi vlasnici, ove godine traktor puni 30 godina. Imamo jos i 560 88god, ali po meni je 558 bolji traktor. Ima veci obrtni moment na tockovima i bolji je za oranje i radove. Kod nas oba traqktora rade sve, od teskih poslova pa do frezovanja i prskanja vocnjaka. Sto se tice transporta 560 ga pretekne ko od sale. To stoji da su mu kocnice losa strana, ali ako se urade kako treba i to se da resiti. Ja sam pre par nedelja promenuo jednu polu osovinu, stavio nove kocione ploce, ispolirao lezista kugliica, namazao grafitnom masti i sada koci jako dobro. U mestu mozete da okrenete bez obzira levi ili desni tocak, a pored toga kocniuce ne blokiraju. Postoji varijanta sa brzim menjacem i sporijim, ovaj moj je sa sporijim. A potrosnja, tu ne mogu da se slozim da puno trosi. Evo primera u transportu- Novi Sad Kavilo preko Backe Topole za nekih 15-20L, a to je preko 100km zato sto sam promasio put. Volan bi voleo da je hidraulicni, ali otom potom....
 
Kod kuce radjeno i ubacivan je prednji most s pitaj boga cega... vidi se i po farbi na falgama da je frisko radjeno...

Vrlo lako da je to onakav prednji most kakve slovenci ubacuju na ursuse 360... most od dzemsa, a reduktori od nekog TAm kamiona, da ima bolji anslag... reduktor se pravi s odnosom po potrebi, jer nemaju svi traktore jednake dimenzije guma i deriiiii...

Vjerovatno je takvo rjesenje jeftinije nego kupovati original prednji most koji je i ovako i onak otesko za pronaci, a i kad ga nedjes ili je jako jako skup ili treba kompletan remont, tako da opet izadje jako jako skup...
 
drugari pukao mi desni rukavac na 565 na kosovu ga nemog naci jel neko mozda zna gde mogu da ga nadjem i koliko kosta :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh