IMT

Ko je jednom imao Brenu taj joj se dva puta radovao prvi put kada ju je kupio i drugi put kada ju je prodao,a ovaj drugi put mozda i najvise:osmeh:
I mene je menjac kostao 1500 evra remont i vazda neki k... sa njom nikada u traktor nisam seo i da idem sa njom raditi,a da nisam sedeo kao na iglama jeli nesto zaskripalo ili cuknulo da se nisam dobrano preznojao i u sekundi preracunavao koliko ce to skripanje ili cukanje kostati jbes takav traktor i sto kazu ako treba na svakih 2000 radnih sati otvarati preventivno onda do mojega.I da se odma razumemo sve sto sam radio na njoj sve je islo novo nikako polovno i nikada nisam stedeo dinara u nju da ulozim od kako sam je prodao ljudi ja sam drugi covek,a jos kako sam kupio MTZ-a 82.1 kao da sam se podmladio cak sam skinu i koji kg u struku.:haha:
 
Ko je jednom imao Brenu taj joj se dva puta radovao prvi put kada ju je kupio i drugi put kada ju je prodao,a ovaj drugi put mozda i najvise:osmeh:
I mene je menjac kostao 1500 evra remont i vazda neki k... sa njom nikada u traktor nisam seo i da idem sa njom raditi,a da nisam sedeo kao na iglama jeli nesto zaskripalo ili cuknulo da se nisam dobrano preznojao i u sekundi preracunavao koliko ce to skripanje ili cukanje kostati jbes takav traktor i sto kazu ako treba na svakih 2000 radnih sati otvarati preventivno onda do mojega.I da se odma razumemo sve sto sam radio na njoj sve je islo novo nikako polovno i nikada nisam stedeo dinara u nju da ulozim od kako sam je prodao ljudi ja sam drugi covek,a jos kako sam kupio MTZ-a 82.1 kao da sam se podmladio cak sam skinu i koji kg u struku.
Kod mene u selu jedan covek kad prodao brenu poceo da place.Pita ga komsija sto places? Ti zao sto je prodajes?kad veli on - zao mi ovog coveka sto je kupuje....

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
U našem kraju nikad nije ni bila Brena. Ali onda je Bobo na forumu spomenuo jedno 300000 puta Brena, Brena, Brena i sad je to stvarno Brena. :haha::haha::haha:
 
Vidite ljudi ovako. Ja vozim Brenu već 17 godina, i svako je u pravu kad kaže da se štreca na svaki šum i neki nepoznat zvuk i samo čeka kad će da stane. Tako sam i ja vozio brenu 17 godina, ali kao što kažem VOZIO. Za sve te godine imao sam dve brene, i jednu i drugu razbucavao i radio sve živo. Ali kad god je nešto urađeno i sređeno kako treba sa tim više nije bilo problema, normalo ako se vozi savesno... I na kraju krajeva gde to još ima da se kupi traktor od 130 ks za 7-8000 evra...!?
 
U našem kraju nikad nije ni bila Brena. Ali onda je Bobo na forumu spomenuo jedno 300000 puta Brena, Brena, Brena i sad je to stvarno Brena. :haha::haha::haha:

E, ovo me dobro nasmijalo, nije valjda sve od mene pocelo??

Kod nas je taj traktor od kad ja za sebe znam "Brena" a 5136 "Brena turbo". U sremu sam cuo jos u sednjoj skoli da ju zovu i "Junica" (samo rice i trosi a nikakve koristi)...



A ovo sto pisu ljudi da je brena nesiguran traktor da nikad ne znas sto ce se potrgati, pitam ja vas da kupite novu brenu ili na poznato od prvog vlasnika da znate sta je i kako radjeno s traktorom, mislim da bu drugacije pricali. Istinia, "inzenjeri" u IMT-u su bili na nekim jako teskim drogama kad su projektirali mjenjac ovog traktora da on u 1. direktnoj ide 11-12km/h iz samo njima poznatih razloga. U katalogu pise da su ti traktori bili namjenjeni predsjetvenoj pripremi i transportu a ne za teske radove al onda je nelogican skok s jednog 590 (mislim naj jaci imt prije brene) na 5170 (prvi najmanj iimt poslije brene) da nema traktora u tom razmaku za teske poslove u poljoprivredi...

Sad ovo usporavanje mjenjaca izgleda da ce poboljsati stvari i dugovjecnost mjenjaca i komfor u radu samog traktora ali o tom potom. Necu nista napamet i unaprijed pricati jer iz prve ruke jos ne znam kako se tako usporen mjenjac ponasa ali saznat cemo uskoro.

Ne mogu reci, za moje povrsine i usluzno posla sto imam svake prestupne godine mene je taj traktor sluzio sasvim korektno. Svjesno sam kupio takav traktor, jer kolege su imali 5136 (naki jos uvijek imaju) i svi su mi rekli sta se i zasto na njima trgalo. Naj cesci kvar se nalazio izmedju sica i volana. Takve "sofere" ne mozete vise naci ni u crtanim filmovima...
 
Gledaj ti komšo Montoya da brzo prodaš taj traktor.Možda bi bilo najbolje da ga prodaš našem drugu Bobo:bravo:
 
Razmišljao sam ja u tom pravcu ali ima dva problema,ne rešiva.Prvi je što mj je šupa dosta niska i ne bih ga mogao parkirati,jedva ferga stane,a drugi što mi je Bobo daleko pa ko da mi pomaže oko remonta,a treba svake druge godine da ga skroz rastavljam,a svakog meseca neki manji kvar da sređujem.:
 
Razmišljao sam ja u tom pravcu ali ima dva problema,ne rešiva.Prvi je što mj je šupa dosta niska i ne bih ga mogao parkirati,jedva ferga stane,a drugi što mi je Bobo daleko pa ko da mi pomaže oko remonta,a treba svake druge godine da ga skroz rastavljam,a svakog meseca neki manji kvar da sređujem.:
Imaš dobrih majstora i u Mačvi, pošto se brena puno kvari već su doktorirali na njoj
 
Pozdav svima.... :osmeh: Treba mi pomoc oko izbora traktora,inace ja sam do skoro imao belarusa pa sam sada odlucio da kupim IMT. Dvoumim se izmedju 539 i 542,Fergusoni su sada dosta na ceni,a za te pare mogu da kupim odlican 542.inace mislim na 542 iz 83,84... god stari tip. ja ukupno imam 20 ari zemlje ( smesno) i pokosim nekih 2hektaara roto kosom 4 diska. e sada ne znam,npr u okretanju u oranju da li je laksi od 539,da li isti prikljuci mogu da idu i na 542,koja je razlika u potrosnji... Hvala svima unapred.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh