IMT

Nikome to nisu male pare,svi znamo koliko treba raditi za njih.
 
Svasta si napisao i nista nisi rekao.Kod nas se bez kredita ne moze ici napred,bar je moj stav i iskustvo takvo.

Kamata barem 7-8%, minimalno....i ljudi su se opekli sa podivljalim svicarcem i vise nezele, al kada vidim tko je sve dobio 50000€, dode mi da placem, nikada nisu radili zemlju kako treba itd itd, al ima i mozda dvoje ljudi koje znam da su to i zasluzili......

Sorry za off......idemo dalje sa imt-om
 
Evo, stigosmo kuci iz Srbije iz nabavke djelova za Brenu...

Ovako izgleda 1500€ u zeljezu. Ona kutija iza su stari djelovi, na nju se ne obazirite previse...



A ovako izgleda famozni ulazni par zupcanika za usporavanje mjenjaca o kojem toliko puno ljudi zna a nitko nema sliku. Lijevo je standardni par 37/32 a desno par za usporenje 32/37

 
Ne vidim ni jednu viljušku na slici.Jesu li tvoje baš sve u redu?Prošao bi povoljnije u Dobanovcima kod Radeta.
 
Ne vidim ni jednu viljušku na slici.Jesu li tvoje baš sve u redu?Prošao bi povoljnije u Dobanovcima kod Radeta.

Kod mene su viljuske u dobrom stanju. A i da nisu, lako se one "podebljaju" a imam i rezervne tri glavne viljuske, nemam samo od reduktra tako da nije problem ako i zatrebaju.

Koga god sam pitao od ovih mojih lokalnih koji su kupovali djelove za IMT a posebno za Brenu NITKO mi nije Radeta preporucio a svi su kupovali kod svih mogucih i nemogucih trgovaca i nove i polovne djelove. Jednoglasno su SVI preporucili da idem kod Uremovica da ce naj manje boliti glava i da nema nikakvih problema s djelovima i sto je naj bitnije ima SVE i proveli su me kroz magacine i zbilja ima svega sto ti srce pozeli.
 
Nije tema ali koliko je to "nepovoljna" kamata sto se vama nudi za takve investicije?I na koji period?

Ma da samo curi med i ...., koliko ljudi znas u selu da su ostali i bez kuca i bez zemlje , sad stanuju u tudjim kucama ? Ja ih znam najmanje 5-6 , a znam i slucaj da je uzeo kredit u banci za polovni traktor i nekoliko krava , poslije dobio u povrat 30ha zemlje i otisla i ta zemlja i zemlja koju je imao i nova kuca koju je imao prije kredita i krave i traktor.

Nesto slicno je bilo i u Madjarskoj koliko sam cuo, ali prije nego kod nas, kako vi kasnite pretpostavljam da cete to isto (nazalost) gledati. Navlakusa je bila da je mlijeko , zitarice kostalo puno vise nego sada a onda je sve palo a krediti isli gore, a i politika je bila takva da su uvjeravali ljude da sa 30-tak krava ne mogu prezivjeti i ovi sto su ostali na tih 30-tak jos i danas nesto petljaju a ovi sto su isli na mega farme su davno ostali i bez svojih i ovih od banke a i jos kojecega samo ostali dugovi da jos i njihova djeca moraju otplacivati, nisu bas svi tako prosli neki su uspjeli i isplivati ali jako malo. Racunaj da su kod nas repromaterijal skuplji minimum 30% a gotovi polj. proizvodi toliko jeftiniji od vasih, poticaje svake godine smanjuju itd. Ostaju jedino fondovi. A stanje ti je ocigledno ako ides prema granici sa Srbijom njive su sve cistije od korova nego sto je slucaj dalje , nije slucajno da u Sidu imas nekoliko polj. apoteka u ulici prema HR a u dosta njih i mjenjacnice:)

Da ne zaboravim , traktor koji je kostao 300000E nov covjeku stoji u korovu jer mu je otisao akumulator (original) a nema prebijene u dzepu da kupi nov, a sa strane mislis ovi cu uhvatili boga za .... a zive gore nego na socijali i rade od jutra do sutra.
 
Kolega, ti radis ogromne povrsine kolike u mom kraju ne radi NITKO... Ne pricam ja o traktoru koji kosta 300 000€ pa da imam tolike "suhe pare" u dzepu... Ja gladam sve s moje tocka stajalista, koji imam malo svoje zemlje, vecina u zakupu i kako te babe polako umiru zemlja ide na prodaju. Od moje usitnjene poljoprivrede nema puno zarade i sto god zaradim il ode na strojeve ili na zemlju...

Kud imam niska primanja, kredita se NE SMIJEM hvatati, gotov sam neka mi samo jedna godina podbaci ko pretprosla kad sam ZAORAO 50 000kn (6500€) i nikom nista... Ja od onda imam povisen tlak i pijem tablete. Za mene su to OGROMNI novci...
Ko to kupuje ako je stanje tako katastrofalno?
 
Možda ne znam ali sam video lep lager novih nekadašnjih delova kod njega a zašto ga ne vole mene apsolutno ne interesuje.
 
Jesi li hodao kod Uremovica po skladistu ikad?

I kod njega su navodno sve osovine i neki zupcanici sto ima original IMT proizvodnja a to nitko ne moze garantirati da je istina, nema na njoj nikakav zig ko ni na djelovima sto taj iz Dobanovaca prodaje tako da je svaka prica suvisna... Ostatak zupcanika on navodno daje raditi prema originalima u rakovicu a ni to nitko ne moze garantirati tako da to sve ostaje na trgovackim pricama i prodaji magle.

Ovo sto je meni receno da su djelovi koje kupuju kod Uremovica naj dugotrajniji i da s njima nije bilo nikakvih problema tako da nemam razloga ne vjerovati ljudima koji su bas jucer opet bili kod njega po neke djelove za traktore i kombajne... Ne idemo mi 50km do njega pa da nam je svejedno kod koga cemo kupiti pa ako sta bude da na brzinu skoknem da zamjenim dio.

Jedno sto sam u zivotu naucio je da nikad ne vjerujem trgovackim pricama kad mi npr. kazu da je ruski lezaj kvalitetniji od FAG-a naprimjer samo zato jer on na njima ima vecu zaradu ili kad mi trgovci krenu prodavati price da jos uvijek imaju original tvornicke djelove za traktor koji se ne proizvodi vec sigurnih 10 godina i to u "neogranicenim" kolicinama i po povoljnim cjenama...
 
Bio sam svuda sem na marsu.Ako se već razumeš treba da znaš na koji način su obeleženi originalni delovi.Meni je davno objasnio i pokazao jedan čovek a i dan danas postoje magacini u kojima se nalaze konzervirani rezervni delovi koji su dostupni nekolicini ali nije to važno jer ne znam ništa a ko zna zašto je to dobro.
 
Bio sam svuda sem na marsu.Ako se već razumeš treba da znaš na koji način su obeleženi originalni delovi.Meni je davno objasnio i pokazao jedan čovek a i dan danas postoje magacini u kojima se nalaze konzervirani rezervni delovi koji su dostupni nekolicini ali nije to važno jer ne znam ništa a ko zna zašto je to dobro.

Ti jos vjerujes u bajke da postoje originalni rezervni djelovi za Brenu za koju treba djelova STALNO. Ima ih jako puno u prometu danas a ne proizvode se vec dugo kao ni djelovi za njih sem male privrede. A od originalnih djelova sam u ruci drzao samo kardansko vratilo za 539 i nije bilo oznaceno nikako samo ceduljicom na kojoj je bio nacrtan IMT znak i koja je bila komadom spage zavezana za osovinu.

Drzao sam u rukama i natpisne plocice koje je covjek pravio za "original" IMT plugove koji su se proizvodili u HR i za koje su lakovjerni ljudi vjerovali da su plugovi koji se prodaju pod "staru IMT zalihu" a srbije vidjeli nisu, kamo li IMT-a...

Opet ti kazem, ne budi djete i ne nasjedaj na trgovacke price i bajke. Original djelova (po trgovinama) za brenu ima koliko i original djelova za torpedo. NULA.
 
Ti se drži svojih saznanja,nemam ništa protiv.Ja ću se držati svojih jer znam šta sam video ne tako davno.Treba samo biti dobro spreman sa finansijske strane...Aj' zdravo.
 
Da se i ja malo uključim u ovu prIču.Bio mi danas Bobo u poseti.Išao po te čuvene delove pa svratio na pola minute.Tad je počelo da duva i krenula slaba kišica, a ja se obradovao,sad više neznam dal Bobi ili kiši.Mislim ipak više Bobi.Jedno im je ipak zajedničko,kratko se zadržali i Bobo i kiša.
Kaže mi da obavezno svratim kod njega kad budem išao u posetu familiji u Slavoniji.A poznaću ga tako što ći ga videti na Breni u njivi pored puta.I kad nema posla on obilazi njive i voza se u Breni,zato i žuri da je popravi,po mogućstvu sa originalnim delovima iz IMT.
 
Nisu jos svi zadruzni magacini ispraznjeni u potpunosti. Svasta se jos pronalazi po supama ili tavanima.
Po pravilu deo bi trebao da ima svoj kataloski broj i ime proizvodjaca ili njihov zastitni znak. Na osnovu toga je lako proveriti originalnost dela. Bar je tako bilo na nekoliko menjaca koje sam delimicno rastavljao.
 
Zivio cika ACO i da se sto prije vidimo i podruzimo u nekom neformalnom okruzenju.

Originalni IMT djelovi su sretno stigli kuci, svi do jednog ;) Ima u trgovini cjelo cudo, samo je rekao da ne sirim previse jer se to ne smije znati, to je samo za "posebne" ljude rezervirana roba... ;)

Nisu jos svi zadruzni magacini ispraznjeni u potpunosti. Svasta se jos pronalazi po supama ili tavanima.
Po pravilu deo bi trebao da ima svoj kataloski broj i ime proizvodjaca ili njihov zastitni znak. Na osnovu toga je lako proveriti originalnost dela. Bar je tako bilo na nekoliko menjaca koje sam delimicno rastavljao.

Po tavanima i zadrugama ima ali Matic prica da neki trgovac koji je vec vise od 10 godina poznat da ima djelove za IMT jos uvijek negdje pronalazi nove i originalne IMT djelove. Ja igrom slucaja imam NOVU, NIKAD MONTIRANU automatsk uukapcalicu prenje vuce za Brenu. Ne kazem da negdje ima poneki dio al da netko ima nepresusan izvor djelova, objesite macku o rep. Pa i na ovom forumu se pricalo kako u Srbiji proizvode za odredjenu marku vozila vodne pumpe i odlijevaju kucista s utisnutim znakom fabrike a da nece za IMT raditi u maloj privredi.

Trgovci OBOZAVAJU ovakve kojima mogu prodati "originalan" dio po malo vecoj cjeni i onda se oni osjecaju povlasteni sto im je trgovac iskazao povjerenje i dao im tu cast da kupe originalan dio...
 
Nazad
Vrh