IMT

Bobo što ne uradiš klimu u traktor? Nije uopšte složeno za izvesti, treba samo nabaviti iz nekog auta cijeli sistem. Kompresor se ima gdje postaviti, pogoni ga remen a brena je velika, ima mjesta. Hladnjak postaviš na krov, duvaljke unutra kao i upravljačku konzolu i miran si. Jedino bi morao oko crijeva kemijati jer bi morao da ih produžiš, sve ostalo je prosto za izvesti. Vidio sam prije par godina Zetor 7745 sa tako ugradjenom klimom od auta ali nisam se sjetio slikati jbga, bila žurba neka.

Ja lično ne bih prodavao traktor nakon takvog sredjivanja. Sad bar znaš šta je unutra i nema sikirancije, ipak je taj veliki remont ladno 5 puta jeftiniji nego za zapadni traktor slične snage. Ja sam imao zapadni traktor i srećom nisam imao kvarova na njemu ali mi se odmah smučio kada sam morao filter hidraulike i zraka tražiti mjesec dana i putovati 200km u jednom pravcu da ga nadjem. Za nas "male" poljoprivrednike svetinja su Zetor, IMT i Belarus. Jesu malo bučni i herlavi i svakakvi ali mogu u svakom trenutku da se poprave po razumnoj cijeni.

Inače, zanimljivo je da većina kupaca kod kupovine traktora najviše pažnje pridaje motoru, dimi li, troši li ulje, kako vuče...uglavnom zaborave na mjenjač. Nisu svjesni da je čak i za zapadne traktore remont motora običan mačji kašalj spram remonta mjenjača, da i ne govorimo o teškim havarijama tipa taj Case 5120. Nedavno je u moje selo stigao Case 5150, stvarno fantazija od traktora ali iskreno se pitam jel novi vlasnik razmišljao o eventualnim popravkama...
 
Pitam se koliko bi izašao ovakav remont kakv Bobo trenutno radi na nekom od tih traktora što su prodavani...
Nije rešenje svih problema kupiti savremeniji zapadni traktor, treba imati novca i to održavati da se ne desi da zbog nekog skupljeg kvara stoji godinu dana kao što znam za nekoliko primera


Ne moras da se pitas jer ti traktori ispod 150 ks su svi vjencani sa uskim gumama , vukli vucene prskalice(ogromne transofrmere :) ), kultivatore , sijali itd. ovi preko 200ks su bili sa obicnim gumama i ti su radili teske poslove i habali mjenjace. Pocetne cijene su bile manje od 50% za to godiste i stanje traktora u oglasima, dobili EU subvencije(nepovratne) uzeli tuce traktora , a ovi idu jer imaju konstantu zemlje.
 
Zombie: Necu mu klimu ugradjivati, ne grije brena bas toliko. Da imam siber gore bilo bi ugodnije za raditi po ljetu s gruberom, da ne skidam zadnju sajbu samo da ima kud topao zrak izaci iz kabine...

Grabik: I sta da je neki "obican smrtnik" dosao medju te svercere, mislis da bi mu pustili neki uredan traktor po niskoj cjeni? Iskreno cu ti reci, da su ostali EU fondovi na 70% subvencije isao bih ja na NOV traktor 90ks ali posto je 50% necu.
 
Uplatis polog 10% i ides na licitaciju , dosta prikljucnih koliko sam vidio u prolazu je ostalo. Ako sam rekao sverceri nisam rekao mafijasi , uostalom ljude znam. Kratko vrijeme je isao oglas na radiju , drugo treba iskesirati novac u roku 10-tak dana a vecina se ispucala u proljetnu sjetvu. Da sam to znao prije nebi kupovo ovaj traktor sto imam vec bi uzeo nesto. Pocetna cijena za fend 200+ ks 14000E a za prikljucne strojeve je bila skoro pa na kilu, jedino je bio problem jer i nije bilo nicega sto se kaci na manje od 160ks pa cak i 3 brazni rabe plugovi , ogromni , a tek kuhn , nisam mjerio ali mislim da ispod 2,5m ne hvata , skoro pa nov ali vidim da daske ne potrosene a vise od 50% popucale i varene. Aero podrivaci na kardan itd. sve preveliko , cak su i kultivatori bili 8 redni:)
 
Onda mi pogotovo ne treba nista od tih strojeva, gledam kako bih na brenu ugradio s44 motor da ju malo "smanjim" a kamo li strojevi 150+ks...
 
Ovo su iznutrice CASE 5120 traktora. Po prici servisera covjek je digao kredit da kupi taj traktor. Ne znam koliko je traktor kod covjeka samo mi je receno da kredit jos nije otplacen tako ko zna... Uglavnom, radi mu se isto sto i na mojoj breni, plus bocni reduktori jer su kod njega SAMLJEVENI (steta sto nisam slikao ako budem isao tamo skoro, poslikat cu malo detaljnije) i koliko sam razumio da su mu radili i prednju vucu i receno mi je da ce ga ovaj remont kostati vise nego sto je platio traktor. Koliko sam razumio da su mu do sad naracunali 14 000€ sto meni zvuci nemoguce...

Moguće je na Fendt-u 185ks piramida međuzupčanik od rikverca i još jedan komad koštaju 1800eur sa pdv polovni,to je u reduktoru, menjač nije otvaran. Tako da te cifre mogu ići u nedogled tu zupčanici po komadu idu i do 1000eur.
 
Auuu da mi je ovo doživeti....

Dozivjet ces ako jednog dana udjete u EU. Vjerujte mi da trebate u prvim krugovima natjecaja ganjati sve sto zelite jer sto vise vremena prolazi postrotuju se kriteriji a ne bi vjerovali tko i sta sve prolazi u razno-raznim natjecajima.

Neki forumasi su vec upoznati od prije par mjeseci sto sa i kad gledao. Gledao sam i pokupio ponude za DEUTZ 5090.4D. Trebala je biti i prednja hidraulika s kardanom i jos dosta opreme. Da je subvencija ostala na 70% isao bih na njeg GARANT. Bodova imam dovoljno za prolaz (skoro maksimalni) ali 50% sredstava mi je puno davati jer ih NEMAM a zaduzivati se necu u nikakve kredite...

Eto, nazalost, ostao sam na tri IMT-a i valjda ce biti jednog dana srece da se ponovim u nesto udobnije...
 
ali 50% sredstava mi je puno davati jer ih NEMAM a zaduzivati se necu u nikakve kredite....
Eh sad jeba ga ti,sad pišeš da nemaš.... Velika je razlika izmedju neću i nemam. Dobro,ajd,recimo da je to mana ovakve komunikacije.
A što se tiče kredita.... Ako ga uzmeš i pametno iskoristiš još kako može da ti da vetar u ledja. Ali ok,svako zna svoje!
 
Ajd da mi je znat gdje je to bilo.....u kojem selu kod Osijeka

Ivane, to ti je ono ako imas kraj svoje parcele drzavnu a tvojoa je veca a drzavna manje od 1ha imas ju pravo otkupiti po toj cjeni ali tek kad izvadis sve moguce papire i suglasnosti da se tu nema interesa zeljeznica, autoceste... Mozes i vise od hektar ako tvoja zemlja 100% okruzuje tu drzavnu.

Tetak je predavao papirologiju za takvu kupovinu zemljista i kaze da ne traze jedino suglasnost od "jadranske plovidbe" da nece slucajno praviti spremiste za podmornice u sred Slavonije ;)


Inace, tema je IMT al nema veze...

Eh sad jeba ga ti,sad pišeš da nemaš.... Velika je razlika izmedju neću i nemam. Dobro,ajd,recimo da je to mana ovakve komunikacije.
A što se tiče kredita.... Ako ga uzmeš i pametno iskoristiš još kako može da ti da vetar u ledja. Ali ok,svako zna svoje!

Onih 30% razlike mogu riskirati, 50% ne mogu... Sto bi rekao kolega: "Nisam dovoljno novcan."

Nemam stalna primanja i dok ne zalozim neku zemlju ne mogu ni dici kredit a i da ga dignem to ce kamata biti vrlo nepovoljna tako da se ta subvencija naglo "topi"...
 
Nije tema ali koliko je to "nepovoljna" kamata sto se vama nudi za takve investicije?I na koji period?
 
Nije tema ali koliko je to "nepovoljna" kamata sto se vama nudi za takve investicije?I na koji period?

Ne znam kakva je sad kamata za to, isam se raspitivao. Kad je kupovan 549 MORAO je biti na leasing, nikako na kredit, neke gluposti su trazili, boze sacuvaj. I ajde, uzmemo leasing, dobijemo traktor i nakon 3 mjeseca nam podignu mjesecnu ratu gore za 500kn (67€) zbog nekih "mogucih nepovoljnih uvjeta na trzistu novca" il taka neka glupost... Na kraju posudjuj pare gdje god mozes i ranije da ga isplatimo, izgubili smo mnogo zivaca s time tako da vise ni ne pomisljamo na tako sto...

Bilo je povoljnih kredita preko "hrvatske banke za obnovu i razvoj" al na kraju ni to ne bude kako je dogovarano...

Sto kupujem, uzimam s gotovinom ili nikako. Krediti su nam se za zivota zgadili.
 
Kolega, ti radis ogromne povrsine kolike u mom kraju ne radi NITKO... Ne pricam ja o traktoru koji kosta 300 000€ pa da imam tolike "suhe pare" u dzepu... Ja gladam sve s moje tocka stajalista, koji imam malo svoje zemlje, vecina u zakupu i kako te babe polako umiru zemlja ide na prodaju. Od moje usitnjene poljoprivrede nema puno zarade i sto god zaradim il ode na strojeve ili na zemlju...

Kud imam niska primanja, kredita se NE SMIJEM hvatati, gotov sam neka mi samo jedna godina podbaci ko pretprosla kad sam ZAORAO 50 000kn (6500€) i nikom nista... Ja od onda imam povisen tlak i pijem tablete. Za mene su to OGROMNI novci...
 
Nazad
Vrh