IMT

onda ću to morati napraviti, nije neki trošak.....

znači ko na slikama gore, skinuti motor (traktor po pola), skinuti poklopac mjenjača (kučište volana), i to se može napraviti......kabinu netreba skidati ima dovoljno mjesta?

ako ću već rastavljati zbog 3 brzine, onda bolje sinhron zamjeniti, nadam se da neodlazi često.....
 
Da 577 ima bolji sposobniji mjenjač od 560 pošto imam obadva.
Mi smo zamjenili sinhron i samo gas mjenjač je sad utegnut i šalta se milina 560 nemogu tako šaltat.



kod 560 se sve radi u 1 brzini, a na 577 se može lijepo kombinirati između 1 i 2 brzine, jer 2 je dobra za sjetvospremač, a kod 560 mi nekako 2 brza, a prva prespora.....pa s njim radim u prvoj, i nije loše.....

- - - - - - - - - -

Kabina ne mora dole ali mora ploča hidraulika da bi imao bolji pristup.




uh.....nije ni to neki problem, ajd.....pošto je stari tip kabine, pa se odozada može lijepo izvući napolje.....
 
Ima kod nas jedan, dosta radi transport
kad prođe ulicom na malom gasu ide ko moj pun gas
računaj orginal 577 ima KT 6/37 a ubace mu KT od 560 11/38
 
Poslednja izmena:
E,to,to i kod mene na 588 je 11/38 k/t! Jedino što bi onda nagrebali bočni reduktori.... Zbog toga sam razmišljao i o varijanti da ne diram menjač već da ga obujem sa 16.9x34 ili 18.4x34 točkovima jer su mi ove 30-ke na izdisaju. Ali onda ostaje problem mali izbora brzina.... A i pitanje je da li ima mesta za 34-ke.
 
Imao je moj komsija takvu budzevinu,radio je do 100 kj sa takvim traktorom i jos jednim normalnim..ali nije to posao..taj traktor je u nekoj zadruzi vozio radnike,i vukao vodu,i za ze stvari je super,..kad ides kuci solo ili sa plugom i tu je dobar,a za ostale poslove,hm,ore on 3om ili 4om sporom,sprema isto tako do 5te cak,transport sa zmajevkama plafon 3om brzom,ali prvom ne mozes krenuti ni na asfaltu..meni se uglavnom nije svidjalo..sad je taj traktor kod mog prijatelja,vracen je na fabricko,da ne kazem resetovan,i to je sad 7ak samo takav..orao sam njim i spremao i vukao silazu i meni je sad puno prakticniji,a i brate dragi dok je cepao 50-60 kmh ne mozes sedeti u njemu,ko na rodeu,a prednji most samo sto ne odpadne..
 
Koliko je zdravo za menjac i reduktore na ovom 577 sto ide 55km/h dali mogu na duze staze to da podnesu?Kod nas je bio jedan 5106 sa KT-om od 558 taj je isto leteo putem ko nenormalan ali zato u brazdi go k...c covek ga prodao nekoj putarskoj firmi trebao im da vuce cisternu sa vodom ili cime vec.
 
Ima kod nas jedan, dosta radi transport
kad prođe ulicom na malom gasu ide ko moj pun gas
računaj orginal 577 ima KT 37/6 a ubace mu KT od 560 38/11

Brzi je za 1,78x , ako original ide 30km/h ovaj bi trebao da ide 53,5km/h , nikakvih 60km/h. Odmah da se ogradim svi automobili pokazuju vise oko 5km/h brzinu , GPS ili oni radari sa strane cesta kod nas su precizniji pokazatelji brzina. Ja znam samo slucaj da je policija napisala kaznu za onaj MTZ(895 ?) koji ide jako brzo original , isao u naseljenom mjestu i radar otkucao 53km/h , kako je bila dozvoljena brzina 40km/h naplatili mu kaznu za prebrzu voznju.
 
Koliko je zdravo za menjac i reduktore na ovom 577 sto ide 55km/h dali mogu na duze staze to da podnesu?Kod nas je bio jedan 5106 sa KT-om od 558 taj je isto leteo putem ko nenormalan ali zato u brazdi go k...c covek ga prodao nekoj putarskoj firmi trebao im da vuce cisternu sa vodom ili cime vec.

Nije nikako mogao biti brži sa KT od 558 jer kod njega je 6/37 a kod brene fabrički 6/34.... moguće da je stavljen od 560 11/38
Po meni idealno bi bilo staviti na 577 KT od 51xx bio bi brži 9% u svim brzinama što mu možda i nedostaje
Planiram na 5106 ubaciti zubčanike od 5 brzine od 577 umesto njegove treće, baš zbog transporta
 
Brzi je za 1,78x , ako original ide 30km/h ovaj bi trebao da ide 53,5km/h , nikakvih 60km/h. Odmah da se ogradim svi automobili pokazuju vise oko 5km/h brzinu , GPS ili oni radari sa strane cesta kod nas su precizniji pokazatelji brzina. Ja znam samo slucaj da je policija napisala kaznu za onaj MTZ(895 ?) koji ide jako brzo original , isao u naseljenom mjestu i radar otkucao 53km/h , kako je bila dozvoljena brzina 40km/h naplatili mu kaznu za prebrzu voznju.

To se sve slaze ako se ne diraju obrtaji. A vecina je odvrnuta tako da vjerovatno moze 60.
 
Montoya,558 ima k/t 11/38 kao i 560 i 588 i ostali veći traktori sa trobrzinskim menjačem. A 6/34 ili 6/37 imaju 533-539 (i možda 540 nisam siguran) i 567-577-51xx. Do nedavno je jedan 5106 bio u selu sa takvom kombinacijom k/t od 558 a menjač original. E taj je išao ko nevreme!
Ivane menjači mislim da nisu potpuno isti... Na 577 je 5-a brzina direktna koja ide na k/t a na 51xx je 4-ta direktna a 5-a ide preko menjača. Ako dobro znam. K/T bi trebalo da su isti,ali bočni reduktori nisu. Tu je usporen inače bi sa 38-icama leteo...
 
Vidiš ja sam mislio da 558 ima KT 6/37
A za 577 nisam čuo da ima fabrički 6/34, 5 brzina na 577 nije direktna već ide preko zubčanika 37/32
4 je direktna
a na 51xx 5 je direktna a 3ća preko zubčanika 26/43 pa sam mislio da umesto njih stavim od 577 zubčanike od 5te
 
Nazad
Vrh