IMT

Da,na 558 je tako sigurno. A za ove 6/34-37 sam tako u paketu pisao jer nisam bio siguran šta koji imaju u originalu. Za 577 i 51xx sam obrnuo podatke.... Jbg. A ova tvoja inovacija.... Hm,možda to i ne bude loše.
 
Sta mislite moze li se kod trobrzinskog mjenjaca naci neka druga kombinacija zupcanika izmedju donjeg i gornjeg snopa za trecu brzinu da se samo treca ubrza?
Nekako mi se cini da bi ta prepravka bila najprihvatljivija jer mi prva druga odgovaraju za radove na njivi.
 
Ako i nema može da se napravi. Ali onda ćeš imati još veću razliku izmedju druge i treće,koja je ionako velika.
 
Na tu drugu opciju sam i mislio, mada i kompletno ubrzavanje mjenjaca za nekih 10-15% bi bilo prihvatljivo jer 1 i 2 sporohodnu skoro da i ne koristim.
Juce sam imao rasklopljen mjenjac zbog brujanja u rikvercu, zamjenili smo onaj mali dupli zupcanik od rikverca sa osovinom i lezajevima, stanje ostalih zupcanika u donjem snopu nije sjajno pa ako pocnu zezati mogao bih nesto nabudziti da bude malo brzi.
 
kod 560 se sve radi u 1 brzini, a na 577 se može lijepo kombinirati između 1 i 2 brzine, jer 2 je dobra za sjetvospremač, a kod 560 mi nekako 2 brza, a prva prespora.....pa s njim radim u prvoj, i nije loše.....

- - - - - - - - - -






uh.....nije ni to neki problem, ajd.....pošto je stari tip kabine, pa se odozada može lijepo izvući napolje.....


Nez
Neznam tanjirao sam s 560 dobro preja u drugoj a s 577 2 i 3 .
560 fali tih brzina bio bi sposobniji da ima mjenjač kao 577
 
Montoya,558 ima k/t 11/38 kao i 560 i 588 i ostali veći traktori sa trobrzinskim menjačem. A 6/34 ili 6/37 imaju 533-539 (i možda 540 nisam siguran) i 567-577-51xx. Do nedavno je jedan 5106 bio u selu sa takvom kombinacijom k/t od 558 a menjač original. E taj je išao ko nevreme!
Ivane menjači mislim da nisu potpuno isti... Na 577 je 5-a brzina direktna koja ide na k/t a na 51xx je 4-ta direktna a 5-a ide preko menjača. Ako dobro znam. K/T bi trebalo da su isti,ali bočni reduktori nisu. Tu je usporen inače bi sa 38-icama leteo...




Pitam zbog izdržljivosti, jer nije isto 70 i 105ks da se prenesu preko istog KT......a još vidim da pišete da neki stavljaju i od 558.....

ima još jedan traktor, imt 555 što ima bočne reduktore.....

taj 577 je dosta zanimljiv jer ima djelova za njega, npr kod nas se komplet motor nađe za 400-500€ iz tamića sa klipnom pumpom.....i djelovi su dosta povoljni, za te novce za koje se nađe, drugi traktor se nemože ni pomisliti kupiti.....zato nekako razmišljam da odustanem od prodaje 577......al opet nemam vremena, pa mi treba jači traktor koji može u kratkom vremenu dosta izorati i pripremiti......
 
IMT je pravio ta 3 konusno tanjirasta para koji su isli na sve traktore sem zglobnih uz odredjene kombinacije menjaca, krajnjih prenosnika i tockova. Svaki taj par moze da se ugradi na svaki od pomenutih traktora bez prepravki.
 
Kako stane konusni zupcanik s 11 zubi na mjesto konusnog sa 6? Mora se puno izmicati tanjurasti u stranu i mislim da tu treba drugo srce diferencijala s nosacem tanjurastog ici?
 
Jedini način je da je zupčanik izradjen sa dosta manjim modulom tako da izadje iste veličine a sa više zuba. Modul se dobija kada se podioni prečnik podijeli sa brojem zuba tj m=d/z. Iz same formule se vidi da se na istom podionom prečniku mogu izraditi različiti brojevi zuba uz različite module. Pored toga, postoje i 3 tipa korekcije ozubljenja, gdje se prečnici zupčanika ili medjuosno rastojanje mogu mijenjati (može da se promijeni prečnik jednog ili drugog ili oba a da se ne mijenja medjuosno rastojanje) a da se modul i broj zuba ne mijenjaju. Na primjer, zupčanici u mjenjačima redovno se izradjuju sa trećim tipom korekcije jer oni u principu predstavljaju koaksijalne reduktore - imate dva vratila i niz zupčanika na njima koji se svi uzubljuju (ne stalno naravno). Kod trećeg tipa korekcije, medjuosno rastojanje se ne može mijenjati ali se zbog toga mijenjaju prečnici zupčanika, svaki par se računa i prilagodjava zasebno-tu se ni broj zuba ne može mijenjati jer od njega zavisi prenosni odnos a i sa modulom ste ograničeni zbog nosivosti. Kod hipoidnih zupčanika u diferencijalima situacija je još složenija ali se svodi na iste principe. Postoje velike mogućnosti za manevrisanje sa zupčanicima, pod uslovom da ste fabrika ili dobro opremljena radionica te da imate mašine i iskusne radnike koje mogu to da naprave.
 
Kolega zombie je u pravu, svaki zupcani par je tacno uskladjen i nikakve promjene nisu moguce...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Mogu se zupčanici mijenjati ali samo u paru, to posebno važi kod zupčanika sa hipoidnim ozubljenjem kakvi su u diferencijalu. Oni se u paru izradjuju i u paru lepuju te odgovaraju samo jedan drugom. Kao što sam objasnio, sasvim je moguće izmedju dva vratila (u mjenjaču, reduktoru, diferencijalu..) staviti druge zupčanike ALI SAMO U PARU ako je zadovoljeno medjuosno rastojanje.
 
Mijenati u paru je druga stvar... i upravu si da je moguce.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Нема ништа од тога...а и ако раде нешто тако то ће бити само склапање као солис...
 
Nazad
Vrh