IMT

Bio je u Bijeljini jedan ovakav, uvezen iz USA (kod onih likova što uvoze Zetore). Ja sam ga vidio kad su ga popravljali, mjenjač bio rasturen ali je traktor bio odlično odradjen, ova hidraulika uživo stvarno strašno moćno izgleda.
 
Sigurno je pisano ali tesko mi je pronadjem u hiljadu stranica . Naime 558 pusta ulje iz motora na rupicu dole . Radjen je prije 2 godine stavljen umjesto pletenice onaj gumeni semering sto se navlaci ali vec nakon mjesec dva ponovo je propiso. Neki kazu da je to i nemoguce rijesiti navodno se pomjeri radilica i sta ja znam . Dali se moze uraditi i sta je tu bitno ?
 
Na 542 sa kojim sam aktivno radio sve moguce poslove je pusto ulje, pletenica bila. Stavili semering i pustio je za manje od mjesec aktivnog rada, poslije toga je ubacena pletenica koja se natapala u masti dobrih dva dana. Od tad je proslo nekoliko godina, ne pusta jos. Isto me ceka na 560, poslije sjetve planiram da rasturim.
 
Extra je victor reinz silikon, ja sam sa njim mazao dihtunge. Al je skup, mala tubica 900 din bila. Ali bolja je od crvenog silikona 3x. Kad ga skidate posle bude ko guma i spada iz komada, posle njega ne treba zuljati i skidati nista , bude cisto

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dali se setvesira avtomat za alanser od imt539 iskra model
9dd81669ced0a9d7c93df85ddd17f34f.jpg


Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Bio je u Bijeljini jedan ovakav, uvezen iz USA (kod onih likova što uvoze Zetore). Ja sam ga vidio kad su ga popravljali, mjenjač bio rasturen ali je traktor bio odlično odradjen, ova hidraulika uživo stvarno strašno moćno izgleda.

Taj je kupio moj rodjak, pisao sam tada o tom traktoru, i slike sam postavljao ovdje. Zato sam i skontao da je ovaj iz USA, jer izgledaju identicno, cak i gume.

- - - - - - - - - -

Sigurno je pisano ali tesko mi je pronadjem u hiljadu stranica . Naime 558 pusta ulje iz motora na rupicu dole . Radjen je prije 2 godine stavljen umjesto pletenice onaj gumeni semering sto se navlaci ali vec nakon mjesec dva ponovo je propiso. Neki kazu da je to i nemoguce rijesiti navodno se pomjeri radilica i sta ja znam . Dali se moze uraditi i sta je tu bitno ?

Sta je radjeno Momo, motor ili semering, ako je motor radjen i radilica nema axijalnog lufta kvalitetniji semering i mora drzati.Mada moze piskati i na plutani zaptivac kartera (u obliku polu-mjeseca), sto rece Sinisa.

- - - - - - - - - -

Dali se setvesira avtomat za alanser od imt539 iskra model
9dd81669ced0a9d7c93df85ddd17f34f.jpg


Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Moze da se sredi, odpertla se i zamijene se kontakti i kotva, obicno je to problem, svaki elektricar to moze uraditi.
 
Nemoguće malo sutra! Proveri zaptivač kartera tj plutani polumesec. Vrv je do njega problem jer se spržio-skupio pa ne dihtuje.

Upravo tako . Prije kad smo radili nismo mijenjali taj plutani polumjesec i upravo je na njega najviše puštalo , sad smo popustili kartet i zamijenili i to . Trebalo bi biti dobro .
U vezi diht mase . Ko iole ozbiljno radi treba da koristi Elringov Dirko ili Reinz masu . Ostali kao Abro ili još neki nisu baš za ozbiljan posao jedino ako treba elastičnija masa zbog nečega . K2 i slične tzv Bugarske mase nisu ni za šta.
 
čovjek u poslu, nije zajebant ko mi što svaki dan ovdje nailazimo......:ppozdrav:


jučer mi se pojavi čovjek što je zvao još prije za 577, usput došao, i nakraju kupio 577, a ja na neki način već i odustao od prodaje traktora.....za nepovjerovati
 
'sam ti rek'o Momo? Mada i semering zna biti govn.... Pardon,stolica. Recimo plavi semering (valjda beše Dalmikov. ili higum...nzm) mi se lošije pokazao od crvenog bilo kojeg. Onda npr bilo je jedno vreme u ponudi semerinzi sa većom rupom za šarafe-vijke,pa se te rupe pri stezanju poklope sa rupama povrata ulja i o'ma moča. Pa smo imali slučaj na 542 da su majstori pomešali šarafe od štendera pa opet ulje moča.... i tako. Svakakvih vaginalija je bilo! I biće.
 
Taj je kupio moj rodjak, pisao sam tada o tom traktoru, i slike sam postavljao ovdje. Zato sam i skontao da je ovaj iz USA, jer izgledaju identicno, cak i gume.

- - - - - - - - - -



Sta je radjeno Momo, motor ili semering, ako je motor radjen i radilica nema axijalnog lufta kvalitetniji semering i mora drzati.Mada moze piskati i na plutani zaptivac kartera (u obliku polu-mjeseca), sto rece Sinisa.

- - - - - - - - - -



Moze da se sredi, odpertla se i zamijene se kontakti i kotva, obicno je to problem, svaki elektricar to moze uraditi.
Prasav kaj eden elektricar i vika deka ne se poprava i zamenet e so nov fala i pozdrav

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
'sam ti rek'o Momo? Mada i semering zna biti govn.... Pardon,stolica. Recimo plavi semering (valjda beše Dalmikov. ili higum...nzm) mi se lošije pokazao od crvenog bilo kojeg. Onda npr bilo je jedno vreme u ponudi semerinzi sa većom rupom za šarafe-vijke,pa se te rupe pri stezanju poklope sa rupama povrata ulja i o'ma moča. Pa smo imali slučaj na 542 da su majstori pomešali šarafe od štendera pa opet ulje moča.... i tako. Svakakvih vaginalija je bilo! I biće.

Dalmik je taj plavi,u nedelju dana 3x skidan menjac sa zastavice....
namontiram novi prodje 20km pa pisne,i tako u krug...zadnji koji sam uzeo je neki crveni taj drzi
sad treba da menjam na nekom 560 njega i pletenicu...sve sam nervozu dobio kad su zvali....
ista stvar i sa dalmik semeringom za bocni reduktor na 560... malo malo pa pisne
 
Nazad
Vrh