IMT

Moj savet je prekontrolisati PVP i dizne, a ovu pumpu mozes ostaviti sa ovim obrtajima. Imace vise snage ali ce malo vise troskarati. A tek kad ga na asfaltu popatosis sa Tamicevih 2800 obrtaja:haha:
 
Danas ga probao i ponovo nece,probam da ispustim vazduh na pvp ide cisto gorivo bez vazduha...ponovo zaverglam 5-6 sekunde nece,onda odvrnem cev od dizne i odmah upali.Pozovem jednog prijatelja mehanicara ispricam mu problem i on odmah ko iz topa zaglavila ti kuglica u nepovratnom ventilu u otvorenom polozaju i opruga ne pritiska kuglicu,ja iskreno nisam ni znao da tu ima kuglica i opruga...skinem i vidim da opruge uopste nema,to je verovatno ispala jos pre dve god.kada sam radio generalnu,i stavim od hemiske/original pase/pa cu vidim nakon nekoliko dana sta se desava.
Imaš li neku slikicu jer je kod mene isti simptom pa da probam i ja , nije od zgoreg probati pre nego pozovem nekog stručnijeg
 
Nisam slikao ali evo slika sa neta kako izgleda taj ventil i u njemu je kuglica i naravno opruga koja pritiska kuglicu koja ujedno sluzi i kao nepovratni ventil i kao regulator pritiska goriva u sistemu na nekih 0.5bara.
slike
[/URL][/IMG]
 
Nisam slikao ali evo slika sa neta kako izgleda taj ventil i u njemu je kuglica i naravno opruga koja pritiska kuglicu koja ujedno sluzi i kao nepovratni ventil i kao regulator pritiska goriva u sistemu na nekih 0.5bara.
slike
[/URL][/IMG]
To je ventil za odrzavanje pritiska i obicno se nalazi na kucistu finog precistaca na povratnom vodu u rezervoar neki ga zovu rislan ventil .
 
560 mi pusta na radilici i naprijed i nazad ulje. Otvaro nista nisam, najvjerovatnije da su pletenice. Dal je bolje ic opet sa pletenicom ili ove silikonske semeringe?
 
Ja sam cuo da pletenica ja imam semering na 39 ne curi ali je generalka a na 33 je odmah probijalo bio je lošiji motor pa džaba i semering.
A prvi semering slini na 39 a dođe 2,5 eura skupljeg nisam našao zato i ne valjaju
 
Nisam slikao ali evo slika sa neta kako izgleda taj ventil i u njemu je kuglica i naravno opruga koja pritiska kuglicu koja ujedno sluzi i kao nepovratni ventil i kao regulator pritiska goriva u sistemu na nekih 0.5bara.
slike
[/URL][/IMG]
Hvala ti skinuo sam ga i u njemu je bila zaglavljena kuglica u otovrenom položaju ali u njemu nema nikakve opruge a pročitao sam da je neko stavio oprugu od hemijske pa sam i ja probao ali je ta opruga široka i nemože da prodje do kuglice ima li neko predlog koja još opruga bi mogla da pasuje tu?
 
Hvala ti skinuo sam ga i u njemu je bila zaglavljena kuglica u otovrenom položaju ali u njemu nema nikakve opruge a pročitao sam da je neko stavio oprugu od hemijske pa sam i ja probao ali je ta opruga široka i nemože da prodje do kuglice ima li neko predlog koja još opruga bi mogla da pasuje tu?


Opruga od manje olovke, s tanjim uloskom ili kupis novi nepovratni ventil...
 
Iznad kuglice je malo sa dve strane zapertlovana rupica da ne bi mogla kuglica da ispadne kada se ventil skine i okrene naopako,i ti zaperci ne dozvoljavaju da opruga udje.Uzni krstasti srafciger odgovarajuceg promera i malo kao isfrezenkuj ulaz rupice time ces oglodjati te zaperke i opruga garantovano prolazi od klasicne hemiske.

- - - - - - - - - -

P.s.Nisam ga palio tri dana i vise nema problema...sta jedna opruga moze da znaci a ja vec sumnjao na cetkice pa mi cak islo pomalo u glavi da kupim i novu pvp,ne zbog hitnosti potrebe nego sto se jos malo nalaze po koji zaostali komad po radnjama i kada odu te zadnje zalihe kroz godinu dve vise nove nece biti.
 
Nazad
Vrh