IMT

Dok isfinansiras motor, uklapanje istog, felne i prednje i zadnje gume.
On ce zbog vece tezine, i plus dodatno tezih felni, bolje prianjati na podlogu, tako da je mogucnost nekog loma veca. 540 hoce da skrca KT par i bez tog klipa i par stotina kg vise.
I ne mozes da budes miran, nikako. m34 je solidno veci potrosac od m33. A i dalje nemas ni 558 ni 560, vec od svega po malo. Takav traktor nije ni dobra udavaca, ako nekada bude za prodaju(osim ako nije nasledjen od dede, kao sto sam ja nasledio svoj, pa nije na prodaju, niti ce ikada biti (Traktori se nasledjuju od dede, znaci nadovezujemo se na temu mizerije u poljoprivredi koju pomenu u temi kukuruz))
Godinama sam koristio 540 za sve radove. Jeste krut i malo trom, ali je sasvim dobar traktor. Dvostepeno kvacilo, blokirac, jak hidraulik..

Pre bih se, da imam novac za neku investiciju, okrenuo ugradnji hidro volana na 540, podizanju poda i ugradnji neke dobre kabine sa ventilacijom.

Znam da se prosipam kao neki filozof sad, ali ovo ti je prijateljski savet, i ne mora da znaci da sam 100% u pravu. :ppozdrav:
 
Znam sta pises,razumem.Ja se i ovako odlicno snalazim sa njim jer moj 540 je jedinstven u celoj Jugi,ugradjen hidrovolan,veci ajnslang nego na rakovici,hauba na kipovanje,fiksna blokada,siroke felne za gume 12,13,14-ke,tegovi na zadnjim felnama....ma jos sto cuda.Na sve to nemam primedbu.Moja najveca zamerka je na motor koji je po meni slab za taj traktor i na te direktne poluosovine,nema on planetarce,vidi se da mu to fali a opet sve je to povezano sa onih 2 tone tezine.Najradije bih da kupim gume 13,6 28 ali su skupe,nove rumine skuplje od 14-ki.Motor bi mozda resavao tako sto bi ovaj odradio na DM33(i TO JE NEKA OPCIJA)
 
Moja azdaja :)
24azd60.jpg
 
Ima tako tih sitnica da se urade na njemu ali u sustini sve je novo gume,motor,struja sve sto se tice mehanike...... samo jos kad bi kabinu uradio to bi bilo vrh a i to imam u planu :D

- - - - - - - - - -

nasao sam nekog lika iz panceva da mi uradi kaze 1600e za sve komplet.....sta vi ljudi mislite jel puno to?
o5tes7.jpg
 
Da jako lepo izgleda meni se bas svidja i nameracio sam se da uradim kabinu pa kud puklo :D samo sto ja hocu da je dignem od menjaca to je jos 100e onda ce bude full :osmeh:
 
Tom traktoru definitivno bi trebali neki bocni reduktori ali skup zahvat.Ovako ce dobiti gume 14-ke,napred neke malo vece i najverovatnije motor 4 klipa.Ovaj trenutni M33 motor se bas muci sa ovom transmisijom od 560.Trenutno nije to to sto meni odgovara u potpunosti,tacno mu fale vece zadnje gume,traktor je tezak 2 tone a na ovim gumama 12-kama skace kao jarac.
Snalazim se ja sa njim i ovako,ali fali mu snage i to dosta.Naprimer kad posle njega sednem na 560 kao da sam seo na traktor sa mlaznim pogonom,taj jedan klip na taj menjac mu puno znaci.

imam 549 (12.4 gume) i 558(16.9 gume) , 549 ga unisti u transportu , znaci to je smesno gledati , ovaj je jedino u brazdi jachi , cak i kad bi se prevlacili mislim da bi ga 549 prevukao jer mi 558 nema kabinu i verovatno je laksi na zadnjem trapu
 
Da a 558 i 549 u mom kraju rade s istim prikljuccima tako da ne vidim nikakvu prednost 558 nad 549... Oba vuku 2x12" plug, 24 diska tanjuracu, drljacu 4 krila ili sjetvospremac 2.2... Ima ujak 558 i ja bez prednje vuce radim sve kao i on... Prednost mu je u brdu i kad se vuce neki veci teret. U transportu je 558 sporiji ali vise moze povuci tako da dugorocno dodje na isto u transportu.
 
Kod mene u selu taj 558 zovu "veliki ferguson" ili "veliki 539"... :) po meni taj 558 je promasena serija,tanka ploca hidraulika,neokretan,lenj,nikako nije zgodan za rad,pravi traponja... Dobar je samo na težini... ;)
 
Kao igracka za ove starije traktoriste pred penzijom ili koji su vec u penziji... Vreme im ne znaci nista,niti im je ogranicavajuci faktor,ucinak tako isto... Tako da mogu da se igraju sa 558... E nije los za obilazak njiva,pod uslovom da ima kabinu... :) :D
 
Nazad
Vrh