IMT

IMT tip kabine 88god imam pitanje oko izbijanja zadnjih nosaca kako je njih najlakse skinuti i koliko se kabina moze izdignuti od kucista menjaca da se nagne prema napred ?

Dolazi leto,pa planiram da zadihtujem 560 od dole tapacirunzima iz auta polovnih one "sundjere" sto neki imaju u gepeku debele par cm,na protivpozarnom zidu ili podu...zavisi odakle uspem nabaviti. Hteo bih da oblozim izmedju kabine i menjaca,pa onda patos u kabini opet taj "sundjer" i preko nove gumene patosnice iskrojene po meri,a na limeni zid do motora takodje postaviti izolaciju. Jel radio to neko i ima li efekta ?
 
Kolega je to radio na 577 s tim spuzvama iz auta s auto otpada. Skinuli su kabinu s traktora kompletnu i krojili dio po dio da nista nigdje ne dere i zulja, zadihtali su pod s donje strane zeljeznih podnica a gore sam ostavili gumu da se ne podize razina poda u kabini. cak su i po blatobranima izljepili neke tapecirunge sto su nasli na otpadu iz nekog kamiona, auta sta ja znam... Kazu da je traktor bio neprepoznatljiv za rad, upalis radio i cujes ga, sto je bilo nezamislivo prije ovog zahvata.

Traktor je davnih dana prodan i kasnije su to isto radili na 5136 i kazu da efekt nije bio dobar kao na 577 jer se 5136 previse dere da je ne znam kakva izolacija u pitanju...

Samo nemoj stavljati staklenu vunu kao neki "pametnjakovici" Ona se runi a tu prasinu nikako ne valja udisati...
 
Velika količina buke dolazi od nosača kabine koji su loše osmišljeni na imt. Verujem kad bi nabavio neki od nosača kabine kamiona ili slično da bi mnogo buke i vibracija smanjio.
 
Meni ne pisti menjac kao npr na ujakovom,kod mene je buka motora i auspuha problem. Ne znam,pokusacu pa cu preneti utiske. Npr u branju je najveci problem,bilo mi tise brati sa 539 nego sa 560,mada je caletu tisi 560.
Meni je i komsijin TD90 budan od motora i menjaca. MTZ82 noviji tip je daleko najtisi.
 
Najjeftinije rjesenje je kvalitetan antifon i da vidis posla... Mi smo se preporodili s 549 od kako radim antifonom. Berbu kukuruza i opcenito rad s kardanom da ni ne spominjem. PREPOROD a nijedna izolacija ne radi na IMT-u kao dobar antifon na usima.
 
IMT tip kabine 88god imam pitanje oko izbijanja zadnjih nosaca kako je njih najlakse skinuti i koliko se kabina moze izdignuti od kucista menjaca da se nagne prema napred ?

Dolazi leto,pa planiram da zadihtujem 560 od dole tapacirunzima iz auta polovnih one "sundjere" sto neki imaju u gepeku debele par cm,na protivpozarnom zidu ili podu...zavisi odakle uspem nabaviti. Hteo bih da oblozim izmedju kabine i menjaca,pa onda patos u kabini opet taj "sundjer" i preko nove gumene patosnice iskrojene po meri,a na limeni zid do motora takodje postaviti izolaciju. Jel radio to neko i ima li efekta ?
Ja sam samo delimično uradio tj. nisam još sve kako sam planirao
Stavio sam taj filc (sa tepihom s jedne strane) iz gepeka od nekog forda na pod kabine a po njemu gumenu patosnicu, zatim isto ispod lima koji poklapa menjač i ručice menjača i između rezervara i inst. table i na limove na pregradnom zidu do motora... razlika je velika
hoću da obložim još sam stub inst. table i limove inst. table i da još nešto osmislim kako da zatvorim deo diferencijala ispod sedišta i mislim da će biti to-to
Ako ti je auspuh kratki uzmi duži što prelazi malo vrh krova kabine
 
Necu da glumim miki mausa. Rec je da mi treba nesto jace od 560,pa gledam treba dosta para dati za traktor u losijem stanju,za moj ne mogu dobiti vise od 4500e jer je blok pucao,a traktor je dobar i nije izradjen prakticno prvi vlasnici,tako da bih pre ubacio motor od 577 i stavio velike tockove od 577,te bih za 1500e uloga dobio 577 s 3 brzine,taman za dvoredni berac,2*14 i spremac od 3m da vuce.
A da ga budzim,pa gledam de su mi antifoni i slicno to ne planiram,onda cu odresiti kesu pa nesto vece,mladje i naravno skuplje kad se mora.

@Montoya nemoj da se zajjjj...nego pozuri s tim radom do leta da dodjem i provozam tvog 577,pa vidim jel ima svrhe to raditi. :osmeh: Istina auspuh je nizi od kabine.
 
Ima svrhe sigurno to raditi jer je petostepeni menjač bučniji od trostepenog tako da bi verujem bio i tiši nego 577
što se tiče točkova, ja ne bih stavljao točkove od 577 nego samo 16,9-28 gume... 560 je i onako brz prvom i drugom pa bi sa većim gumama bio baš prebrz za oranje i kultiviranje
 
Sa 14.9 koje sad ima bi isao do daljnjeg dok ih ne podere,a dalje ko prezivi neka prica.
Sad mi se javio Sale Ratar sa sajma MTZ 82 standard 22 000e,dzaba im kredita i popusta...dobice moj patosnice. :osmeh:
 
Prvo ovaj da sahranim,jer zbog puklog bloka ga je nemoguce prodati,a jos je dobar,ne dimi,dobro vuce i lane uradjena bos pumpa 150-180e + dizne pretprosle godine kompletno nove,a tesko da bi bilo koji svercer platio ceo motor koliko sam ja ove dve stvari.
 
Teraj dok ide. Tako sam i ja 533 sredio i sada dok moze da ide teracu ga, ne isplati mi se da ga prodam po trzisnim cenama.
 
Posto moze da se proda dobar motor od 560, blok nije pucao ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Drugar je nasao dole u srbiji po 520e/komad sa papirima 5 motora komplethi, za pravljenje agregata za navodnjavanje, ni na jednom nije radio generalnu 1 od 558 2 od 560 i 2 od 577.. Kupio oko nove godine. Prosao je i vise nego dobro, bar po meni... Anaser i alternator vrede bar po 40-50e/kom polovni po meni... A motora bez papira ima i po 300e kompletnih...kada se krene prema rumi sabcu...bar je bilo pre par meseci....
A sada staviti motor bez papira na traktro je ludost, jer ako nemas saobracajnu od tog motora, ne mozes da upises taj motor kod tebe u postojecu saobracajnu i ne mozes vise da registrujes traktor... Gledaju bukvalno svako slovo i broj na bloku, na tablici u kabini...
 
Drugar je nasao dole u srbiji po 520e/komad sa papirima 5 motora komplethi, za pravljenje agregata za navodnjavanje, ni na jednom nije radio generalnu 1 od 558 2 od 560 i 2 od 577.. Kupio oko nove godine. Prosao je i vise nego dobro, bar po meni... Anaser i alternator vrede bar po 40-50e/kom polovni po meni... A motora bez papira ima i po 300e kompletnih...kada se krene prema rumi sabcu...bar je bilo pre par meseci....
A sada staviti motor bez papira na traktro je ludost, jer ako nemas saobracajnu od tog motora, ne mozes da upises taj motor kod tebe u postojecu saobracajnu i ne mozes vise da registrujes traktor... Gledaju bukvalno svako slovo i broj na bloku, na tablici u kabini...
U Sapcu i tom kraju, broj motora je najmanji problem. Sve se to da lepo registrovati pomocu cekica:haha:.
 
Da li neko možda zna ko se bavi prepravljanjem prednje vuče na IMT5106? Da se uključivanje vrši ručno a ne automatski. Zvao sam nekog Rašu iz S.Mitrovice i on to ne radi više...da li se još neko bavi time?
 
Potrebna mi je pomoc. Pokusavam skinuti rame hidraulike sa 539 jer mi je kriva viljuska i nemam dovoljnu visinu podizanja pa bih stavio novo rame. Raskacio sam polugu, skinuo dva srafa sa poklopcem, grejao, udarao cekicem ali toliko je zapeklo da uopste ne krece. Da li je neko mozda ovo vec skidao pa ima ideju kako?
 
Nazad
Vrh