IMT

Pa koliko bi bilo to skupo,onako odokativno i sta se sve menja gde bi bilo najjeftinije i sta trazit kad se kupuje,da krenem u potragu?
Pretpostavio sam da i nije nesto jeftino, kao sto sam u prvi mah pomislio da su se krajnice potrosile pa dobio luft
Dva segmenta kucista volana (to trazis, tako se zove) su kod nas oko 100km i jos promijenis caure, koje dolaze na krajeve tih segmenata, 4kom. sve nece preci 120km. Puz ako je dobar, nema potrebe mijenjati, samo je problem sto su ti svi dijelovi Indija, Turska, Kina, sve gola g.... od kvaliteta.
Usput, odakle si Marko?
 
Probao danas ovako,pa cemo u pon.videti dal je uspelo.Nije curilo na tom delu gde je najtanji dihtung vec iznad njega,tu je dosta deblji dihtung pa sam uspeo malo da ga sastruzem i nalijem silikon bas izmedju kucista i bloka.
Izgleda da je uspelo,danas isli na prskanje i za sad nije probilo.Hvala svima na pomoci.Da pitam jos i koje ulje ide u sistem volana?ono so se sipa u onaj mali rezervoar kad se skine hauba traktora.
 
De to da nadjem brate?

Овако изгледа туба купљена пре више година у продавници делова за тракторе. Осим тада, за заптивање декле развода и блока на ИМТ 560, нисам је ни користио. Мало потрошено а успело потпуно.
 
Dva segmenta kucista volana (to trazis, tako se zove) su kod nas oko 100km i jos promijenis caure, koje dolaze na krajeve tih segmenata, 4kom. sve nece preci 120km. Puz ako je dobar, nema potrebe mijenjati, samo je problem sto su ti svi dijelovi Indija, Turska, Kina, sve gola g.... od kvaliteta.
Usput, odakle si Marko?

120KM obadva segmenta za puz volana mi je nekako sumnjivo jeftino. Kod nas je samo jedan toliko...

Izgleda da je uspelo,danas isli na prskanje i za sad nije probilo.Hvala svima na pomoci.Da pitam jos i koje ulje ide u sistem volana?ono so se sipa u onaj mali rezervoar kad se skine hauba traktora.

ATF ulje ide u hidraulicni sistem za upravljanje.
 
Pa vi ste Bobo Evropska unija, mora biti skuplje. Ili su te kod tebe direktno sa Tosinog Bunara, ha? Sve je to isti skart, nije uopste sa ovog kontinenta.
 
Radili smo 539 prije ulaska u EU... Odavno su takve cjene kod nas.

Jedan klip za 539 Petar Drapsin je tad kostao 95Kn (12.5€) ako se dobro sjecam pa usporedite cjene.
 
Vrda mi prednji desni tocak kad vozim brzo na IMT 539,sta sve moze biti uzrok tome,odakle da pocnem?Krajevi spona cini mi se da nisu e sad sta jos proveriti ili je neko imao slican problem pa da kaze sta je menjao?

Svi koji imaju problem sa prednjim tockovima koji pri vecoj brzini setaju levo desno mogu to resiti za nula dinara.kako?
Problem je sto prednji tockovi ne stoje paralelno, pa treba izmeriti rastojanje izmedju levog i desnog tocka na nekih 35cm od zemlje meri se na dva mesta, prvo merenje naj isturenije napred i drugo najisturenije nazad kod drugog merenja moze da smeta karter jer je nizi od 35cm ali se snadjite, rastojanje treba da podesimo na istu vrednost kod IMT533 je oko 108cm, podesavamo na poluzi koja ide od kucista volana do prednje spone to se moze uraditi na jednoj ili levaoj ili desnoj strani, ako je rastojanje na prednjoj strani manje nego pozadi onda zatezemo ako je vece onda otpustimo.
 
Svi koji imaju problem sa prednjim tockovima koji pri vecoj brzini setaju levo desno mogu to resiti za nula dinara.kako?
Problem je sto prednji tockovi ne stoje paralelno, pa treba izmeriti rastojanje izmedju levog i desnog tocka na nekih 35cm od zemlje meri se na dva mesta, prvo merenje naj isturenije napred i drugo najisturenije nazad kod drugog merenja moze da smeta karter jer je nizi od 35cm ali se snadjite, rastojanje treba da podesimo na istu vrednost kod IMT533 je oko 108cm, podesavamo na poluzi koja ide od kucista volana do prednje spone to se moze uraditi na jednoj ili levaoj ili desnoj strani, ako je rastojanje na prednjoj strani manje nego pozadi onda zatezemo ako je vece onda otpustimo.

Ne siri dezinformacije bez veze.

Prednji tockovi se podesavaju paralelno samo na starijim traktorima s prednjom vucom i hidraulicnim volanom. Kod SVIH mehanickih sistema se podesava prednji kraj uzi za 1-2cm tako da se tockovi u voznji sami centriraju i da se traktor ne otima po cesti.
 
Ovo je informacija za dzabe, a ako neko hoce da da 530 eura ja ne branim. Istini na volju ovo ne odgovara majstorima koji deru traktoriste koji se ne razumu u mehaniku.
 
Bobo je u pravu. Prednji tockovi uvek trebaju da budu uzi napred za par cm. Time se postize ponistavanje zazora u sponama. To mozete pronaci i u literaturi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Bobo je u pravu. Prednji tockovi uvek trebaju da budu uzi napred za par cm. Time se postize ponistavanje zazora u sponama. To mozete pronaci i u literaturi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Ne uvijek. Stari traktori s prednjom vucom su imali lose uradjenu geometriju prednjih tockova i kod njih trebaju biti paralelno postavljeni inace se otima po cesti kao lud. Pricam o bas starim, starim strojevima koji su imali tockove i bolcne oko kojih se tocak okrece okomiti postavljene.

Moj 549DV nije bilo moguce voziti po asfaltu bez nekog prikljucka jer se stalno otimao (U tvornici ga samo sastavili kako god samo da ga ne gledaju ;) ). Prednje gume se trosile katastrofalno brzo pa sam ih okretao "u rikverc" da smanjim potrosnju guma ali se i dalje otimao. Kad je nesto bilo zakopcano iza to otimanje nije bilo toliko izrazeno jer se valjda prednji kraj rasteretio. Kad sam na njemu postavio prednje tockove paralelno i to je od onda sasvim drugi traktor za voziti po cesti.

Za mehanicke volane je obavezno da prednja strana bude uza jer se tako vozilo lakse upravlja po cesti pogotovo pri vecim brzinama. Pa i na autima se prednji kraj uvlaci u odnosu na zadnji, nije to bez veze tako...
 
Na autima ako je zadnja vuca, prvi tockovi se suzavaju. A ako je prednja vuca na autu, prednji tockovi se naprijed sire.
 
Na autima ako je zadnja vuca, prvi tockovi se suzavaju. A ako je prednja vuca na autu, prednji tockovi se naprijed sire.


istina, tako je i kod traktora

- - - - - - - - - -



mislim da ti to nije potrebno, na jednom fergusonu imam tursku ma drugom teleoptikovu, turska još nekako i bolje izgleda
 
Da izbegnem upad u dalju raspravu samo cu kratko reci da tockovi trebaju biti u potpunoj paraleli i ni mm otvoreniji ili zatvoreniji napred,auta su nesto drugo i kod njih ide 1-2mm napred zatvoreniji ali to je radi kompezovanja prilikom sile kocenja a traktor ne koci sa prednjim pa mu zato taj zatur i ne treba,drugo i da hocete da zatvarate prednju stranu i da vam se posle otima po asfaltu to necete postici zato sto svaki traktor ima lufta preko 1 cm gledano na tocku sto u glavi,sponama,biksnama u rukavcima i kada se to nakupi ode preko dva cm svaki tocak levo desno.

- - - - - - - - - -

na jednom fergusonu imam tursku ma drugom teleoptikovu, turska još nekako i bolje izgleda

Da mozda zaista i bolje izgleda ali bolje raditi nece,Teleoptik je najbolji ali samo original a ne kopija koja se valja jos od pre 15.god.
 
Nazad
Vrh