IMT

Evo za ove koji i dalje veruju da točkovi treba da budu paralelni. Radi se o mehaničkom volanu bez prednje vuče oko čega se i povela rasprava


A kolega definitivno nije isto kad je napred sužen pa ima lufta i onda dodje na paralelno i kad ga ti postaviš paralelno pa on ima lufta pa se još raširi sa prednje strane
Uglavnom što širi trap sa prednje strane to se volan teže i teža mota, provereno jer sam greškom zbog krive felne imao i ovu situaciju
 
Meni je zbog poderanog desnog segmenta u puzu volana ovaj zatur na 539 znatno veci (oko 2cm) jer inace dolazi, kako kolega kazes, do sirenja tockova naprijed u voznji cestom pa tockovi previse plesu...

Sve pise u uputstvu od traktora koje je s njim doslo samo sto ljudi to ne citaju...
 
Dovedu se točkovi u pravac. Uzme se kreda i kineski metar (merna traka). Izmeri se sa jedne strane visina od podloge do centra čepa rukavca (ratkapne). Ta mera se zapamti i onda se sa unutrašnje strane točkova na obruču felne zabeleži kredom ta visina. I sa unutrašnje prednje i sa unutrašnje zadnje strane. Tako isto uraditi i sa drugim točkom.
Ovako se dobije tačna visina sa koje bi trebalo meriti. Posle toga žrtvovati taj kineski metar. Odseći dve trake i staviti ih jednu na drugu. Meriti razmak između unutrašnje krede pomeranjem traka jednu uz drugu. Obično se podesi da je razlika između jednog i drugog razmaka od 5mm do 10mm (max) i to sve u korist zadnjeg razmaka kako bi prednji razmak bio manji a zadnji veći.
 
Imam jedan teleoptik kopija a drugi je orginal... Na satu ima zig,i na kopiji je samo slovo T u trouglu,a orginal ima slovo T u trouglu i ispod trougla pise sitnim slovima teleoptik... A imas kopiju koja ima i slovo T u trouglu i ispod ne pise teleoptik,vec pise teleptik...
 
Ja sam na oba traktora, na AC pumpe napravio talozne casice od aluminijuma, na vrhu (na onoj ivici koja lijeze na gumu) sam ukopao dva kanalica sa ostrim ivicama, i nikada nema slinavljenja nafte.
 
Evo za ove koji i dalje veruju da točkovi treba da budu paralelni. Radi se o mehaničkom volanu bez prednje vuče oko čega se i povela rasprava


A kolega definitivno nije isto kad je napred sužen pa ima lufta i onda dodje na paralelno i kad ga ti postaviš paralelno pa on ima lufta pa se još raširi sa prednje strane
Uglavnom što širi trap sa prednje strane to se volan teže i teža mota, provereno jer sam greškom zbog krive felne imao i ovu situaciju


A kako na 539 nema ove poprecne spone da li je svejedno na kojoj strani otpustat-dotezat onu uzduznu sponu da bi se nastelovao trap?
 
Ok,ali ponovo ne kaze u upustvu toliko koliko ste pominjali vec 2-4mm,a to je zanemarljivo pa zato moze i treba paralelno i nema problema.Uostalom sa kineskim metrom i ulubljenim ivicama felni gde ce neko da unisani par mm.
 
Ja kazem da je kod mene desni segment u puzu razlokan i da tocak ne plese prednja strana od zadnje je uza 2cm. Stoje malo u spic al potrosnja guma je normalna i nema nikakvih problema s upravljanjem. Pod puom prskalicom nekad zna na putu zaplesati jer se prednji kraj rastereti i onda stisnes nogom desnu sponu i teraj ;)

Na 539 treba smisliti neku jednostavnu poprecnu sponu da se ta desna, klimava strana izbaci. Vec neko vrijeme nisanim prednji trap od imt 540 samo da mogu staviti poprecnu sponu ko covjek a danas-sutra da mogu ugraditi i servo na njega...
 
Pre izvesnog vremena pitao sam dokle se sipa ulje u onu donju posudu vazdusnog filtera jer imaju manje (u donjem nivou) i vece rupe i neko ovde sa foruma mi rece da ide samo do donjih medjutim na upustvu za rukovanje i odrzavanje za IMT 539 nadjoh da u tu posudu staje 0,4 l tako da mislim da tih 0,4 l nikako nemogu biti u nivou onih manjih rupa znaci nivo ulja u posudi treba biti do gornjih rupa,da li sam u pravu?
 
Da u pravu ste ima neka plocica tacno,cemu onda sluze dva reda onih rupa,sitnijih i krupnijih?
Bilo kako bilo usut onda 0,4l i bas me briga za oznaku
 
Sipaj do plocice i nemas problema. Ako previse naspes zicani ulozak se zaulji pri muckanju i prasina se zaljepi, isto tako moze i povuci ulje na usisnu cijev. Bitno je da ima ulja, samo da nije suvo. Vidjao sam slucajeve da ljudi nemaju ni kapi ulja u filteru i poslije se cude da traktor nema snage, da se gusi.
 
Nazad
Vrh