IMT

Dublje oranje se pokazalo bolje. Pogotovo u susnim godinama. Duboko uzorem i kad nikne usev kad spartam bukvalno orem u spartanju. Napravi se rastresit sloj zemlje i ne puca kad je susa. Kod mene nigde nije ispucala a kod komsija oko mene svima. Meni se pokazalo bolje duboko oranje . nasa zemlja je ona teska crnica i moram tako.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moram otici probati u brazdi, ako valja, onda kupujem, ako jutro odradim za sat i pol, to mi odgovara, ima 14 gume, kazes da su bolje od 16, pa sto bude, jednostavan je za popravit, pa cemo popravljat, svi hvale taj 558, pa bas me zanima kako ce orati taj traktor
 
757.20 plug uzmi za njega.Ima taj traktor dovoljno kila za svoju snagu.560 je realno gledano pretežak za 58ks a ujedno i brza prva brza pa neretko nema snage...

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
do sada sam sa dva fergusona radio 25 jutara, pa bi sada uzeo možda taj 558, registriran, ima donju poteznicu,
gume zadnje 80%, nema lufta na volanu za 2300€, ima zadnje staklo, sada bi ga još htio probati u brazdi.....pa ako valjda da trgujemo, a opcija je i torpedo 6206, al se njega bojim uzeti, jer nisu na dobrom glasu
plug bi bio 756 za njega, i to je posao koji bi on i najviše radio, te vukao sjetvospremač i prikolicu, drugo ništa.......i još za nepovjerovati su kočnice, koje odlično rade, u vožnji 1 brzinom zakočim lijevom ili desnom, traktor ode na tu stranu, koliko dobro uhvate, i otpuste, a ljudi pričaju kako su loše kočnice.....ovaj ima 14,9-28 gume

evo i slika traktora:


U selu ima jedan 558 i to valjda od novog i nije se zalio na njega. Kod mene nema nista za za prodaju a da nesto valja za 2 brazde, jedan 533 krs bez papira tu kraj mene je prodan za 250E ali nije radio jako dugo , probali da ga upale nesto lupa u njemu, jedan 560 prodan oko 1000E, jako lose estetski izgleda , ali isto nesto nije u redu sa njim a i imao je bizarnu havariju prije , klinci ga palili ali ne na kljuc nego sibicom , stavili slame ispod, popravljen ali nikako izgleda vise na zelenu granu sa njim.
 
e to i mom 533 treba, dobro farbanje, da si bliže, odmah bi ti dao da to odradiš.....
 
kabinu imam stari tip, al je čitava, htio bi možda i uzeti novu kabinu, a haubu srediti, zaslužio je.....al prvo uzeti nešto jače
 
Gle bar za imt ima sve za kupiti .
Jače je uvjek i bolje .
Ali isplati se uredit stroj produžava mu se vijek.
Imas sad kabinu novu oko 5000 kn na njuskalu sta po meni nije opet skupo.
I ja bi da nađem nešto jače u lošem stanju uzeo pa sredio al nema ništa.
i ono šta ne valja ima cijenu daboli glava
 
da, gledao sam baš tu kabinu, to se isplati uzeti, i mislim da je cjena realna

ima još jedan 558, al cjena mi se čini dosta visoka, i neide ispod 3000€, sada, da li vrijedi 700€ više od onog što sam postavio sliku u postovima iznad?







 
Gle izgleda dobar nije vidim ni masan nešto jako.
Ali dok sam ne probaš neznaš.
Pogledaš hidrulik , motor malo zaviriš u kiler vode da vidiš kakva je voda jel mješa i tako.
Pogledaš kako pali sad po hladnijem jel dimi.
Malo ulje u hidrulik zaviriš .
Gume još ok .
Jer nabere se para za svašta za glupe sitnice
 
od tako starog traktora se nemože ni očekivati puno, svi su se oni naradili, toga sam svjestan, al samo da malo brže može orati od fergusona i ja ću biti zadovoljan
 
Gle za te novce na tvom mjestu gledaj bolje sedmicu neku ipak je to stroj puno bolji ako mene pitaš.
I tezi jaci brzi a za iste novce možeš kupiti.
 
ivan jel na ovom drugom nije puco blok,ako nije ja bi se pre opredelio za njega jeste 700 evra razlike al treba razmisljti da ces ga kad tad prodavati..ipak ti odluci.
 
Da li neko može da mi kaže/napiše brzine u pojedinim stepenima za imt 578? Našao sam ovde u temi za 577 ali ne i za trobrzinca, 578. Konkretno me interesuje zbog oranja, koja je razlika izmedju 3sh i 1bh.
 
Nazad
Vrh