IMT

znači, to je normalno.....gledam nekog 558, pa se tako čuje, u nekim brzinama više, u nekim manje, stanje traktora je nekakvo srednje, probao sam ga po cesti, al budem i u brazdi, da vidim kako vuče plug, ima čovjek imt 756, al nije neko stanje, pa plug nebi uzimao, razmišljam uzeti imt 757, al se bojim da mu bude puno, ako bude valjao, kupit ću ga......trenutno u oglasnima ništa pametno
 
a koji je zapravo tu problem, mjenjač je isti kao na 533, kao i kvačilo valjda????

jedina buka bi možda dolazila iz bočnih reduktora, al ako je to normalno, i da se neće nešto raspasti, onda netrebam biti zabrinut.....

na tom što ga gledam gume su 14, nisu 16
 
558 je ovisno o godistu dolazio sa sporijim i sa brzim mjenjacem. Mislim da je 1974.g. prelomna a da je 0d 75 nadalje svaki brz U svakom slucaju su iz tvornice dolazili sa gumama 16, kao i stare linije 560.

Moj ujak ga ima vec duuuugo i nista mu se nije potrgalo osim potrosne robe (ac pumpa, vodna pumpa, pokoje crijevo za vodu...) Radio je s njim do prije par godina preko 20 jutara zemlje a motor kao i komplet traktor suhi kao barut. Jako jako zahvalni traktori i on sa 16 gumama 80% potrosenim vuce IMT 756.20 plug kud god zeli i kako god zeli, oces uzbrdo, oces nizbrdo, njemu je svejedno. za 757.20 mu fali kila, snagu ima, ali kile su problem i zato 560 ima puuuno teze zadnje felge nego 558.

Zujanje, kako su ti rekli je sasvim normalna pojava.
 
Na moj 558 sam radio kompletan menjač sve nove skf lezajeve i sve zupčanike izmenjao i isto se čuje.
Ovo je zvuk iz bočnih reduktora.
Evo snimka mog posle zamene sve do jednog ležaja na traktoru.
[video]https://youtu.be/FZ-WRzmH6S4[/video]
 
Za kratko vreme gadno se uprljao sa uljem.bile se matice nosaca 3.dizne popusteni,pa je malo izduvao naftu tamo,ali ne vidim ulje odakle dolazi.
20151027144839.jpg

20151027144846r.jpg
 
Ponovo operi pa pogledaj. Verovano na dekli glave motora ili (na da se nesto ne secam da li oni zatvaraju kakve rupe) na onim poklopcima na zadnjoj strani glave.
Vidim da ima i ulja oko cepa za sipanje, pa mi se cini i da motor malo duva?
 
Dekle na glavi drže vodu da ne curi.
Operi ga dobro i uzmi šaku prekrupe ili brašna pa baci na taj deo i posle par minuta rada ćeš videti gde curi.
 
558 je ovisno o godistu dolazio sa sporijim i sa brzim mjenjacem. Mislim da je 1974.g. prelomna a da je 0d 75 nadalje svaki brz U svakom slucaju su iz tvornice dolazili sa gumama 16, kao i stare linije 560.

Moj ujak ga ima vec duuuugo i nista mu se nije potrgalo osim potrosne robe (ac pumpa, vodna pumpa, pokoje crijevo za vodu...) Radio je s njim do prije par godina preko 20 jutara zemlje a motor kao i komplet traktor suhi kao barut. Jako jako zahvalni traktori i on sa 16 gumama 80% potrosenim vuce IMT 756.20 plug kud god zeli i kako god zeli, oces uzbrdo, oces nizbrdo, njemu je svejedno. za 757.20 mu fali kila, snagu ima, ali kile su problem i zato 560 ima puuuno teze zadnje felge nego 558.

Zujanje, kako su ti rekli je sasvim normalna pojava.

do sada sam sa dva fergusona radio 25 jutara, pa bi sada uzeo možda taj 558, registriran, ima donju poteznicu,
gume zadnje 80%, nema lufta na volanu za 2300€, ima zadnje staklo, sada bi ga još htio probati u brazdi.....pa ako valjda da trgujemo, a opcija je i torpedo 6206, al se njega bojim uzeti, jer nisu na dobrom glasu
plug bi bio 756 za njega, i to je posao koji bi on i najviše radio, te vukao sjetvospremač i prikolicu, drugo ništa.......i još za nepovjerovati su kočnice, koje odlično rade, u vožnji 1 brzinom zakočim lijevom ili desnom, traktor ode na tu stranu, koliko dobro uhvate, i otpuste, a ljudi pričaju kako su loše kočnice.....ovaj ima 14,9-28 gume

evo i slika traktora:

 
Izgleda pristojno i vidi se da nije lickan. Vredite pare. Ima kod nas 1 sto na 558 dere trenutno treci ar 14ki guma, a fabricki su bile 16ke. Kaze da nema neke razlike u brazdi sa manjim gumama:ppozdrav:.
 
e to me zanimalo, u vezi guma, sa 14 gumama može raditi sve poslove kao i ferguson, jel netko možda zna standardnu širinu traktora, sa tim 14 gumama, od vanjskog ruba??

sa druge strane na vratima, nema staklo, netko je ubacio lim, i prorezana je hauba da se nemora dizati pri točenju goriva i kod čepa od hladnjaka, ima i zadnje staklo, koje je bitno za registraciju, jer kod nas nema registracije bez svih stakala na kabini, dosta je strog zakon.....jedino neodvaja lijepo drugi stepen, kada stisnem kvačilo, odmah počne vrtiti kardan pri uključivanju, a kaže kada ga spoji za roto kosu, onda nevrti ništa, kada se uključi, al OK, to nije nikakav problem, jer rjetko da ću njega koristiti za kardan.....volan nema skoro ništa lufta.....neznam ni sam, i da bio je pukao blok, pa je zavaren, al na tom mjestu nepušta, tako da vjerujem da je dobro napravljen, to me malo odvlači od njega....al opet znam za dosta traktora koji imaju puknute blokove i varene i rade godinama.....
 
Mom kumu radi sat od prvog dana na 558 nakuco 9000 hiljada sati motor ni pipnut cak mu ni karike nije menjo,ja bi se uvek pre odlucio za 558 neg za 6206.Ogradjujem se ima razlike u potrosnji al su zato delovi za 558 jeftiniji .a i menjac nesalomiv za razliku od 6206.
 
U lakoj zemlji nema razlike u brazdi sa 14 i 16 gumama ali u tvrdoj ima itekako . u tvrdoj sa 16 nema snage da ore prvom a sa 14 nosi. Jednom sam racunao. Odnos guma tj obima i onda preneo na snagu motora, ispadne da je jaci oko 4-5 konja na tocku sa manjim gumama i oko 1.5-2 km/h sporiji. Davno sam racunao ne secam se tacno u dlaku. Uglavnom cim budem menjao gume uzimam 14 jer kod mene se uvek tesko ore

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa jeste stvarno smešno ali radi. :osmeh:
Baš na 558 sam to probao al je problem bio što je večito ispod sebe imao lokvu nafte. Nova AC pumpa, nova slavinica, novo crevo od preliva, novo crevo od slavinice do AC pumpe, novo crevo do grejača, nove bakarne platne i on stalno kaplje li kaplje. Najgore od svega je to što je on bio stalno pran pa je čist tuda a teško da se vidi odakle je. Prekrupa je pokazala da je problem ipak bio do bakarnih platni na crevu do AC pumpe.

A za crnkinju, ako ne možeš da nađeš onda se i ne uzimaj tog posla. :haha:
 
Trecom sporom kad orem je jako spor . glupav odnos brzina. Prvom kad orem jutro uzorem za sat ipo. TRecom kad orem treba mi bar 2.5h i vise nafte potrosim. Prvom prebrz trecom prejak a spor. Kad se stave 14 gume dobije se neka sredina ( kao na rusu kad repolovis) kad se tesko ore tacno mu fali koji konj da bi mogao orati. Pre neki dan sam orao prvom jer na nasoj zemlji kad god je susha lako se ore. 1 pun gas imt 756 na 32-33 dubine nosi 10km/h znaci leti. Al zato prosle god nije mogao zapeti. Prvom krene par metara i skoro ga ugasi nema snage

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh