IMT

@ivanz Nisam siguran, ali mislim da ovaj drugi 558 ima debelu poluosovinu, a onaj prvi tanku. Vidi koje su godiste i proveri. Komsija ima na svom tanku, a mi debelu, do sada je promenio 3 poluosovine u desnom tocku.
 
Hvala dragane, brz si, poštujem to. Da li možeš da napišeš i ostale brzine, cisto da imam kompletan uvid?
Dragane, imaš pivo za ove informacije.
 
Poslednja izmena:
@ivanz Nisam siguran, ali mislim da ovaj drugi 558 ima debelu poluosovinu, a onaj prvi tanku. Vidi koje su godiste i proveri. Komsija ima na svom tanku, a mi debelu, do sada je promenio 3 poluosovine u desnom tocku.

Drugi je valjda 1980.g
Prvi puta cujem za debelu i tanku poluosovinu, prvi sam vidio, drugi ne u zivo, al planiram otici vidjeti i drugi, puno bolje izvana izgleda, al treba ga probati

Na prvom je pucao blok, na drugom valjda nije kako covjek kaze, i ja sam nekako vise za drugi, ako valja mehanika

A i kako kazete, jednom ce ga trebati i prodati, jer taj mi treba za 4-5 godina dok neskupim za nesto puno novije i duplo jace

Jos cu drugi malo poslikati, pa postavim slike kada ga odem pogledati

- - - - - - - - - -

Najvise sam to primjetio na sijacicama i covjek se cjeli uprlja od toga, pogotovo sto ostaje na polugama hidraulike, prvi 533 koji sam uzeo, imao je dolje auspuh, i kad orem baste, i idem u rikverc, uzas, puna kabina dima

I ono lose polukruzno sjedalo, poslije 2 sata leđa otpadaju
 
Ako je 1980. onda 100% ima debelu, mi imamo 558 sa debelom već preko 10ak godina, prezadovoljni smo traktorom, za to vreme bukvalno nikakvih problema, samo redovno održavanje. Moj ti je savet ovaj drugi.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Ivane pošto vidim da se malo slabije razumeš u ovu oblast :osmeh: oba 558 sto si postavio slike imaju debele poluosovine. Zadnja serija pred 559 i 560 znači od 78-80. Poznaju se po zasečenom nosaču tegova i po novijem prednjem mostu i blok motora je čini mi se novijeg tipa sa onim kao rebarcima nije ravan skroz(za ovo nisam sasvim siguran neki imaju neki ne). Ima još par sitnica koje sam zapazio ali totalno nebitne
Moj ti je savet da izbegavaš one starije osim ako baš nisi siguran da je neko već ugradio debele poluosovine ali to nemožeš sigurno da znaš dok ne otvoriš trube i premeriš. Doduše poluosovine se razlikuju po onom odlivenom broju dela (treba da počinje sa 560. i još par brojeva) ali i na tarabi piše svašta
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanjee. Da li je potrebno raditi reglazu nove bosch pumpe ili je to sve odradjeno i samo se montira. Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Ivane pošto vidim da se malo slabije razumeš u ovu oblast :osmeh: oba 558 sto si postavio slike imaju debele poluosovine. Zadnja serija pred 559 i 560 znači od 78-80. Poznaju se po zasečenom nosaču tegova i po novijem prednjem mostu i blok motora je čini mi se novijeg tipa sa onim kao rebarcima nije ravan skroz(za ovo nisam sasvim siguran neki imaju neki ne). Ima još par sitnica koje sam zapazio ali totalno nebitne
Moj ti je savet da izbegavaš one starije osim ako baš nisi siguran da je neko već ugradio debele poluosovine ali to nemožeš sigurno da znaš dok ne otvoriš trube i premeriš. Doduše poluosovine se razlikuju po onom odlivenom broju dela (treba da počinje sa 560. i još par brojeva) ali i na tarabi piše svašta


stvarno nemam pojma, znam da je poklopac hidraulika isti kao na 533 kao i lamela, a pumpa, jel 23 ili 25??

i da, točnije drugi je 1981.g.

u gužvi sam do subote, pa ću vjerojatno otići u subotu ujutro pogledati, jer svi koji su imali taj 558 kažu da je odličan traktor, stvarno neznam zašto ga toliko hvale, a meni on dođe kao malo veći ferguson i ništa više, pa po preporuci drugih, koji kažu da od tih jeftinijih traktora nema boljeg.....
 
Budeš vidio zašto ga fale to je ko fergić mali samo gas.
Sutra mi sedmica dobiva drugu novu gumu ode 5500 kn :osmeh:
 
Ljudi treba mi mala pomoc,treba da polovim moj 585 od nedelje,druk lezaj me zeza a nikad nisam polovio tj radio to na traktoru na kolima,autobusima,kamionima da.koji su najkvaliteniji delovi i gde naci i imali na sta da obratim paznju?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
osovina reduktora (glavcina) pocinje sa 560 a ne poluosovina.
Otvoriš katalog rezervnih delova i gle čuda inžinjeri u IMT-u je zovu "poluosovina-kratka" i nosi oznaku 560.01.221 a ti je zovi kako oćeš

Ivane klipovi pumpe su na 23mm i sve komplet oko hidraulike je kao na 539. I u motoru ti je sve isto kao na 539(mislim na klipove, klipnjače, karike, hilzne, ležajeve, dizne, ventile) samo što ima jedan klip više. Inače u pravu si on mu dodje kao 539 na steroidima, za one kojima dosadi 539 ovo je prava prelazna stvar na putu ka nečem većem a mnogi se na njemu i zadrze. Problem je uglavnom što su svi odradili dosta pa je teško naći normalan primerak, ipak je to skoro 40 godina
 
Teoretski ispravno bi bilo 'poluvratilo'.
Razlika izmedju osovine(poluosovine) i vratila je u tome sto se oko osovine uvek nesto okrece, a (polu)vratilo prenosi kretanje.
 
Pa i ovu poluosovinu kada bi fiksirao i podigao okretao bi se ceo traktor oko nje :osmeh:. ne ulazim dublje u tematiku samo kažem onako kako stoji u katalogu rezervnih delova
 
Kolega ima 577 dl specijal bez prednje vuce, i sad je kupio plugove okretace al ne zna kak moze ih okretat al da ne mora blokirat poluge od hidraulika? Jel on ima dvije pumpe?
 
Nazad
Vrh