IMT hidraulika

Jel nekome se desilo da puknu ona dva bolcnicna sto drze hidraulicnu pumpu sa strane na imt 539?
Sta je moglo to da prouzrokuje?
 
Није му ништа, и брезоне је покидао, кућиште мало напукло. да бар ради нешто, само се вози до продавнице да пије . И блок му је пукао од мраза.
065c6547b32d96f00e66721f20c7c43f.jpg
bea51786436410dc3174a31c76aa6d66.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Није му ништа, и брезоне је покидао, кућиште мало напукло. да бар ради нешто, само се вози до продавнице да пије . И блок му је пукао од мраза.
065c6547b32d96f00e66721f20c7c43f.jpg
bea51786436410dc3174a31c76aa6d66.jpg
Kako bro od mraza tu? Taj dizao više tereta nego Švraceneger 70-ih. Verovatno je nešto napred bilo kao teg. :)
 
Блок мотора, ништа тешко није дизао, није добро подешен хидраулик удара у тањирасти зубчаник. Мени на новом трактору није била подешена балансна опруга, закачили му грајфер товарили стајњак, кад одједмом поче да подиже плуге сам, притисну човека и повреди му ногу.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Многи су главу тако изгубили, а и ја сам једном за мало платио ту зајебанцију главом. Да закачим кардан и полуге крену горе срећа много сам млађи био и бржи па ме само мало пригњечило, а сада би ме исцедило као лимун.
 
Kod nas jednog pre 2-3god rasipac prikljestio, nisam siguran uz onu sipku kabine nazad ili uz blatobran...
Nasli ga ljudi posle par sati, traktor cukao u leru.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima,

Potreban mi je savet kako nakačiti dvosmerni razvodnik na 577? Traktor ga nema pa verovatno i nema pomočnu pumpu (prethodni vlasnik nije znao da mi odgovori). Trenutno imam onu kocku odozgo sa malom ručicom i dva creva ali je jednosmerni sistem.
 
Drugacije i ne moze...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Što ne bi funkcionisalo, od pumpe na razvodnik sa njega izvode za creva i preliv u posudu nazad i to je to.
 
Taj sistem imam na 549, jedno crevo sa kocke na razvodnik i povrat na čep za sipanje ulja, i radi mi već evo 4 godine bez greške ali kad prebaciš ručkicu na kocki da koristiš razvodnik onda poluge nerade, to je mana pa zato treba pomoćna pumpa.
 
Taj sistem imam na 549, jedno crevo sa kocke na razvodnik i povrat na čep za sipanje ulja, i radi mi već evo 4 godine bez greške ali kad prebaciš ručkicu na kocki da koristiš razvodnik onda poluge nerade, to je mana pa zato treba pomoćna pumpa.
I jel može tako da podigne neki priključak na poluge pa da pebaciš na razvodnik? Naprimer plug obrtač.
 
Teoretski može ali u praksi mnogo komplikovano, u principu trebalo bi kad podigneš plug da stisneš kvačilo da isključiš pumpu pa da prebaciš ručkicu na razvodnik pa pustiš kvačilo da pumpa radi pa okreneš plug pa opet kvačilo da prebaciš na poluge jer mislim da pod opterećenjem ne bi mogao da prebaciš sa poluga na razvodnik odnosno ja nisam nikad probao bez kvačila mada ja kad koristim razvodnik poluge mi netrebaju.
 
Taj sistem imam na 549, jedno crevo sa kocke na razvodnik i povrat na čep za sipanje ulja, i radi mi već evo 4 godine bez greške ali kad prebaciš ručkicu na kocki da koristiš razvodnik onda poluge nerade, to je mana pa zato treba pomoćna pumpa.
Da li bi mogli da slikate kako je odrađen ovaj sistem?
 

odavde pa u naredne tri strane su sve slike, pisano je vise puta.
 
Nazad
Vrh