IMT hidraulika

Na mom fergi već duže razmišljam da ugradim priključak za kipovanje, a nešto sam razumeo da ima dva principa, preko polugai i .... Jedno bolje, drugo lakše, šta mi vi savetujete. Kipa bi radila 3-4 puta godišnje u žetvi. Da nema mešanja ulja, da mogu dve zmajevke da kipam u nizu, da se priča po selu, kad me komšinica iznervira da mogu lako de je iskipujem iz prikolice.....
 
Imam problem na 577dv novi tip,odjednom u njivi sporo-jedva digne poklopac rolo prese na gasu na leru ne reaguje preko razvodnika-pomocne pumpe dok kad prebacim na glavnu pumpu i dizem preko rucice za poluge normalno i brzo dize, da li na njemu postoji poseban filter za pomocnu pumpu i gde se nalazi? Hvala unapred.
 
Mislim da je mala pumpa gotova.
Isti problrm imam na Rakovici od pre neki dan, isto je zupcasta pumpa i po meni su njesra zivo.
Drugar je na 577 zakacio bio prednji utovarivac na malu pumpu, kad je prvi put uhvatio kasiku stajnjaka da podigne pumpa je pukla.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam problem na 577dv novi tip,odjednom u njivi sporo-jedva digne poklopac rolo prese na gasu na leru ne reaguje preko razvodnika-pomocne pumpe dok kad prebacim na glavnu pumpu i dizem preko rucice za poluge normalno i brzo dize, da li na njemu postoji poseban filter za pomocnu pumpu i gde se nalazi? Hvala unapred.
Možda je samo gumica otisla na izlazu pumpe
 
Морала је брусилица да ради. Јармови већи целих 3 мм, па ударају у клацкалици. Нема шансе нешто ново да се купи да буде како треба. Могли су на оволикој пумпи да ставе још бар два клипа да повећају капацитет.
1244ec827fc56f4e5ada2b3aab1b2832.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ja kupio nov nosac uljnog filtera za motor, kad sam uzeo da namestim rupe se ne gadjaju...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da bih istovremeno mogao da podižem poluge i kosačicu sa jednosmernim klipom, treba da se ugradi neki ventil sa crevom i spojnicom ispod sedišta sa desne strane,je l tako? Koji je to ventil i ako može neka preporuka gde ga kupiti.
Traktor je IMT 549.
 
Kako ide ugradnja ovog ventila? Onaj deo sa traktora se skine i ne koristi više,a ovaj se postavi na to mesto?
 
Tako je. Samo pazi da ne izvučeš i cev sa poklopcem koji skidaš. A ako se desi da izvučeš, onda pazi da je ubodeš u pumpu inače ćeš je ubaciti u menjač. Ni to nije problem, samo onda moraš skidati ploču sa strane (merač ili uključuvač kardana,. U zavisnosti koji ke traktor) da bi izvukao cev napolje.
 
Traktor je 549. Nisam nikad to skidao,a čini mi se da sam negde video da ima i neka cev na tom delu i pretpostavljam da ona treba tu i da ostane. Sad mi je jasno.
Hvala! :ppozdrav:
Neka preporuka gde kupiti ventil?
 
Mora i druga duža cev da se ubaci.U principu može i stara kratka da ostane ali hoće da šeta i brzo propadnu gumice.Imao sam taj problem na 577, gumice su menjane dosta često kada se danima radi sa hidraulikom, puna kesa gumica u kabini i samo menjaj.Onda mi je dopi.dilo jednoga dana, pozvao majstora koji mi je prodao taj ventil, objasnio šta se dešava i rešen problem za tada 10 evra.Nikada više nisam menjao gumice a radio je i naradio se nakon toga.
 
Ja imam na dva traktora, nisam menjao cevi ni gumice.
Savrseno rade, ali nisu bas jeftini, navodno neki Italijanski...
Imao sam pre jedan jako slican ali je bio duplo jeftiniji, kineski ili turski i slinilo je ulje, morao sam da ga bacim.
Prilikom skidanja poklopca, cev moze poci gore sa poklopcem a moze i u pumpi ostati, svejedno je, lako se vrati i ako ostane u poklopcu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam tražio polovan za 577, kompletni na vašaru su bili 350, tako i na oglasima. Sam poklopac su cenili oko 250 evra.
Na kraju sam uzeo vršački za 200 evra nov i miran sam

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh