IMT hidraulika

013 / 830-283
Solarević MTR
Ili KND Novi Sad
+381638807622
Vidi gde je jeftinije

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Procitao preko brze pretrage malo ovu temu,sad po tome kako je pisano ispadne da je veci rizik kupiti novu tursku,indijsku nego da se remontuje stara pumpa ?.
Sta raditi sad xd ?.Gde ima servisa koji rade remont imt pumpi hidraulike ?.Traktor je Imt 560 stari tip.
Koliko bese staje ulja u menjac kod ovo traktora ?,38 lit ?.
 
Procitao preko brze pretrage malo ovu temu,sad po tome kako je pisano ispadne da je veci rizik kupiti novu tursku,indijsku nego da se remontuje stara pumpa ?.
Sta raditi sad xd ?.Gde ima servisa koji rade remont imt pumpi hidraulike ?.Traktor je Imt 560 stari tip.
Koliko bese staje ulja u menjac kod ovo traktora ?,38 lit ?.
Kupis indijski set za reparaciju, odradis sam i teras, ja uradio pre nekih 4 godine, nikakvih problema...
 
I mene taj poduhvat ceka ove zime, pumpa dosla do kraja, jbg 40 god joj

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav društvo.
Prelistao sam celu temu ali nisam našao odgovor mom problemu.
Naime u pitanju je hidraulika na IMT539.
Sve radi perfektno, diže na malom gasu, diže na velikom, diže topao, diže hladan. Samo ponekad se pojavi problem, a obično sa težim oružem (sada radim sa prevrtačima 12") da na kraju brazde kad podignem plugove, on odvoji od zemlje 10-tak cm i dalje nece.
I Kad povucem skroz gore ručice za kontrolu vuče ništa se ne dešava, kao da pumpa radi na malom pritisku.
Više puta raskvačim pumpu, dignem spustim ručice ugasim pa upalim traktor i ono čisto od sebe proradi. Totalno nema pravila.
Pa Vas molim ako ima neko iskustva da podeli samnom, ne rastura mi se traktor dok ne završim oranje, ostala mi jos neka 3h
 
Da.
Između min i max.
Ne curi nigde, sve je u najboljem redu, al opet to zeza.
Dešavalo se to i ranije, ali ređe i to recimo sa tanjiračom, nikad sa lakšim oruđem.
Sada su teži plugovi, ali opet dok radi kako treba ne ukazuje da se muči ili da će biti neki problem.
 
Jesam druže.
Davao sam punu turažu ali ništa.
I naprosto "proradi" u većini slučajeva kada je na leru.
I ja sumljam na ventil, da ostane zaglavljen jer komandu dobije i kad bi orkacio poluge on bi na prazno podigao bez problema
 
Nemoj dizati poklopac. Skini sa desne strane deknu sa meračem i onda imaš manje više pun pristup svemu bitnom. Makazama, ventilu pumpe (nešto od ova dva zaglavljuje, eventualno igla treće tačke). Samo gledaj da desni točak nateraš na neko uzvišenje (10-15cm) da ti ne curi ulje.
 
I ja sumljam najpre na ventil, tako mi izgleda.
Ventil ne može da se zameni kroz tu deklu, ili ipak može.? Ja ako podignem poklopac onda moram izremontovati sve, kad se već podiže.
Probaću to da pogledam pre nego što preuzmem neku meru, najbitnije da završim posao sa njim, pa posle i ne žurim mogu vaditi i pumpu napolje ako treba.
 
Samo sigurnosni može, radni ne. Pokušaj da ga uhvatiš na delu, tj kada počne da trokira onda skini deknu i gledaj šta se dešava. Samo obrati pažnju da ti slučajno osovina ili sama pumpa ne pritisne prste. Ne bi trebalo da može, mislim da smetaju makaze, nosač i još svašta nešto, a i morao bi poprilično gurnuti ruku unutra da bi se to desilo, ali opreza nikad dosta.
 
Pozdrav svima, novi sam na forumu ali i po pitanju nekog znanja oko traktora. Kupio sam IMT 533/539 i imam određeni problem s hidraulikom. Kada zakačim plug jako malo ga diže na ručici (kugli), možda tek 10ak cm. Više ga mogu dići tek kada onu kocku pomjerim gore više (na visinu iznad one dvije tačke) a tada kugla uopšte nema nikakve funkcije šta god da radim sa njom. Pri tome u nekom momentu mogu da se naslonim na plug i da ga spustim rukom, a kad pomjerim ruku on se vrati gore ili u nekoj drugoj situaciji mogu ga podići rukom (kao da pomognem hidraulici) i kad ga pustim on opet padne na tih nekih 10ak cm od zemlje. U čemu je problem, da li treba raditi pumpu ili možda ta ručica (kugla) nije dobro naštelovana? Ispustio sam juče ulje i hoću ga procjediti za početak.
 
Koji plug je u pitanju?
Kako dize teze prikljucke?
Koje su zadnje gume na traktoru?
Moze biti plug visljeg klirensa pa se tebi cini da traktor "malo" dize.
Prvo proveri granicnik rucice na kojoj je kugla, (obican m6 vijak) on treba od prilike biti na mestu gde pise UP na kvadrantu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh