Imt 506 - motokultivator

Има и гилардони, имам на једном мтк. Да није испао сегер и заглавио клип других оштећења није било. Метеор 16000 динара цилиндар са клипом. Не користи само имт такве цилиндре, има маса других који су уграђивали.
 
Koje ulje sipati u menjac bez stete po isti? Kako kapiram EP aditivi su problem koji se nalaze u novim savremenim uljima,mogu nagristi plemenite metale.
Sta Vi sipate proizvodjac i tip,hvala.
 
Valjda se ti aditivi nalaze u api-gl5 u starijim uljima api-gl4 nema tih aditiva. Ako se dobro secam.
 
Ima ih u svim samo u api-gl1 ih nema nisam siguran i za api-gl2 davno sam čitao o tome i takvo ulje koje po knjigama treba da se sipa u IMT 506 ne postoji na tržištu tražio sam i za oldtajmere ali uzaludno.
Zato sam i pitao koje tačno ulje sipate i koja oznaka bez posledica po plemenite metale i probleme po kvačilo tipa prolizava neće da odvoji.....
 
Писао сам већ па ајд опет, ако се користи целе године и преко зиме (као ја) боље сипати неко сае 30. Пре се разбије уље и квачило одваја. Чим упалиш можеш да кренеш. Са друге стране ако се користи кад је топло може и 80-90 само треба мало да се загреје. И ако губи уље на семеринзима и гумицама боље онда ово уље. Неће му бити ништа. Кад замениш уље из мењача слободно сипај у филтер за ваздух. А то неће да одваја и проклизава су неке друге ствари.
 
Ima velike veze između sae 90 i sae 80 baš kod ovog što sam naveo da neće da odvaja,čovek sipao sae 90 i neće da odvaja,odma kreće,neće u brzinu dok se ne zagreje a kad je zamenio za sae 80 sve radi odma kako treba,u pitanju je viskozitet ulja.
To je isto kad sam jednog prodavca pitao koja polutekuca mast u onaj deo sa lancanikom on mi da a ono istekao rok uhu....kaže mi ma ajde tu možeš i svinjsku mast da sipas šta ima veze,ima veze posle ljudi proklinju mašinu da im je ona kriva kad neće da radi kako treba.
 
Требало је мало времена проћи док 90-ка прође кроз ламеле. И ради ок. Поготово са истрошеним ламелама.
 
Ja sam uzeo SAE80, ali ne mogu da odvrnem šraf sa imbusom. Čitavu zimu sam prskao sa WD40 i opet neće. Samo sam jednom, pre par godina, uspeo da osvrnem taj šraf.
 
Koje tačno ulje,proizvodjac i oznaka?
Probaj na imbus da nastavis sa polugom pa lagano povlači,popustice sigurno,samo duža poluga.
Probao sam i tako, ali je imbus šraf oglodan, pa kada nategneš jače, omiče, oblajznjava.. ili kako se već kaže..
Tražio sam u radnji gde kupujem uvek ulja, nemaju Modričino, tu sam uzimao Redma 0, pa sam proletos uzeo u nekoj drugoj radnji, ne sećam se ko je proizvođač, a nisam 6 meseci kući, pa ne mogu proveriti..
 
Poslednji put, kada sam dopunjavao ulje, odvrnuo sam ga uz WD40. Ali sada više neće, a ništa mu nisam radio, normalno sam ga zavrnuo tada.
Sekačem i čekićem? Onda bolje brusilicom da skinem glavu imbus šrafa..posle, kada ostane navoj unutra, ne znam kako bih to odvrnuo..
Beše da ulje za menjač ima samo taj 1 ulaz.. nema drugi gde se ispušta staro ulje?
 
Poslednja izmena:
U nedostatku udarnog pistolja na srecu cekic i sekac neki manji su dobra alternativa. Ispod cepa je bakarna podloska, nema gumicu. Nazalost cep je od gvozdja a aluminijsko je kuciste pa to vremenom zavari i eto muke.
Čep za ispustanje je skroz sa donje strane menjaca ispod kardana i odvrce se vecim minus srafcigerom ili uz pomoc opet doticnog sekaca, ide 3dcl.
Sto se tice ulja sae 80 se nekako najbolje pokazalo a EP aditivima izgleda da treba bas dugo da ostete bronzane caure u menjacu eto kod mene vec 20god su cele i nista nezveci po motoru (racunam ajd da od tad nema takvg ulja bez tih aditiva).
Iako moje je misljenje posto je nemac tj Agria konstruisala tu masinu jos 60-ih godina proslog veka i tad je napisano u upustvu na nemackom da idu ta ulja i da tu uputu niko posle u imt-u nije proverio ili drugacije na napisao. Inace imam nemacko upustvo i nasi su ga samo preveli od reci do reci. Sadasnja ulja su ipak malo bolja nego tad ma ko da ih pravi
 
Ево једног таквог примера... И фабричка гумица.
А ево је и сету за заптивање мотора.
2f65428a20e4cad9cd9f965ab6a1cf72.jpg
7e449c6438382c9da5d6ddc3572db77c.jpg
 
Juce sam napokon sredio moju paklenu 506-cu. Cilindar i klip prc ili tajvan iz motobajka i masina ponovo veselo radi bez klaparanja.
Stari klip deluje ok cak je su mu i mere dobre ali zato cilindar je odsluzio svoje . Kad mu ubacim novu kariku i merim zazor krajeva ono 1,3mm , na pojedinim mestima nema hroma ali za divno cudo nema riseva na cilindru. Ostavice se za hilznovanje na kraju sezone
Sto se tice novog cilindra deluje dobro uradjeno oborene su ivice kanala , trebalo bi da je nikasl e sad koliko je taj sloj debeo videcemo ubuduce verovatno cu najesen otvoriti cilindar da vidim kako se ponasa.
E sad jedan interesantan detalj stari cilindar ima 1520 grama a novi 1750 grama mereno digitalnom vagom. Trebalo vi da su oba aluminijumska neprivlaci ih magnet i na oko rebra i sve mere spolja i kanali iznutra su identicni. U cemi je kvaka neznam , ali 250 grama je razlika u korist novog cilindra.
Menjao sam takodje iglu plovka i za nju molim pomoc. Ako neko ima bas original tu iglu da mi napise duzinu iste, posto moja ima 16-17mm sto sam izvadio a nova je 14,5mm i sa nijednom mi nekako plovak ne stoji kako treba (moram da krivim nosac plovka itd). Takodje priliikom razradjivanja na malo vecem gasu od lera mi potrosi 1l goriva na tacno 1/2 sata rada, sto mije nekako previse u odnosu na pre obzirom da je isti karburator i nije podesavanje dirano po njemu sem te igle. Pa sumnjam da previsok nivo goriva u loncetu karba da mi pravi problem. Inace iglu sam promenio jel sam imao problem sa nedovoljnim nalivanjem goriva u karburator npr freziras malo vecim gasom 3min i ugasi se, sacekas 5 sek upalis pa tako u krug
 
Nazad
Vrh