Imt 506 - motokultivator

Да ли си дирао шрафове за штеловање на карбуратору? Ако је оваква онда не ваља, кратка је и има слабу опругу. Шта је са старом иглицом било
 
2fb55ea43c6fa904fa279735bb946f14.jpg
 
Ne nije takva. Evo link posto nece da mi prihvati slike, trokraka igla za original Bing karb
https://servistadic.com/proizvod/igla-plovka-karburatora-imt-506-bing/
Sa starom iglom mi nije dovoljno brzo nalivao karburator pa reko ajd da je zamenim. Ali ono sto me muci da je nekako dugacka 16 - 17mm ta stara igla. Sve ove nove se prodaju po 14,5mm duzine pa zato pitam ako ima neko original fabricku da se izmeri. Igla sibera i sraf za stelovanje vazduha nije pipana 10 god tj uvek je isto. Sraf a vazduh je na 2-2,5 kruga odvrnut tu je najbolje radio na leru a i sad dobro radi.
 
Превише троши. Требало би се позабавити са мало штеловања, није искључено да је и проблем до тога. Црево за гориво је ли скоро чишћено? Може и ту да се накупи свега па да успори гориво.
 
Још једна ствар, ако игла шибера и тело дизне толико стари постоји могућност да су потрошени. И ту онда налива добро. Растави све и погледај колико је потрошено.
 
To je ok , prosle godine sam nabavio original iglu (SREBRNU koju sam zadnji put video da se kupi nova pre 25god za 15-20DEM, jedva se secam ali sam cifru dobro upamtio) , siber i centralnu diznu .Vodim racuna oko toga posebno oko igle sibera, imam dve nove mesingane i za nijansu su deblje od originala 0,1 -0,2 mm. Ustvari zato sam i nabavio original bas da imam mere i da vidim koliko kina odstupa od orig mera jel me interesuje. Sa orig delovima jesenas i frezanje (sa 3/5 gasa) pre 2nedelje je potrosnja bila 1,5l/h znaci za moj ukus normalna uvek je takva i bila. Znaci sve full original iz 1989 god, deo karba gde upada siber nema lufta u odnosu na siber nista ,,neklepece,, .Sve se menja posle ove polu generalne u toku razradjivanja i zamene igle plovka, znaci samo me igla muci tj njezina duzina.
Znaci ako neko napise orig mere ja cu znati sta da radim i to nije problem oko stelovanja. Da tako kazem imam pozanika sa orig karbom (mislim da masina nema ni 200rh) oko 40km od mene ali je on toliko nestrucan oko toga da necu ni da ga pitam da izmeri deo , a i mislim da nema ni sa cim
 
Evo da napisem par recenica o mojoj 506-ci kojoj sam pre nekih 2 nedelje menjao cilindar, klip, i iglu olovka i samim tim odgovorim i na neka moja pitanja i dvomljenja napisana u postu iznad.
Danas sam napokon masinu stavio u pogon tj ozbiljan rad, oko 3,5-4 h freziranja. Radilo se ne previse duboko oko svega 5-cm samo da se ponisti trava koja trenutno raste kao mutava i negde od 3/4 do 1/2 gasa ni previse brzo ni sporo i za to vreme je potrosila tacno 5l goriva . Znaci potorsnja mi je normalna sto me ugodno razveselilo. Svecica je tamno braon boje sto je malcice bogatija smesa od idealne ali nema veze, malo vise goriva malo bolje podmazivanje i hladniji rad motora sto je za 2T motor cak i pozezljno radno podrucije. Sve u svemu zadovoljan sam zasad radom sklopova , ima ostetno vise snage i vise nemam problem sa nalivanjem goriva u karburator znaci igla od 14,5mm za orig Bing je ok mera.
Samo da napisem moje podesavanje orig Bing karburatora mozda nekom dobro dodje:
1. Igla sibera, osigurac je na drugom utoru odozgore
2. Sraf za stelovanje vazduha pri leru 2-1/2 kruga otvoren
3. Igla plovka duzine 14,5mm i plovak paralelan sa kucisem karburatora kad je karb okrenut naopako
4. Centralna dizna igle ,igla, glavna dizna i dizna ler gasa su originalni neistroseni
 
Барем код мене то је био једини узрок. Прешао на сае 30 и немам проблема осим што када се загреје губи мало уља на гумицама цилиндра квачила. Са овом комбинацијом ни зими није проблем квачило раздваја чим упалим. Е сад може бити да су оплате истрошене и истисну уље када су спојене и тако се залепе. То сам имао случај код колеге али реши се лако, мало јачи гас и убаци се у трећу брзину. Тачно се осети како квачило одвоји. И после неко време нема проблема. Ово је вероватно последица вишемесечног стојања машине.
 
Kupio sam ,,novu" polovnu kosu i imam problem sa uključivanjem, poluga koja treba da ide skroz na dole ide samo malo više od pola puta, kosa se uključi, ali poluga sama izbacuje povremeno. Kad kosa nije namontirana, poluga ide skroz do krajnjeg položaja. Sa starom kosom nema tog problema.
 
Pozdrav svima, uzeo sam IMT 506 motokultivator sa motikama, i imam jedan problem, problem je sa kvačilom. Kada frezira i kad su u zemlji motike i pritisnem kvačilo on stane, a kada je na betonu kad pritisnem kvačilo neće da stane, jasno minje da je zbog otpora kad su u zemlji motike, ali nikako ne mogu da naštelujem kvačilo da odvoji a da ne krene kad je na betonu koliko god da zategnem sajlu. Da li je neko imao slično iskustvo, svaka pomoć mi je dobro došla! Hvala
 
На овој врућини се разбије и кад се угреје машина. Како си пробао да наштелујеш квачило?
Pokušavao sam da zatežem sajlu do iznemoglosti ali i dalje ne odvaja lepo, čak sam skidao i poklopac na kvacilu i popuštao i stezao onu pločicu sa dve rupe, ne znam meni to izgleda kao da poluga kvacila nema dovoljan hod, lamele kad sam gledao nisu potrošene, 0.1m manje od novih
 
Pokušavao sam da zatežem sajlu do iznemoglosti ali i dalje ne odvaja lepo, čak sam skidao i poklopac na kvacilu i popuštao i stezao onu pločicu sa dve rupe, ne znam meni to izgleda kao da poluga kvacila nema dovoljan hod, lamele kad sam gledao nisu potrošene, 0.1m manje od novih
Takođe kad sam skinuo taj poklopac koji odvaja kvačilo curilo je ulje, da li je to normalno?
 
Koje ulje sipati u menjač,tačno oznaka i proizvodjač da provereno radi kako treba,pošto fabričko više ne postoji?
 
Redma O ima ali nema ulja za menjač bez EP aditiva.
Koje neko ima da preporuči a da radi uvek i bez problema?
 
Nazad
Vrh