Imt 506 - motokultivator

Мирости, сад гледам карбуратор који сте навели. Да ли он стоји хоризонтално или вертикално. Видим да има наставак који иде на цилиндар, он је под углом 90°.
Заменски карбуратор за тестере
3 500.00 динара.
 
Pa otkud sad da čak i može da se kupi karburator koji nije iz starog gvožđa?
Glavna odlika membranskog karburatora je do može stajati u bilo kom položaju, odnosno kod njega ne postoji 'naopako'..
Zato se i koristio na avionskim motorima i odatle su i razvijene ove male verzije..
To je u stvari neelektronska varijanta ubrizgavanja goriva. Odmerava se tačna količina goriva za svaki takt usisavanja.
Znači, taj karburator se poveže na usis motora i obezbedi mu se impulsni vakuum iz kartera motora i vozi miško.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Гледао на јт неке конверзије, али како извести вакум код имт 506?
Брат има 090 у деловима, стављао тај мотор на рам од скутера и квачило мислим да је било од картинга.
Преко фирме могу да купим све што ми треба, добијају велики рабат. Већ сам тако куповао неке специфичне делове и алат.
Изненадио би се шта све има од старог гвожђа, нисам хтео ништа да продајем. Увек добро дође.
 
Ako ti je žao da bušiš rupicu fi 4 ili 5 negde na kućištu, možeš bušiti i na usisnoj cevi na koju kačiš karb.
Nešto se nesećam, kako 070/090 dobija impuls za membranu.
Koliko je kubika 506? 090 je čini mi se oko 120 kubika..
 
Poslednja izmena:
58 mm клип. Исто као 506. Само ход клипа разлика. По папирима запремина 153 кубика. Сад кад кажете бушење рупице, већ има избушена рупа испред усиса на цилиндру. Био је шраф заврнут унутра.
 
Изгледа да је већ била нека буџевина пре.
d7f71ce489080d87b844aae18f8699a9.jpg
 
Jel to usisna cevka iz 'starog gvožđa'?:osmeh:
Izgleda da ti sve potrebno za membranski karburator 'upgrade' već imaš u ćošku radionice.. Jedino od jugića ono tanko gumeno vakum crevce možda nemaš.. Toga imaš dosta na starim ladinim motorima(EGR sistem)..
 
To je debelo(moglo bi i na avionski motor), ali ako nemaš tanje, go on..:osmeh:
Trebaćeš rešiti reducir sa karba na tu tvoju cev. Mada bi najbolje bilo direkno ići bez te usisne cevi.
Dakle, od plastike napraviti jedan deo kao kod testere S050/051..
 
Пробај, добар ће бити за возање и неки лакши посао. Али ће снаге фалити. Пре би требало ставити са већим дифузором као од јаве.
Da naravno difuzor od 16-20mm ipak je to dva takta masina i ona se vrti brzo, za uredan rad je minimum potrebno 2500-3000 obrtaja sto je na kosacici vec maksimum.
Odavno sam izbacio imt 506 iz vozne ergele samo eto za nedaj boze cuvam prikolicu. Pre svega je problem potrosnja po km, u principu samo frezam sa njom. Sa 5l isfrezam sto bih 5 dana kopao nacelo a i mnogo brze se odradi nego sa Hondom pa se tu isplati.

Da naravno od motorke moze karb , sa dovoljnim precnikom difuzora a i jako je olaksavajuca okolnost sto su dizne stelujuce.
Ako je mali difuzor npr na malim obrtaju ce raditi ok ali na visljim od pola gasa se nece moci ustelovati falice vazduh, ako je prevelik nece imati ler uredan i malo snage ce biti na niskom obrtaju. Mislim da od motorke od 80-120ccm karb bi mogao da prodje ipak se onae vrte na 10-12000o/min.
Sto se impulsa tice ima da se kupi za kung fu testere bas taj deo sto je nabijen u deklu motora ide pod 90 stepeni (zaboravih kako se zove) i kosta cca 100 din. Ili mesingana-metalna cevcica od 3-4 mm resava posao
 
Poslednja izmena:
Данас озбиљније испробане крцкалице под теретом и у транспорту. Дошао сам до закључка да и нису за транспорт.
Кад погура терет управљач постане изузетно лаган и веома лако повуче у страну скоро сам од себе. Исто се дешава код одузимања гаса или када се притисне квачило.
Веома добро имитира диференцијал са ограниченим проклизавањем, поготово на меканом. Исто тако скоро сам исправља точкове у правац са приколицом. Управљање на малом простору под теретом лагано.
Али генерално није за брзину. Плуг нећу качити скоро али чини ми се да ће бити веома лагано управљање због избалансираности .
И једна од данас, башта је под лаганим нагибом.
4896ed4453d7c44f4aec9b1eec8557af.jpg
 
Pozdrav kolege i braćo po muci 8-)
Neću odmah da kukam, zadovoljan sam mojim vremešnim (506SX, kupio sam ga 2012.), mučenik koliko je star (1976.), pored toga ne verujem da je prethodni vlasnik radio bilo kakvu generalku ,tačnije nije..jer se sećam da je rekao da je sve onako kako jeste, fabrički..ali dečkonja još uvek radi. Jeste da mi polomi krsta i sve ide preko mojih ruku, ali sa njim mogu da priđem bilo gde, da obiđem oko voćki i sl. Menjač ne hvata na prvu, moram da ga cimnem malo napred-nazad da uhvati prenos..takođe zna da se ugasi u sred rada, ako radim malo duže, recimo u trećoj kada freziram ,kada se mašina baš zagreje..tada krene da puca iz auspuha kao iz topa..i ugasi se. Ostavim ga da se malo odmor, upalim..sve radi .

Voleo bih da mu odradim generalku, da se izmenja ono što je dotrajalo, ali ne verujem majstorima i serviserima..seci uši-krpi pedu..bolje neka radi ovako kako radi.
Ja sam mu samo očistio semering, izmenjao ulja..i sada bih da kupim novu svećicu, pa me interesuje da li negde može da se kupi Bosna ili Bosch svećice za njega?
Takođe, trebalo bi mi par šrafova koji fale na onoj rešetci gde je potezna sajla i unutra mi fale dva šrafa koji drže mehanizam potezne sajle.
Takođe, super bi bilo da pronađem nov usisni filter za vazduh..jedna od dve preklopne šarke koje onaj donji deo filtera u kojem se nalazi ulje i filter od pletene žice, je popustio, pa se dešava da kada ubacim u treću brzinu, od vibracije popusti i druga šarka, koja je inače ok..pa mi ceo filter, onako sa sve uljem i onim filterom, ispadne u oranje..napravi se haos.
Ima li negde nešto gde se mogu kupiti delovi za 506SX ?
 
Poslednja izmena:
Svecice sam kupovao na benzinskoj pumpi, tu sam video da ima, Bosna.
Neke sitnice su imali u Gavrila Pricipa, vidim da si iz BG, mini agrar. Dosta toga mozes da nadjes na netu i porucis.
 
IMT 506
Upali,primi gas i ubrzo se ugasi. Gorivo ide, dizne čiste, svećica nova. Šta može biti problem?
 
Извади свећицу и провери да ли има струје на каблу и колико дуго баца варницу. Лагано повлачи потезницу ако је све у реду мора и на споро окретање да баца варницу. Када јако потегнеш не сме да прекида варницу. Онда испробај свећицу исто овако. Ако је све у реду онда одврни шраф на шољици карбуратора. Нека исцури гориво, онда одврнеш славину и бензин мора да цури неиспрекидано. Ако цури испрекидано не може да налије довољно горива и може се десити као што је наведено. Ако је ово, проблем је у славини, скоро је зачепљена.
 
Glavni problem na 506 je fabricki magnet 6v10w, od 4 pola jedan oslabi skroz na skroz i onda kreću muke sa varnicom, paljenjem, upali se, ugasi... rešenje je da se uzme magnet 6v17w od tomosa (crno iskra paljenje), kod strugara se izvadi srce magneta da se može staviti na nosač od 506 i pali i teraj. Mi smo to odradili pre 20ak godina i od onda više nismo imali problema sa kultivatorom, a ako se negde naradio onda je to kod nas, na njegovu i našu žalost ali taj se nakosio stotine jutara livada, deteline, sirka...
Da napomenem tu zamenu magneta sam radio uslužno na još par kultivatora i uglavnom je uvek to bilo rešenje. Tako da kolega prvo kreni od toga pa onda dalje.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Da li je neko stavljao cilindar i klip kao dole u linku, bas me interesuje kako to funkcionise ako neko ima iskustva. Znam da sigurno nije dugotrajno kao original ali sad sta da se radi.....
https://mototrim.rs/prodavnica/delovi-za-motokultivatore/imt-506/cilindar-sa-klipom-t-imt-506/
ili
https://motobikeshop.rs/sr/product/cilindar-sa-klipom-imt-506-nikasil-506-06-180
Ovo bi bila prava stvar ali je cifra da te bog sacuva uradis generalnu na rusu za tu kintu
https://motobikeshop.rs/sr/product/cilindar-sa-klipom-imt-506-meteor-506-06-180
 
Имаш комплетан цилиндар од метеора за мање. Манле је скупљи.
Онај први индија или кина 100%. Има и мотинс ако се негде нађе затурен у неком магацину
 
Da, znam da je na prvom linku Tajvan ima nekoliko stotina din jeftiniji kineski zvao sam danas i tako su mi rekli. Bas zato sto je sa dalekog isktoka ineresuju me iskustva sa istim setom clindra i klipa.
Meteor cilindar je ok ali 20k din za njega + 5k din za klip je malo preterano. Kupis drugu dobru masinu za te pare i kad crkne bacis u gvozdje pre bih to uradio. Mahle jedino po nemackoj da trazim sto sigurno necu da radim.
Imam mogucnost hilznovanja mog cilindra sa gusanom kosuljicom koja se pokazala kao dobra varijanta cena -dugotrajnost-kvalitet ali mi je sad puno cimanja oko toga pa sam zato postavio i pitanje oko kung-fu seta za 506
 
Nazad
Vrh