Imt 506 - motokultivator

I ja danas resio moj problem. :) Rastavio karburator , sve oprao ,lepo sklopio i opet isto sranje. Onda zakacio tanjiracu, prosao jednom. Onda prosao jos jednom setvospremacem, napravio redove motikom i posadio krompir. :haha: A ovaj dusevadnik ide kod cigana na otpad.
 
Pazarih imt 506... Ima izlaz za kosu i rikverc... Usput kupim i kosu od drugog coveka,al nemam tockove, odgovara li to od jos necega ili jel neko pravio? Ono po oglasima izadje skuplje neko masina 😁
Ima li sta na sta treba obratiti paznju posebno, nije dugo koršćena.

Odgovo
 
Може, почео и код мене да пушта. Али није ништа страшно, лакше досипати него заменити. Али замена је ноћна мора.
Скинеш зегер, поклопац, одврнеш један шраф, па велики шраф као платна. Пазиш да те опруга не погоди у главу. Онда вратиш поклопац и зегер и са неким јачим шрафцигером или полугом извучеш цилиндар квачила. На крајецима цилиндра су по једна гумица. Замениш гумице и добро намажи товатном машћу. Онда полако враћаш назад и пази да не уштинеш гумице. У цилиндру се налази лежај 6203 и пази да га не оштетиш код монтирања. Такође има платна на лежају пази како окрећеш, опруга мора да упадне у жљеб који се налази на платни.
За враћање великог шрафа/платне и сабијања опруге ти треба алат. Ништа на снагу.
Правио сам од стеге за дрво. Једино да сликам како изгледа лакше ће бити.
 
Dok nedodju slike mozda je bolji sistem da ja opisem svoj metod u vezi cuvene matice i opruge kvacila. Nadjes dve ce cevke i zavaris ih tako da budu u kao T i za duzu cev zavaris dva eksera da vire po 5mm od kraja cevi. Na matici ima dve rupe i u njih upadaju ekseri kad zatezes (fazon kao kljuc za skidanje ploce sa brusilice samo je T ). Poenta je da imas kako da pritisnes i okrenes tu maticu dok neuhvati navoj posle toga je lako. neko mora da drzi masinu sa kontra strane posto je opruga poprilicno jaka. Netreba neka snaga prevelika samo malo osecaja a i pruga se sabija 2-3 mm.
Znaci prvo redovna matica se skida(osigurana platnom koju ispravis ) i pa ta pljosnata matica . Kad skines seger i poklopac sve ce ti biti jasno

Nemoj zaboraviti blokirati klip da se radilica neokrece a i dobro je da se skine starter da netkines sajlu paljenja .
 
Излетело на КП, и решим да купим. Да видимо како ће ићи орање са овим.
dd47200f13ff4d71b0cce876b58ffd53.jpg
 
Da li je montirano, isprobano? Radi?
Da li postoji za 506 neki dodatak za skupljanje trave posle kosenja?
Muta ima neki dodatak, ali ne znam za druge.
 
Испробано, треба времена да се навикне на окретање. И још је зезнуто ако те терет погура низбрдо онда нема ефекта ако смањиш гас. Као код бицикла.
Може да се блокира, да има празан ход напред и назад.
Потрошио сам пола мазалице у обе још нигде није маст избила.
 
Оригинални карбуратор који је за одслужио своје је опет морао бити састављен. Нови шибер не може да уђе у истрошени цилиндар!
Нови шибер одговара за копију бинговог карбуратора који је урађен ван сваких мера. Види се колика је разлика поредећи са истрошеним шибером.
И на крају копија која нема ни једне ознаке. Испод навоја треба да буде SLH и све ознаке урезане. Овде као да је ласер радио. Карбуратор због конструкције не може да прими довољно горива у шољу и самим тим има неравномеран рад који се јавља у одређеним интервалима.
Овај карбуратор скинут са другог мотокултиватора који је отишао у кобасице. Добио сам га као новог, каже власник мајстор је рекао да је мотор дотрајао и да треба велики ремонт мотора. Мотор је час радио час ишао у високе обртаје.
Све ми се чини да је карбуратор томе пресудио.
c11dda427341fac5884bb101706efea2.jpg
42ac256dbdc4db7c74bec02b4914998d.jpg
a9c162a02a5fc4573db8844ded5b0cde.jpg
 
Ti karburatori umeju bas da namuce vlasnika, mora sve biti ustimano bas kako treba da bi tako i radio kult. Kvalitet zamenskih delova za njega je posebna prica , mislim da nepostoje dve iste igle da se kupe a kamoli nesto drugo a i da valja (a bas one su sve i sva za taj karb).
Jednom cu staviti leptir karb od kosacice od 120ccm bas da vidim kako ce da sljaka, trebalo bi da moze da radi. Moglo bi od nekog motora od 150ccm tipa MZ da se nakalemi i mislim da bi to bilo jako dobro resenje.
 
Пробали делорто карбураторе и те са лептиром са неких старијих мотора. Пали ради иде али снаге нема кад треба. Убедљиво најмања потрошња са делорто трубом, али сад је тај карбуратор јако раштелован и нема делова за њега. Користили га једно време. Имам и од јаве 350 али треба правити прихват.
2f423c862024e81ca44f378d02831adb.jpg
 
Hvala za info, moracu malo da eksperimentisem kad nadjem vremena. Posto je sad moja masina dobro ustimana i radi perfektno imam repernu pocetnu tacku i mogu da isprobavam svasta jel i takvo stanje nece trajati doveka.
Ima tu dosta nauke ali nije nemoguca misija. Pa u neko buduce vreme da napisem iskustva povodom toga.
Verovatno na leptir karbu treba veca glavna dizna posto imaju pred mesanje benzina sa vazduhom pre nego sto udje u grlo karburatora pogotovo ako je sa 4t motora, posto oni zahtevaju bolju atomizaciju goriva od 2t motora. Primer mi je 2t skuter koji ima takav karb doduse nije leptir, ali ima pred- mesanje a glavna dizna je 70 + 30 ler dizna za motor od 50ccm . Uporedjujuci sa standarnim apn4 koji ima diznu 60-ku to je jako velika razlika....itd itd
 
Пробај, добар ће бити за возање и неки лакши посао. Али ће снаге фалити. Пре би требало ставити са већим дифузором као од јаве.
 
Ako već 'oćete da experimentišete, uzmite membranski karburator od Stihl070, sa njim sigurno radi kako treba i svi režimi mogu da se podese.
Ako je radio na Sachs-u od 300 kubika, radiće i tu sigurno..
 
А не не, у овој категорији експериментисања дозвољено коришћење онога што има у радионици и старом гвожђу. Још сад и други да не кажем нови карбуратор куповати.
 
Nazad
Vrh