IMR - Rakovica

@pujol,
Dobro odradjena, s'polja, unutra ti znas...
Gde si nabavio to sediste? jel novo ili si ga vec koristio pre? Moje sediste ne funkcijonise pa mi kicmu slomi...trebam da kupim jedno ali ne bih da promasim..
:cao:
 
Pujol super si sredio Rakovicu, :D , koje je godiste Rakovica, kolko radnih sati ima kad si pravio generalku? Ja imam Rakovicu 96" godiste, traktor sluzi samo tako :D
 
Sediste mi je pravio neki krojac kostalo me 2000 din,al super je.Akumulator je vezan zicom jer ne moze da stane u
kutiju predvidjenu,jer pali samo na taj jedan,A rakovica je 86 god. ovo je druga generalka,prva je radjena 2000 god.pa sad.Radni casovi ne znam jer ne radi sat,ali godisnje napravi sigurno godisnje od 300-400 sati ako ne i vise,mogla je jos da traje al bolje da uradimo na vreme nego u sezoni :nono: :ppozdrav:
 
Imam problem sa Rakovicom 65. Danas sam bacao veštak i počela je ručica kojom se uključuje kardan da iskače iz uključenog položaja (položaj direktno preko motora). Posao sam završio tako što sam morao da je pridržavam nogom jer je u protivnom odmah iskakala. Da li neko zna šta je u pitanju jer do prskanja moram to rešiti?
 
Civija koja drzi rucicu za osovinu je dobila lufta, to se meni barem desavalo X puta, ili ti je pukla opruga koja je unutra na osovinici, a li i nju nije problem zameniti.
Prvo druze pogledaj civiju, polako vuci rucicu nazad i napred i gledaj dal ima slobodnog hoda u odnosu na osovinu.
 
Borko, Care, izgleda da je to što kažeš! :bravo: :ppozdrav:

Sad sam išao da vidim i čivija je bila izvučena nekih 4-5 mm u zadnju stranu. Gledao sam, i kad se ručica povlači u nazad osovina prati ručicu sve do položaja gde uzubljuje, i tu ručica nastavi još koji mm a osovina je nekad prati a nekad ostane na tom mestu.

Ukucao sam čiviju nazad ali nisam mogao do kraja (ostane još oko 1 mm napolju) jer upre u nešto (pretpostavljam u ručicu na drugoj strani jer se ne poklapaju rupe potpuno). Pokušaću sutra da ukucam sa druge strane neku malo dužu čiviju tako da viri sa obe strane po par mm. Ne vidim da bi to moglo da smeta bilo čemu. Moram samo videti koliko je debela ta čivija (cevasti osigurač) pa da sutra odmah kupim drugu.

Hvala na pomoći!:ppozdrav:
 
Hvala na pomoći!:ppozdrav:

Nema na cemu :)
Najbolje da stavis novu, jer videces da se ova pojela malo i iskrivila, zato nece da se vrati nazad do kraja, moze slobodno da viri, nista ne smeta, tu ide civija 6mm, a ja kupim jednu manju koja moze da udje u ovu od 6mm, i prvo malo zakucam ovu veliku, do pola negde, pa onda ovu manju u nju, i tako zacukam obe zajedno i mnogo je jace i dugotrajnije, probaj slobodno.
 
Ove Rakovice i nisu nesto danas je covjek u njivi sa rakovicom 65 DW vozio tanjiracu 20 diskova a MF 355 DW 24 diska i on je duplo bolje vukao a takodje su isli IMT 542 i Rakovica 65 2wd sa prikolicama IMT 3.5t natovarenim kukuruzom u klipu i Rakovicanije mogla da prestigne IMT ja sam se stvarno zacusio koliko su ti traktori losi!!!!!!!
 
Nazad
Vrh