IMR - Rakovica

Malo je za rakovicu 24 diska,ja sa mojom r 60 vucem tanjiracu 28 diska bez problema po brdskim terenima.

tanjiraca.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
@sika
stavi joj jedan teg od 150 kg pa ces videti dali joj mnogo 24 diska . Ja sam na tanjirace stavio teg od 150kg na 24 diska i spremao za zito u neorano i nije mogla 2 samo 1 kad krene iskosise na 1 stranu dok ne naspanuje lanac na poteznicama i tako iskosena sa kraja na kraj , kao rezultat sam dobio 3x lomnjena osovina , 2 tuljka , 2 matice i jedna velika platna-ona gusana , a zemljiste je malo i dubinu i sitninu.
 
Pa ova od 28 diska je odprilike i teza od ove od 24 za nekih 200 kg.Ja ne znam onda kakvu ti rakovicu imas ja ovu tanjiracu teram sa mojom rajkom 2 brzohodnom bez problema.A gde je bas uzbrdica mora prvom.A to sto ti se iskosavanja moze da se regulise pomocu onih zatezaca poteznica sa strane,moze da se namesti da ne moze da mrdne ni levo ni desno.

@cika_jova
upravo tako
 
Poslednja izmena:
Molio bi za pomoć ako neko može napisati koji je Ral boje za Rakovicu jer kolegu zanima a ja nemogu pročitati sve stranice ako je neko već napisao.
Hvala.
 
Pa ova od 28 diska je odprilike i teza od ove od 24 za nekih 200 kg.Ja ne znam onda kakvu ti rakovicu imas ja ovu tanjiracu teram sa mojom rajkom 2 brzohodnom bez problema.A gde je bas uzbrdica mora prvom.A to sto ti se iskosavanja moze da se regulise pomocu onih zatezaca poteznica sa strane,moze da se namesti da ne moze da mrdne ni levo ni desno.

@cika_jova
upravo tako
Imao sam R60 . Tanjiraca od 28 nije za 200kg teza od 24 nego za 20-30 4iska 4 tuljka i 50cm osovine . Uvek u spanerima moras ostaviti malo lufta , kod mene je bilo kad podignem poteznice stegnem ih skroz i kad spustim onda prikljucna masina ima lufta 10 cm
 
Sto tako?
Mozes da ih zategnes do kraja dok je tanjiraca spustena dole,a kada podizes poteznice na rucici za podizanje stavis granicnik da ne podize vise od 20 cm i onda nema sta da zateze,a to je sasvim dovoljna visina za okretanje.
 
Pa vidim kako si uradio.. :)))))))))))


" kao rezultat sam dobio 3x lomnjena osovina , 2 tuljka , 2 matice i jedna velika platna-ona gusana , a zemljiste je malo i dubinu i sitninu."
 
pomagajte! vise od sat vremena listam ovu temu i ne mogu da nadjem broj telefona ljudi koji prave ubrzano kardansko vratilo za rakovicu! znam da sam naisao negde na taj podatak i da je dosta skupo to da se odradi i kao da se secam da je ta prodavnica negde u valjevu al evo nemogu da pronadjem podatak pa da me ubijes! POMOC PRIJATELJA!!!
 
Nazad
Vrh