IMR - Rakovica

Ove Rakovice i nisu nesto danas je covjek u njivi sa rakovicom 65 DW vozio tanjiracu 20 diskova a MF 355 DW 24 diska i on je duplo bolje vukao a takodje su isli IMT 542 i Rakovica 65 2wd sa prikolicama IMT 3.5t natovarenim kukuruzom u klipu i Rakovicanije mogla da prestigne IMT ja sam se stvarno zacusio koliko su ti traktori losi!!!!!!!

Mitar88- To nije da je los traktor, to je vec do vozaca, ili je traktor lose odrzavan, ili lose ustelovan, ja vucem tanjiracu sa 24 najmanje i 28 diska u drugu brzu i prvu, gde hoces, mislim uporedjivanje traktora od 65 konja i traktora od 40 konja, pa mislim stvarno.
Neka dodje taj baja sa 542 i punom prikolicom kukuruza do mene
 
Ja mislim da nema lošijeg traktora od rakovice i mi imamo jedan od 65ks isto radi sve kao imt542 sa više goriva.

sve zavisi od motora,neki je lenj kao jugo 45 na gas,a neke Rajke cupaju samo tako...pumpa vp takodje,nju je malo teze ustelati jer je rotaciona,pa ako se dobro uradi,ide ona!mada stoji da ona nije za teske radove,povrsinske samo,pogotovo na nasoj zemlji.
 
@Kosjerac ako stvarno ne znate sta je lenj motor evo pojasnjenja. To je kad neko stalno mazi motor i vozi na malim obrtajima i ne tera ga u vecima ni na par sekundi,onda se motor ulenji tj ne prima dobro gas,ne moze da ide na maximalnih npr 2200obrtaja vec moze do 1900obrtaja i sl.
 
Mitar88- To nije da je los traktor, to je vec do vozaca, ili je traktor lose odrzavan, ili lose ustelovan, ja vucem tanjiracu sa 24 najmanje i 28 diska u drugu brzu i prvu, gde hoces, mislim uporedjivanje traktora od 65 konja i traktora od 40 konja, pa mislim stvarno.
Neka dodje taj baja sa 542 i punom prikolicom kukuruza do mene


A koji plug vučeš snjim.

Ni kao nov nije bio za pohvalu ako ubrza ide ko lud skoro ko rus.
Možda ga zezaju zadnje gume da se stave malo manje da bi bio sporiji a jači.
 
Vucem leskovacki 14 cola od 86 godine, od kako je kupljen, imam poarcela od zute peskaive zemlje pa do ritske crne teske, a to za gume se slazem, dosta je brz.
Radio sam dosta sa rajkom od moje tetke na koju su ugradili fabricki 16 gume, mnogo manje proklizava ali je jos brza, ali veoma je mala razlika sto se tice opterecenja motora, isto i ona vuce leskovacki 14 cola.
 
Ove Rakovice i nisu nesto danas je covjek u njivi sa rakovicom 65 DW vozio tanjiracu 20 diskova a MF 355 DW 24 diska i on je duplo bolje vukao a takodje su isli IMT 542 i Rakovica 65 2wd sa prikolicama IMT 3.5t natovarenim kukuruzom u klipu i Rakovicanije mogla da prestigne IMT ja sam se stvarno zacusio koliko su ti traktori losi!!!!!!!
Pa ako nisi znao Imt 542 je brzi od Rakovice, al nije jaci. . .Nemozes da upoređujes traktor od 65 ks i traktor od 40 ks, jer ja imam Rakovicu 65 i imt 540 tako da znam Rakovica razbija imt u svemu, ali kad stanu na crtu imt je brzi od Rakovice.
 
Pa ako nisi znao Imt 542 je brzi od Rakovice, al nije jaci. . .Nemozes da upoređujes traktor od 65 ks i traktor od 40 ks, jer ja imam Rakovicu 65 i imt 540 tako da znam Rakovica razbija imt u svemu, ali kad stanu na crtu imt je brzi od Rakovice.
Pa ja to i kazem da je IMT brzi a naravno da nije jaci ipak je tu razlika 20 i vise KS a zacudilo me sto je Rakovica vozila tako malu tanjiracu a tako veliki traktor onda sigurno nesto nije u redu sa tim traktorrom posto u nasem kraju ima samo 2 Rakovice!!
 
Pa zavisi kakvu covek ima tanjiracu, moze ona da vuce i veliku tanjiracu sto vuce MTZ 820, ali nemoze da radi na takvoj dubini kao MTZ. . . . . ::super::
 
Poslednja izmena:
sve zavisi od motora,neki je lenj kao jugo 45 na gas,a neke Rajke cupaju samo tako...pumpa vp takodje,nju je malo teze ustelati jer je rotaciona,pa ako se dobro uradi,ide ona!mada stoji da ona nije za teske radove,povrsinske samo,pogotovo na nasoj zemlji.
Ima majstora koji umeju da izmere koja je debljina digunga glave motora potrebna za odredjeni motor i ima koji se oslanjaju na srecu , a treci kad pogrese sumnjaju da ih bog zajebava
 
Pa zavisi kakvu covek ima tanjiracu, moze ona da vuce i veliku tanjiracu sto vuce MTZ 820, ali nemoze da radi na takvoj dubini kao MTZ. . . . . ::super::
Pa znam ja da moze ali ti ja govorim o nosenim tanjiracama po brdsko-planinskom terenu,tu tanjirace spustas do kraja nem podizanja,ja ne podcjenjujem ni jedan traktor ali kazem da me zacudilo kako ona nem snage kao jedan MF 355 DW ipak je tu razlika 10KS!!!! Ali mozda je to i do vozaca posto nisam bas bio dugo tu mozda sam bio 10-ak min, a njiva je duga pa sam samo jednom vidio obadva traktra!!!!!! :D
 
Jel imao neko problema sa lagerima na spojnickoj osovini na r65?
Ja ih menjao prosle godine i opet se cuju pomalo, cuo sam od nekih starijih majstora da ugradjuju valjkaste umesto kuglicnih.
E sad imam volju da probam, ali kad znam sta me ceka oko rasturanja bice zajebancija
 
kako ko,ali valjkasti lezajevi nisu za tu namenu.Da su jaci jesu ali nisu predvidjeni za taj broj obrtaja.Moj savet ti je nadji kvalitetan kuglicni i cepaj!
 
Pa znam ja da moze ali ti ja govorim o nosenim tanjiracama po brdsko-planinskom terenu,tu tanjirace spustas do kraja nem podizanja,ja ne podcjenjujem ni jedan traktor ali kazem da me zacudilo kako ona nem snage kao jedan MF 355 DW ipak je tu razlika 10KS!!!! Ali mozda je to i do vozaca posto nisam bas bio dugo tu mozda sam bio 10-ak min, a njiva je duga pa sam samo jednom vidio obadva traktra!!!!!! :D

rakovica gde nosi tanjiracu lemind 24 diska tu ne moze da joj parira vecina traktora slicne snage.Bar ne u mom kraju...
A sto se tice imt-a 542 brzi jeste ali samo do prvog brda a onda rakovicu nece ni videti...
 
Nazad
Vrh