IMR - Rakovica

I pripaziš da ti se ne raskopča opruga, a ako se raskopča da u krive rupe ne poklopčaš
 
A ako ti se i desi da nisi zapamtio gde je bila opruga zakopčana,imaš na identifikacionoj pločici pvp broj koji označava gde se kači opruga.
 
Rakovica 76DV bez kabine sa tegovima ima 2850kg sto je po meni jako malo,pa moj IMT540 bez kabine sa tegovima na zadnjim tockovima okruglih 2000kg.
 
Jel je neko stavio jos jedan razvodnik na rakovicu 76 ja sam mislio da treba jos jedna posebna pumpa da se ubaci nazad kod kardana medjutim jedan serviser rekao je da gde su ona 4 srafa ispod sedista skida se poklopac ubacuje razvodnik i onda kipovanje ili u mom slucaju treba mi za hidraulicno otvaranje ciklona i spustanje markira kod sejacice radi nezavisno od poluga...
 
Ово питање и мене занима, да ли неко са Раковицом може рецимо да хидраулички склапа машину, ваљак, "сетвоспремач", да ради са обртачем плугом?
Јосифе, јел су били сервисери, шта је сад са мотором, јел решено?
 
Ograniceno moze ali stalno treba sraf okretati ispod sedista(ko ima rajku zna koji sraf),bolje receno zaboravite tu operaciju sa rakovicom.
 
Јосифе, јел су били сервисери, шта је сад са мотором, јел решено?[/QUOTE]
Jesu danas stavili novu glavu i za sad radi videcemo kad se prolepsa vreme u polju bile su pukle dve opruge ventila i jos nesto unutra je puklo gledali su nesto sa baterijom kazu imao si srece sto nije klip ostecen malo ima drugaciji zvuk u leru sa ovom glavom u pm nikako da mi traktor duze vreme ima isti zvuk stalno nesto majstorisu jedan serviser danas mi rekao da su delovi jako losi i ne traju jer su od recikliranog materijala

- - - - - - - - - -

Ograniceno moze ali stalno treba sraf okretati ispod sedista(ko ima rajku zna koji sraf),bolje receno zaboravite tu operaciju sa rakovicom.
Meni je sreviser rekao da ako montiram taj razvodnik necu imati vise nista sa tim srafom,jer sad kad radim na primer mora poluge da fiksiram u neki polozaj pa onda da okrenem sraf da otvorim ciklon pa dok ponovo okrenem sraf da rade poluge prosipa se dosta po dole...
 
Josife, valjda ce sve doci na svoje mesto. I moja kad je hladna ima malo neravnomeran rad, no kad se iole zagreje (posle par minuta) radi kao singerica. Pitanje kako su podesili zazor ventila, mozda zato ima neravnomeran rad. Do kad ti vazi garancija? Od zamene motora ili od kako je kupljen traktor?
 
Garanciju ima 2 godine u martu sledece godine istice,kad su ubacili motor rekli su sad tu se produzila garancija ali nisam pitao za koliko...
 
Garanciju ima 2 godine u martu sledece godine istice,kad su ubacili motor rekli su sad tu se produzila garancija ali nisam pitao za koliko...
Pretpostavio sam da su je produzili:osmeh: Tebi kao da je zapala neka ukleta Rakovica. Sva sreca pa fabrika ikako radi pa imas servisere za popravke, ali mislim da se i tebi a i njima smucilo silno popravljanje
 
4aec3f7de3b6b942b411f577de969998.jpg
87472db33e70668e6208aaae57c7a893.jpg
recite mi dali je normalno da kod cepa gde treba da cirkulise vida curi ulje motor je opran kad su montirali glavu ovo ulje je curelo za 3rh
 
Ako dobro znam,tamo ne cirkuliše voda nego je to povratni kanal ulja iz glave motora. Mrzi me da izlazim napolje da proverim na traktoru,a ni da surfam netom,ali 99% sam siguran da je to kanal gde prolaze podizaci ventila a ujedno služi i za povrat ulja. A da je normalno baš i nije,ali ako ti samo to bude problem posle svih koji si imao,rešićeš ti to i sam....
 
Nazad
Vrh