IMR - Rakovica

Mogu takvi da izlaze iz fabrike zato sto niko ne odgovara.Na Clasovima,masejima na sajmu ako je neko obracao paznju postoji odredjeno mesto gde se jedan cika potpisuje. Prokontrolise da li je sve u redu pa tek onda traktor,kombajn..napusta fabriku.On je odgovoran za sve iza njega sto je radjeno.To kod nas nazalost nije slucaj.Motori i menjaci cure zbog lose obrade.Moja Rakovica je 88 god par puta sam menjao dihtung,stavljao silikon izmedju hidraulike i menjaca ispod sedista i ona opet ispusta,Nigde nije naprsle nije kriva ali tako je oduvek bilo.Znaci,losa obrada metala i ako ima dihtung opet ne moze da udihtuje.A da se osvrnemo na nemce.Moj kombajn Claas Corsar je 77 godiste.Ove godine Na kraju sezone mi je riknuo jedan lezaj na izlazu iz menjaca i samo sam skidao poklopac da ga zamenim.Mislite da ima dihtung ili silikon??77 godiste samo metal na metal i spolja ofarban u boju kombajna.Jos 77 god!!!I mi da pricamo o nekoj preciznosti.Dok su nemci ulagali u opremu i masine mi smo ulagali u godisnje odmore u banje,u sportske terene,u hotele..
 
Jbm ti traktor od kako sam ga kupio vise je bio pokvaren nego sto je radio prvo menjac otvorili 4 puta pa kako su videli da ne ide onda su stavili komplet nov zadnji kraj od motora i od onda radi ko sat,sad motor isto otvorili menjali sve zivo i taman je poceo lepse da radi reko to sto dimi odvescu dizne na proveru mozda je do njih snaslo me i ovo izgleda da je sudjeno i nov motor da ugrade,to sam im rekao juce otvarali ste menjac toliko puta ja sam rekao stavite novi da se ne mucite oni teraju svoje tako i sad sa motorom lepo im kazem traktor ne radi lepo od prvog dana oni opet isto i eto im sad,nego najgore je sto ne mogu da radim kad mi treba :(


a ja sam jedno vrijeme bio zagrijan za rakovicu, pogotovo onu DV, al kada sve ovo čitam, kako bi mi serviseri dolazili u HR, a dao bi brdo novca......i nebi imao ništa

druga opcija je belarus, al i na njima se nađe kvarova što se ni zamislit nemože.....pa što onda kupiti, a oni zeleni zapadni su preskupi.......
 
Ma slobodno kupi novu Rakovicu,nisi bas baksuz da te snadje 100 muka.Ako si pedantan i gledas na svaku sitnicu onda nemoj,nije to za tebe:osmeh:
Kod jednog clana foruma je na novom zelenom izletela klipnjaca kroz blok u oranju,pisao je o tome i slikama dokumentovao.Niko nije kritikovao taj spektakl,samo ja i ispao budala.A kad na Rakovici i IMT pregori sijalica svi na domace traktore milion psovki.
 
a ja sam jedno vrijeme bio zagrijan za rakovicu, pogotovo onu DV, al kada sve ovo čitam, kako bi mi serviseri dolazili u HR, a dao bi brdo novca......i nebi imao ništa

druga opcija je belarus, al i na njima se nađe kvarova što se ni zamislit nemože.....pa što onda kupiti, a oni zeleni zapadni su preskupi.......
Sve zavisi kakav ti se traktor zalomi,moja je godinu ipo dana stara ima oko 380-390 sati i bez i jednog kvara je za sad.
 
a ja sam jedno vrijeme bio zagrijan za rakovicu, pogotovo onu DV, al kada sve ovo čitam, kako bi mi serviseri dolazili u HR, a dao bi brdo novca......i nebi imao ništa

druga opcija je belarus, al i na njima se nađe kvarova što se ni zamislit nemože.....pa što onda kupiti, a oni zeleni zapadni su preskupi.......
Da se osvrnemo malo na pozitivne stvari kod Rakovice i zasto je drzim u dvoristu.Iako je sva masna kao Belarus nije me nigde ostavila.Kupljena je pre 5,6 god kao polovna od ljudi koji su je terali kao bog djavola i samo je PVP radjena u njenom zivotnom veku.Kod mene je aktivno par godina radila najteze poslove.20 h oranja svake godine,20 setvospremanja,20h tanjiranja za psenicu 20h transporta zitarica.Bez ijenog kvara na menjacu,motoru,hidraulici...Lamela samo menjana,ulja i gumice hidraulike.i jedna prednja guma.Kod mene se ona naradila ali me nikad nije ostavila na putu.Brza je za transport nije veliki potrosac,ostra je nagasu itd...Sada je dosla pred generalnu motora sto je i normalno i ocekivano.Menjac planiram da pretresem cisto preventivno i da uradim prednji trap i ona ce ici jos dudgo,dugo...Gornja Rakovica sa slike je moja bivsa R60 koja je kupljena 95 i takodje radila najteze poslove u poljoprivredi,samo mnogo manje otprilike 10 h godisnje do pre par godina kad sam je prodao i otputovala za Egipat.Nista na njoj sem instalacije nije radjeno.Ni motor ni menjac hidraulika nista od nista.To govori o postojanju nekog kvaliteta.Izneo sam svoje misljenje ti sad sam odluci.
slike-102.jpg
slike-103.jpg
 
a ja sam jedno vrijeme bio zagrijan za rakovicu, pogotovo onu DV, al kada sve ovo čitam, kako bi mi serviseri dolazili u HR, a dao bi brdo novca......i nebi imao ništa

druga opcija je belarus, al i na njima se nađe kvarova što se ni zamislit nemože.....pa što onda kupiti, a oni zeleni zapadni su preskupi.......
Ako si se zagrejao za 76 dv uzmi jer ja mislim da ovako nesto kao meni desava se 1 od 1000 da se sve kvari toliko i sami serviseri poslednji put kad su bili kazu da ne mogu da veruju koliko je baksuzan ovaj traktor stalno nesto se kvario ali polako sve sta se kvarilo popravili su po neki put mora i da se ceka malo vise jer jako lose stoje sa delovima ja sam imao prilike da ugrade nove dizne ispred mene raspakovali 3 od 4 neispravne i onda su rekli vidite i sami o kakvom je kvalitetu delova rec,sad cu videti kakav cu motor dobiti daj boze da je dobar i da mi ne uvale neki stari jer i to moze da se desi da se resim jednom ovih decijih bolesti ako mogu tako da ih nazovem a bilo ih je dosta,pre ove 76 dv imao sam 47 2008 god sa tim traktorom ni jedan jedini problem bas zbog toga sam se odlucio ponovo za rakovicu na ovom traktoru jedino prednja vuca(prednji most ima italijanski) odusevio me...
 
Zamolio bih članove koji su ranije u svoje Rakovice ugrađivali originalne Perkins sklopove da iznesu svoje utiske?
 
@mirko 015

Ja sam za IMT 542 nabavio KobenSchmidt klipove i Goetze hilzne iz Austrije (prodavnica je ovlašćeni zastupnik za KolbenSchmidt) i po papiru u koji su bili zamotani klipovi sam zaključio da su iz Turske. Ali to ništa ne mora da znači, evo tri godine od generalne i za sada je ok.

Da li ti misliš da su to falsifikati ili za Perkins neko proizvodi u Turskoj?
 
Mislim da su Englezi (Perkins) prodali licencu Indiji za proizvodnju sklopova alinisam siguran.Ako Turci prave po Perkinsovoj tehnologiji i kontroli kvaliteta onda je ok ali ako rade u svojoj reziji onda slaba vajda.
Bosch,na primer,ima fabrike u Kini ali je to i dalje Nemacka kontrola i ti delovi su dobri.
 
Upravo kako je kolega napisao,potpisujem.

Najbolja kombinacija na nasim traktorima je indijska IPL karika u konzervi i hilzna Petar Drapsin.Ova kobinacija je pun pogodak.Jos ako je karika lisnata,uh,ko bombonica.
 
1zgyxao.jpg



Ne znam koliko se dobro vidi.Razlika je u tome sto se lisnata karika (treca po redu) sastoji iz 4 tanje karike koje su blago konusne.I kad se slazu slazu se tako da konusi budu okrenuti suprotno jedan drugome.
Redosled je dole,gore,dole,gore.Nadam se da sam bio od pomoci.
 
Ako si se zagrejao za 76 dv uzmi jer ja mislim da ovako nesto kao meni desava se 1 od 1000 da se sve kvari toliko i sami serviseri poslednji put kad su bili kazu da ne mogu da veruju koliko je baksuzan ovaj traktor stalno nesto se kvario ali polako sve sta se kvarilo popravili su po neki put mora i da se ceka malo vise jer jako lose stoje sa delovima ja sam imao prilike da ugrade nove dizne ispred mene raspakovali 3 od 4 neispravne i onda su rekli vidite i sami o kakvom je kvalitetu delova rec,sad cu videti kakav cu motor dobiti daj boze da je dobar i da mi ne uvale neki stari jer i to moze da se desi da se resim jednom ovih decijih bolesti ako mogu tako da ih nazovem a bilo ih je dosta,pre ove 76 dv imao sam 47 2008 god sa tim traktorom ni jedan jedini problem bas zbog toga sam se odlucio ponovo za rakovicu na ovom traktoru jedino prednja vuca(prednji most ima italijanski) odusevio me...


gledao sam u novom sadu na sajmu, i vidio da ima talijanski prednji most.....i to mi izgleda dobro, djelova ima, blizu sam granice pa to nije problem.....

a zanima me koja je razlika između R60 i R65.......i netko mi je rekao da treba biti kardan uključen, da radi pumpa hidraulika, pa neznam kako taj dio funkcionira......ako netko može pojasniti

a cijena, ako se dobro sječam, obična R65 i 539 su bili iste cijene.......
 
Нема више у производњи Р60 код којих је морао бити кардан (ПТО) укључен да би хидраулика радила па немој то да те брине. Код нових има друга зависност а то је да мора бити хидрауличка пумпа укључена да би се карданско вратило укљичивало и искључивало, значи прво једна полугица да се укључи пумпа а онда са другом полугицом манипулација са карданом.
Друге разлике у односу на 60-цу су у самом хидраулику, новији, усавршенији, са допунском ручицом за спољну хидраулику и ручица за фино подешавање, разлика је у мотору, напајање са директним убризгавањем са 5кс више. Наравно ове нове имају и хидраулички управљач.
Код мене је такође италијански предњи мост и ја сам се одушевио са углом закретања, да не претерам окретност јој је скоро као ове без предње вуче.
Не знам да ли још увек раде и са мостарским предњим мостом али нагласи за сваки случај ако будеш куповао директно из фабрике да желиш са тим италијанским.
 
vidio sam da pored ručice za podizanje ima još jedna mala ručica, to je za oranje???? kao kod IMTa, kontrola vuče, dubina????

ovo nije problem onda što se kardana tiče, da mora biti pumpa uključena pa onda kardan......i to čak i nije loša opcija da se pumpa ugasi u transportu itd......
 
Nazad
Vrh