IMR - Rakovica

Jel' misliš na ploču sa ventilima? Meni je majstor rekao da tu ne vredi remont već samo kompletna nova ploča sa ventilima. Možeš li nam kasnije reći koliko je koštao remont te ploče ili koliko je nova? To bih i ja trebao da radim, samo što to odgađam zbog nedostatka sredstava (a traktor mogu da koristim i ovako).
Razvodnik,tj ploca vracena sa remonta...po merama iz kataloga sve podeseno,vraceno u celinu...i radi...majevicin kembridz je nosila 2 sata,nije ni jednom podigla,drzi konstantno.u razvodniku je bukvalno sve izmenjano-od servo do blokirajuceg ventila,pa do "crnog razdelnika" koji je 99% pravio problem po mom misljenju...evo i slike,vidi se novi razdelnik,crn-crna mu dusa,koliko mi je samo zivaca potrosio...
1zr2p9c.jpg
 
Da li neko moze da mi kaze sta moze da bude sa motorom ako je promenio zvuk kao da radi na dva klipa pocelo da lupa nesto unutra izbacio ulje na poklopac motora i kad sam ga ugasio nece vise da vergla kao da je blokirao?! u pitanju je rakovica 76 2013god ima 190 sati pisao sam vec o problemu sa njom na proteklim stranicama,da nema snage dimi jako lose radi,juce su bili serviseri menjali su glavu i pvp traktor je radio malo bolje ali je i dalje dimio,da li ovo moze da ima veze sa glavom sto su oni sad menjali ili je motor blokirao kad nece da vergla?
 
Uh brate,mislim da je se nesto vrlo ozbiljno desilo.Ne bih da te plasim ali takvi simptomi ukazuju na takvo nesto.Rekao bih da je zaribala (najverovatnije) ili otkinula nesto u motoru.Kakav je bio pritisak ulja u tom trenutku?Skini karter i glavu motora.
 
Ne zna koji je pritisak bio jer nisam vozio ja cale je prskao i nije ni krenuo dobro 500m od kuce primetio je da je promenio zvuk i poceo da lupa odmah okrenuo kad je stiao ispred kapije odmah ga ugasio i kad je probao da zavergla nije hteo vise kao da blokirao u nesto,necu da diram ja nista sutra odmah zovem imr rekao sam od prvog dana da ne valja nesto sa motorom ali dzabe oni sve teraju njihovo i eto sad posledice..
 
Kada je moj stari traktor radio kao na dva klipa ja ga oteram kod majstora i kada ga je rasklopio imao je sta i da vidi,cev za dovod ulja na klackalice je bila zagusena znaci nije bilo podmazivanja tako je je zaista jedan klip bio stradao u njemu.
 
Ne zna koji je pritisak bio jer nisam vozio ja cale je prskao i nije ni krenuo dobro 500m od kuce primetio je da je promenio zvuk i poceo da lupa odmah okrenuo kad je stiao ispred kapije odmah ga ugasio i kad je probao da zavergla nije hteo vise kao da blokirao u nesto,necu da diram ja nista sutra odmah zovem imr rekao sam od prvog dana da ne valja nesto sa motorom ali dzabe oni sve teraju njihovo i eto sad posledice..

Tako ti je najbolje.Neka se oni bakcu,Sunce im blesavo.Nov traktor a to da se desi. :udri:
A vrlo je moguce ovo sto kaze @Panonac,posto su menjali glavu moguce je da nisu lepo zavili cevcicu za pomazivanje klackalica,ventili nisu mogli da rade pa istopio klip.
 
Poslednja izmena:
Jbm ti traktor od kako sam ga kupio vise je bio pokvaren nego sto je radio prvo menjac otvorili 4 puta pa kako su videli da ne ide onda su stavili komplet nov zadnji kraj od motora i od onda radi ko sat,sad motor isto otvorili menjali sve zivo i taman je poceo lepse da radi reko to sto dimi odvescu dizne na proveru mozda je do njih snaslo me i ovo izgleda da je sudjeno i nov motor da ugrade,to sam im rekao juce otvarali ste menjac toliko puta ja sam rekao stavite novi da se ne mucite oni teraju svoje tako i sad sa motorom lepo im kazem traktor ne radi lepo od prvog dana oni opet isto i eto im sad,nego najgore je sto ne mogu da radim kad mi treba :(
 
Pa to je problem,sto ti gubis vreme a njima si dao svoj novac za taj traktor.Treba covek da im naplacuje penale za svaki kvar u garanciji,onda bi se mozda opametili.Mnogo mi je zao i mnogo se iznerviram kad cujem za takvu glupost iz IMR i IMT.Kakve su to firme nekad bile. Moja R60 je 1970 kupljena nova,na 9000 sati radjena generalna,sad ima oko 15000 radnih sati i jos uvek sljaka.A ove novije ne mogu da isteraju ni 4000-5000 sati.Vecina se pola raspadne dok dodje do 1000 rc a kamoli vise.
 
Auuu Josife. Pa tebi ce izgleda u tom traktoru sve morati da menjaju. Bice kao da si je ti kupovao deo po deo i sastavljao. Za moto ce ti ili popraviti ovaj ili ugraditi novi. I ovo malo sto IMR napravi se kvari.
Stvarno neznam. Kad su videli da se motor toliko kvari, bolje da su ga odmah zamenili drugim sto su ga kao popravljali, menjali sve i svasta i nervirali kako tebe, tako i njih.
Nasa R65 je 1988god. i ima po mojoj proceni oko 2500-3000rc jer je obrtomer bio izvadjen mnooogo godina.Na njo nikad ni ventili nisu stelovani, a od kvaova je bilo samo par remonta AC pumpe, kocnice su radjene pre 7-8god kad i semering radilice i lamela pre 3-4 godine zbog lose obrade korpe(jedna strana je bila potrosena nacisto a druga skoro kao nova). Ne bi da je ureknem, ali mi fala Bogu takvih kvarova nismo imali:ppozdrav:
 
IMR i IMT.Kakve su to firme nekad bile. Moja R60 je 1970 kupljena nova,na 9000 sati radjena generalna,sad ima oko 15000 radnih sati i jos uvek sljaka.A ove novije ne mogu da isteraju ni 4000-5000 sati.Vecina se pola raspadne dok dodje do 1000 rc a kamoli vise.
Te firme su bile iste kao sto su i sada samo sto su ljudi kratkog pamcenja,da kazem da je skoro cela generacija na forumu jako mlada pa se i ne seca problema sa novim IMT i IMR traktorima jer tad nisu ni bili rodjeni.Ja se relativno secam 1980 i nekih i novih traktora u komsiluku i mnogo popravki,servisa u to vreme ali to se tada nije gledalo,bila su to druga vremena,imalo se i nije se brinulo,a sad svaki kvar na ovu krizu kao so na zivu ranu.
Eto moj savet za Josifa,nemoj da brines,jeste malo u pocetku nezgodno bez traktora ali svaki kvar IMR ima da ti namesti,tu nema brige,stavice oni nov motor ako treba.Ko je kupio Rakovicu nije se pozalio na servis,sve resavaju.
 
Te firme su bile iste kao sto su i sada samo sto su ljudi kratkog pamcenja,da kazem da je skoro cela generacija na forumu jako mlada pa se i ne seca problema sa novim IMT i IMR traktorima jer tad nisu ni bili rodjeni.Ja se relativno secam 1980 i nekih i novih traktora u komsiluku i mnogo popravki,servisa u to vreme ali to se tada nije gledalo,bila su to druga vremena,imalo se i nije se brinulo,a sad svaki kvar na ovu krizu kao so na zivu ranu.
Eto moj savet za Josifa,nemoj da brines,jeste malo u pocetku nezgodno bez traktora ali svaki kvar IMR ima da ti namesti,tu nema brige,stavice oni nov motor ako treba.Ko je kupio Rakovicu nije se pozalio na servis,sve resavaju.

Potpuno se slazem sa ovim sto si rekao kolega...

Moji mi pricaju da su cak i osamdesetih bili problemi oko IMT-a i IMR-a samo sto kazes nije se previse brinulo... recimo na mojoj rakovici je odmah posle nekoliko sati rada zamenjen hidraulik (neznam razlog) a na nekoliko u komsiluku neki drugi delovi...
 
Kod komsije je 1986 godine na novoj 65-ci zamenjen kompletan menjac,trup,kako kaze pukao je neki snop u menjacu i sve zdrobilo unutra,a kuciste menjaca puklo.A stric na novom 533 1970 i neke u garanciji 3 puta menjao lanac i spanere,na kraju mu doneli drugi motor sa kojim nije imao problema...i tako ima jos prica ali da ne duzimo
 
Tacno je,ja spadam u mladju generaciju,mehanikom se bavim aktivno nekih 15 godina ali sam slusao price (cale radi mehaniku skoro 40 godina).Cinjenica je da je i onda bilo vecih kvarova u garantnom roku,to je cena serijske proizvodnje,
ali je moje iskustvo da je sve proizvedeno posle 1990 mnogo vise problematicno nego ono proizvedeno pre (naravno ima izuzetaka).Lomovi u garanciji se desavaju i najboljima ali mislim da se ovi noviji dosta aljkavo sklapaju.
Covek kod mene kupio novu R47,nema jos ni 2000 rs,on ne radi nesto puno zemlje i nije neki sumanut pa da je tera ko tudju.Eno je sva zamazana ko da ima 20 000 sati.Nije on jedini primer ima dosta takvih i IMR i IMT.
Svaka cast za obe fabrike,dobro se snalaze u ovakvoj situaciji ali je malo razocaravajuce sto tu ima dosta "jajarenja",da izvinete na izrazu.Neke stvari ne smeju da se desavaju,da sto puta dolaze kod coveka i nikako da rese problem.Gde je tu isplativost i za njega kao vlasnika i za fabriku? :ppozdrav:
 
Te firme su bile iste kao sto su i sada samo sto su ljudi kratkog pamcenja,da kazem da je skoro cela generacija na forumu jako mlada pa se i ne seca problema sa novim IMT i IMR traktorima jer tad nisu ni bili rodjeni.Ja se relativno secam 1980 i nekih i novih traktora u komsiluku i mnogo popravki,servisa u to vreme ali to se tada nije gledalo,bila su to druga vremena,imalo se i nije se brinulo,a sad svaki kvar na ovu krizu kao so na zivu ranu.
Eto moj savet za Josifa,nemoj da brines,jeste malo u pocetku nezgodno bez traktora ali svaki kvar IMR ima da ti namesti,tu nema brige,stavice oni nov motor ako treba.Ko je kupio Rakovicu nije se pozalio na servis,sve resavaju.
Pa verovatno ce mu zameniti motor, ali kad su vec toliko cackali i stelovali oko njega i videli da neide, trebali su odmah da ga zamene drugim, a ne posle da muce coveka skoro godinu dana. Kupio NOV traktor, a servis malo malo pa u dvoristu
 
Sad su rekli u petak dolaze da skidaju motor pa ga nose u fabriku i posle ce da dobijem drugi jer sad trenutno nemaju motore...
 
@josif92 Читам ово шта ти се дешава и не верујем. Помислим да горе нема. Сећам се да смо мало и причали пре куповине око избора кабине и слично јер сам ја моју купио 2012, и момента кад ти је стигла. А сад све ове странице иза, твоје постове са свим проблемима, стварно жалосно и за фабрику и за оно кроз шта пролазиш. Знајући за лошији квалитет, једино за шта сам се плашио је мотор, само он да стигне добар а све остало би некако прегурао и срећом за сада, иако само 200 сати, мотор ради добро али зато видим да тебе ни то није заобишло. Добра је сервисна служба, труде се да испоштују купце али то једноставно не ваља, није добро. Код мене су у гаратном року заменили пумпу волана, ПВП, разводник хидраулике, пар семеринга а ја после гарантног рока крпио хладњак, за сада. Ма колико навијао за домаћи производ и трудио се кад могу да купујем домаће то једноставно није добро, не ради се како треба на велику жалост. Испадне да си купио неку скаламерију коју треба поправљати и усавршавати а не трактор који треба да ради и буде од користи. Само да и то прође, да замену мотор па да једном крене како треба, после ваљда неће бити проблема.
 
Samo da ne bude i taj loš fabrički kao ovaj,valjda neće baš toliki bakzuz da te snađe.
 
Nazad
Vrh