IMR - Rakovica

E ovako imam rakovicu 60 i vec jedno pola godinu ako ne i vise mnogo tesko se skrece,znaci u toku voznje volan totalno zapece dok tockovi ne dobiju mali potres od neke rupe nema sanse da ga smotas..moj cale je promenio obadve spone ali i dalje isto,sumnjamo mozda da se u onim okretnicama (ili kako se vec zove) nesto sjebalo,
c13ae9772c9c-800x600.jpg
ovo crveno sto sam oznacio,pa sad dali ima unutra neki lageri da se promene ili sta? slika nije od moje rakovice..
 
kolko ja znam unutra nema ležajeva, al cekaj dok ti se javi netko tko to zna bolje od mene. Inace na mojoj je to uvijek dobro podmazano i opet nije bas laka na volanu
 
ma znam ja da rakovica nije laka na volanu ali drasticno se promenilo motanje nego pre,u dvoriste kad ulazim sa prikolicu obavezno motam sa razdvojene kocnice,drugcije nema sanse,ma i ja to podmazujem ali opet isto...
 
Po mom upitanju je glava upravljaca,na rukavcu je aksioni lezaj ili imitacija lezaja sa tri sajbne od kojih je srednja od pasa.Sve jeda od rakovica je laka na volanu za razliku od IMT traktora
 
@devil1997ify

Ima li volan lufta levo-desno kad traktor stoji u mestu? Ili su rukavci zaribali ili je segment u glavi volana previse nepet ili ostecen.
 
Ја бих педложио да скине подужну спону и дигне предњи трапа па закрене точкове. Тако ћеш решити питање да ли је проблем у рукавцима или у кућишту. Ако се точкови тешко закрећу у рукавцима је проблем у исти мах окрећеш волан па провериш да ли иде тешко или не.
Тако ће знати где је проблем па ту и нека тражи решење.
 
Na rodjakovoj R 65 se otpustio sraf,tj.,matica oznacena na slici.On nije ni primetio,dok menjac nije poceo da ispada iz rikverca i,cini mi se,i iz prve brzine.Na brzinu sam veceras samo pogledao i vidim da ne moze matica da se dotegne,jer se sraf okrece.Mozda cu nekako i uspeti da je dotegnem,ali me zanima da li je dovoljno samo dotegnuti ili se mozda nesto i otkacilo dole(ispod ploce) pa zbog toga ispada iz brzine?
 
Ima ispod jedan prorezan lim koji mu sluzi kao birac brzina (ako se dobro secam).Po meni bi bilo najbolje da skines poklopac i vidis sta se desilo,mozda ima jos necega sem labave matice.
 
Jedina "caka" je da ugradis spoljnu pumpu za hidraulik kao na R65.U svim drugim slucajevima mora da radi kardan.Ili da se odradi neko resenje kao na R76 gde pored komandi hidraulika postoji ona rucica sto samo iskljucuje zupcanik kardana a pumpa ostaje da radi,mada ne znam koliko je to moguce odraditi na kucistu R60.
 
Ne znam koliko bi kostalo ali ne verujem da je mala suma.Znam da je ugradnja servo volana nekada bila i do 1000 evra (fabricki sistem sa novim delovima).Za preradu hidraulika ne znam koliko kosta druga pumpa,cevi,prikljucak a mozda i razvodni ventil mora da se menja.
 
Imam problem na R65,hidraulika me bas muci,nikad joj ne znas kako radi,ploca(razvodnik) je nosena na remont,sve je odradjenogumice,ventili-ali postoji jedan problem...kada na one dve kocke podesim razmak kao na semi koju imam,dize super,ali cupkaju poluge(dizu se i spustaju na svake dve sekunde)i cim duze radi,greje se pumpa,znaci ocigledno gura veliku kolicinu ulja preko jednog od dva ventila...kada ugasim traktor nakon rada,dignuta masina se ne spusti ni malo preko noci,a jednom je 3 dana stajala diguta masina,i nije upustala...a drugi slucaj je kada namestim sve polugice po drugoj semi,poluge dizu malo sporije,cupkanje je smanjeno,tj nije tako cesto,pumpa se ne greje,ali cim ugasim traktor,za 10 minuta je orudje na zemlji...sta je boljka?
 
ja sam pre deset dana sam zamenio sve gumice na hidrauliku i nije mi radio kvadrant ispala bila igla probaj sam da nastelujes poluga koja ide pozadi gde se kaci poteznica mora imati lufta 5mm ako cupka mozda ti je otisao semering na pumpi meni se desilo to dva puta kada podizes polugu za dizanje mora poceti da reaguje od polovine sve ostalo ne valja nemoj se upravljati po semi nego svojom rukom pomalo odvijaj i privijaj safofe i jedne i druge poluge
 
ja sam pre deset dana sam zamenio sve gumice na hidrauliku i nije mi radio kvadrant ispala bila igla probaj sam da nastelujes poluga koja ide pozadi gde se kaci poteznica mora imati lufta 5mm ako cupka mozda ti je otisao semering na pumpi meni se desilo to dva puta kada podizes polugu za dizanje mora poceti da reaguje od polovine sve ostalo ne valja nemoj se upravljati po semi nego svojom rukom pomalo odvijaj i privijaj safofe i jedne i druge poluge
sve to stoji,ali nesto odbija da radi onako kako bi ja zeleo...sve unutar sistema je novo,pumpu iskljucujemo,jer ne bi preko 5 noci drzala dignute poluge sa masinom da ona kumuje...da se razumemo,radi ona sada,i ne pravi problem,ali to cupkanje na svakih 20 tak sekundi malo ide na zivce,pogotovo na asfalnom putu.jos neko ima neki savet?
 
Nazad
Vrh