IMR - Rakovica

Meni je majstor izvadio filter,vec vise od godinu dana tako teram i nista mu ne fali...
 
Ako nemas duplu pumpu napred na motoru kod kompresora onda nema gde da bude na drugom mestu osim tu gde si slikao. Tj ispod veceg otvora-poklopca tu bi trebalo da se nalazi filter u metalnom kucistu koji se rastavlja kljucem 21. Proveri jos onu debelu cev koja ide odozdo u pumpu da li na njoj ima prosirenje-tzv rezervoar ili je jednake debljine od kucista do pumpe. Jedino bi tamo mogao biti drugi filter ali tesko ako nemas duplu pumpu. Verovatno je neko izvadio filter da ne bi isle poluge gore kad je hladno ulje i napicis gas.
 
Ako nemas duplu pumpu napred na motoru kod kompresora onda nema gde da bude na drugom mestu osim tu gde si slikao. Tj ispod veceg otvora-poklopca tu bi trebalo da se nalazi filter u metalnom kucistu koji se rastavlja kljucem 21. Proveri jos onu debelu cev koja ide odozdo u pumpu da li na njoj ima prosirenje-tzv rezervoar ili je jednake debljine od kucista do pumpe. Jedino bi tamo mogao biti drugi filter ali tesko ako nemas duplu pumpu. Verovatno je neko izvadio filter da ne bi isle poluge gore kad je hladno ulje i napicis gas.
ako mislis na ove cijevi koje vode do one pumpe gore na njima nema prosirenja



Uploaded with ImageShack.us
 
E bas na tu donju sam mislio. Na gornjoj ne moze imati filter jer je ta pod pritiskom. Ako donja nema onda nemas filter.... A kad si otvorio onaj veci poklopac jesi proverio da nije u ulju filter pa se ne vidi ili si samo ovako vizuelno proverio?
 
Bas sam sad ovo pogledao i nigde nisam nasao da pise ili da je nacrtan filter,ili ga ja jednostavno ne vidim...mi smo dobili katalog od starog tipa a novi je tip sa hidro volanom i pumpom ispod sedista.Ovako je kod tebe:


34et6w6.jpg
 
A evo nasao sam gde treba da ti bude filter,isto kao kod mene sto je...

2iihglt.jpg


---------- Poruka napisana u 00:25 ---------- Prethodna poruka je at 00:11 ----------

Filter je pod brojem 70 a nije mala stvar da moze tek tako da nestane,napravljen je od pletene zice,bar je takav kod mene kad sam otvarao...
 
Pod brojem 70 je malo kuciste u koje se ubacuje filter i onda tako komplet se usrafi u kuciste hidraulike. Tj ovde gde sam obelezio crvenim krugom ali se zbog ulja ne vidi mesto srafljenja. Srdjane mozes! Rakovicina hidraulika radi i na koka kolu! Salim se! Ali da moze raditi sa bilo kojim uljem moze. Naravno najbolje je sipati jednu vrstu i ono sto fabrika preporucuje tj hidraulicno ulje.

Uploaded with ImageShack.us
 
Zahvaljujem clanovima koji su okacili slike hidraulika rakovice,ali posto nisam nikada rastavljao komplet,a na slikama nema-interesuje me kako ide veza izmedju klipa(22) i klipnjace(26)slika gore-da li je vezana ili se samo naslanja klipnjaca na klip?pitam zbog toga da znam da li mogu klip izvuci kada skinem prednji poklopac kod nosaca sedista i ventila hidraulika,klip mora tuda izlaziti napolje?
 
Klip i klipnjaca nisu vezani, nego se samo oslanjaju jedno na drugo, tako da mozes da izvuces klip bez problema napred i da ga vratis, samo moras da pazis prilikom vracanja da ode do kraja, mislim da ode skroz do klipnjace da bi ona upala tacno na sredinu, inace sledi lom
 
Klip i klipnjaca nisu vezani, nego se samo oslanjaju jedno na drugo, tako da mozes da izvuces klip bez problema napred i da ga vratis, samo moras da pazis prilikom vracanja da ode do kraja, mislim da ode skroz do klipnjace da bi ona upala tacno na sredinu, inace sledi lom
kad nikad uzivo nisam video...pa kako onda se ponasa sklop klipnjaca-klip kada npr dignem poluge rukom u vis,klip stoji,a klipnjaca seta-zar ne bi trebalo da spadne,posto je to vec xx puta tako radjeno i bez problema?
 
Nazad
Vrh