IMR - Rakovica

Kod mene u selu je 70% Rakovica,to je traktor na kom sam naucio soferirati i znam veoma dobro kako se mota 558,a kako rakovica.
 
Da li neko zna gde mogu nabaviti gumicu sto ide na osovinu blokade kao dihtung.Gumica je 15 mm posto je moja propala pa izlazi ulje na blokadu??
 
Ima takve tockove prednje moj komsija u selu,voli covek da stedi i improvizuje.Rezultat je bio da je pukao ceo prednji most,a o motanju ni reci,zato je ovaj iz oglasa ugradio hidro volan.Nije dzabe na rajki onako uska guma napred a visoka,i naravno i kad bi takve uske a visoke gume bile na 558,560 sa meksanickim volanom motao bi se kao lud.Sve ima svoje:ppozdrav:
ja mislim da konstruktor rakovice nije bio lud kada je stavio gume 6 00 19,jeste lakse nabaviti gumu 7 50 16 ali to je smrt za glavu upravljaca i za trap,mnogo je bolje veca guma narocito kada gazi oranje mnogo lakse ide nego manja guma.
 
Glava upravljaca na rakovici i na 558 je ista,pa vidite gde pre strada.A ako mislite da je Rakovica teska na volanu pa su morali da fabricki ugrade hidro volan,tu gresite.Sto bi rekao jedan poznanik inace do skoro radnik IMR-a:Da nebi rata u bosni Rakovica bi jos uvek stavljala mehanicki upravljac.Kuciste volana za rajku je proizvodio Soko Mostar i zbog rata u bosni Rakovica je morala od 1993 da ugradjuje hidro volan jer kuciste vise nikad Mostar nije proizvodio.
 
Moj cale hoce isto da stavi napred gume od 558, planiramo da kupimo prednji utovarivac,a inace je hidro volan,tako da nema problema. Od kako je kupljena nova 96' sa nje su skinuta 3 tega i ostala 2, osnovni +1, i kuka i tako smo je terali...a kad stigne i utovarivac skidamo i ova 2,i sve ce to da ide dodatno na kontra teg na poteznice.
 
Da li je neko skoro kupio novu Rakovicu i kako je zadovoljan sa njom? Sta mi mislite, koliko je pametno uzeti novu rakovicu?
 
Ja sam vec p itao za misljeje na delu foruma IMT,i def je odlluka pala na rakovicu. Danas smo pricali sa covekom koi je kupio novu 76 dv i ima je dve godine i zadovoljan je sa njom.e sad ono sto mene zanima je jel neko moze da mi objasni razliku izmedju motora dm34t koji se ugradjuje u 65 i s44 koji se ugradjuje u 76 ,koja je razlika izmedu ova dva motora osim snage naravno. Mi smo razmiljali da kupimo novu rakovicu 76,i iako na pocetku nismo hteli sa dv razmisljamo da i nju uzmemo.
 
S44 je motor koji se ugradjuje na IMT577, o njemu se nema šta više reći, zna se da važi za više nego odličan motor. Kod R76 je jedina mana za koju sam čuo spojnica, nije baš dovoljno jaka da podnese snagu motora pa to može da pravi probleme kod grubljeg rada - zna da spali lamelu.
 
Osim tehničkih i konstrukcinih razlika nema našto treće.Možda bi se moglo navesti cena održavanja i rezervnih delova kao razlika, a za to neka navede neko ko ima ove motore na svom traktoru cene delova imaš na sajtu www.jusel.com pa vidi šta ti se više isplati.
 
Imao je moj kum 76, 2003 godiste, cini mi se da je 3 puta zeznula spojnicku, i prodao ju je. A jedan drugar je prosle godine kupio isto novu 76 DV, do sada je menjao rezervoar posto je pustao, vodenu pumpu i sada ga nesto zeza pumpa visokog pritiska... I da traktor je navodno dobio sa antifrizom u njemu, kada je izmerio do koje temperature trpi cini se da je pokazalo 0 stepeni....
 
Nazad
Vrh