IMR - Rakovica

lemind leskovce ali nisam zadovoljan ne slazu lepo brazdu pa oranje ispadne katastrofa jos pogotovo kad ides duboko!
Ranije sam orao sa IMT 755 i oni su extra ali ne isplati mi se da vucem njih sa 76-icom!
 
ja vucem sa R65 dvobrazdni plug IMT 756 visoki klirens ,pre smo orali sa dvobrazdnim obrtacem al mehanickim. i neoremo sa tim plugom jer mnogo pati traktor . . . . .:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ima li r60 plivajuci hod. Ima mala poluga na desnioj strani ispod sedista obelezeno sa S i P. To bi trebalo da bude za plivajuci hod?
 
Ima li r60 plivajuci hod. Ima mala poluga na desnioj strani ispod sedista obelezeno sa S i P. To bi trebalo da bude za plivajuci hod?
ta mala poluga sluzi za podesavanje hidraulika,kada je na dole to znaci kontrolisan otpor i sluzi iskljucivo za oranje a kada je gore to je kontrolisan polozaj i on sluzi za sve operacije,tada mozes da odredis polozaj na hidrauliku,koliko da spusti i da podigne,lepse radi hidraulika u kontrolisanom polozaju ja sam cak i probao da orem za psenicu plitko i islo je super a za duboko oranje rucica ide na dole.
 
Hvala na odgovoru. Ali kod mene izgleda da ta poluga ne funkcionise. Vrlo lako se pomera navise i nanize, uz skoro nikakav otpor. Da li tako treba ii je kod mene u kvaru?
 
Hvala na odgovoru. Ali kod mene izgleda da ta poluga ne funkcionise. Vrlo lako se pomera navise i nanize, uz skoro nikakav otpor. Da li tako treba ii je kod mene u kvaru?
kada je traktor ugasen ona ide lako a kada je upaljen onda ide teze,kod mene to radi solidno.u sustini rakovica ima plivajuci hod ali on nije isti kao na imt.nije isti samo kada ores jer plugovi teze na dole i nemozes tako lako da ga iskontrolises kao na imt.ali moze da se steluje na vise nacina ima razne varijante i kada covek navikne na rajku,tj kada uhvati ruku onda nema nikakvih problema,jednostano moze sve da radi kao i drugi traktori iz te klase.ja imam Rakovicu 60 vec dve godine,radi super,ore odlicno i u teskim i u lakim uslovima i to veoma kvalitetno,nemam problema sa hidraulikom.sto se oranja tice Tocak netreba,mpze da se ore bez tocka ali lakse je orati sa tockom ja nisam probao sa tockom ali vidim da mnogi imaju i na imt u i na ursusu,verujem da je lakse za traktor kada ima tocka ali sve u svemu Rakovica je dobar traktor i dobar orac oni koji kazu da nemoze da ore oni imaju problem sa stelovanjem.
 
Pa 65-ica bez kabine i bez prednje vuce je 2,6 t,a 565 je blizu 3 t...Nekako su IMT-movi traktori u poredjenju sa IMR-ovim iste snage konstrukcijski tezi.To je i mana i vrlina,tezi bolje vuce,a laksi je manji potrosac.Naravno ovo ne vazi uvek,ali vazi u vecini slucajeva.Ispravite me ako gresim.
 
Jedini problem kod rakovice u principu svake radio sam sa 76icom,jako je lagana i brzo proklizi npr imt 560 ne proklizava toliko kao rakovica 65
rakovica60 bar moja teska je 2500kg sa tegovima a 560 2550 to znam jer sam merio.rakovica60 je teska na zadnjoj osovini 1436kg bez tegova a na prednjoj je 864kg. 560 je tezak na zadnjoj osovini 1450kg a na prednjoj945kg imt 558 je na zadnjoj osovini 1480 a na prednjoj820kg.kada se sve sabere rakovica nije laksa ni od560 a ni 558 nije laksa na zadnjoj osovini a ni na prednjoj,sve u svemu to su slicni traktori ali postoje razni faktori zasto proklizava,jedan od njih je i pneumatik,vrsta,dimenzija,dubina sare,i td.da ne nabrajam.orao sam pre mesec dana ja rakovicom a moj teca 558 ista njiva sve isto,nisam video da je bolji,orali smo isto duboko on je isao trecom a ja drugom sporom,bilo je tesko a on je imao nove gume,bas dobre,uverio sam se da nije bolji orac od rakovice u to sam ubedjen,jedina prednost mu je hidraulik jer moze da podesi dubinu i zato ide lakse a kada ja stavim tocak onda nema razlike.jednostavnije je raditi sa imt ali sve sto moze on moze i rajka.
 
Cao drugari,imam i ja rakovicu 65 i imam jedan problem?Sastoji se iz sledece?Kada vucem prikolicu ili cisternu desava se da mi ulje iz motora predje u deferencijal,i onda mi izbaci ulje na cep ispod sedista,kada kacim nesto na poluge bilo da je plug,tanjiraca,sejalica toga nema.,mislili smo da je semening na hidraulicnoj pumpi,zamenili smo ga ali nije do njega?Moja zapazanja jesu da se stvori neki vakum koji odjednom povuce ulje iz motora i izbaci ulje na cep ispod sedista.Neki lokalni mehanicar mi kaze da ima neka pumpa ili tako nesto u deferencijalu i da ona nesto nije u redu.Ne znam dal se ovo nekome desilo,al ja stvarno ne znam sta da radim,na rakovici je prosle godine uradjena kompletna generalna motora.
 
Cao drugari,imam i ja rakovicu 65 i imam jedan problem?Sastoji se iz sledece?Kada vucem prikolicu ili cisternu desava se da mi ulje iz motora predje u deferencijal,i onda mi izbaci ulje na cep ispod sedista,kada kacim nesto na poluge bilo da je plug,tanjiraca,sejalica toga nema.,mislili smo da je semening na hidraulicnoj pumpi,zamenili smo ga ali nije do njega?Moja zapazanja jesu da se stvori neki vakum koji odjednom povuce ulje iz motora i izbaci ulje na cep ispod sedista.Neki lokalni mehanicar mi kaze da ima neka pumpa ili tako nesto u deferencijalu i da ona nesto nije u redu.Ne znam dal se ovo nekome desilo,al ja stvarno ne znam sta da radim,na rakovici je prosle godine uradjena kompletna generalna motora.


Kao prvo, ulje iz motora ne moze nikako da povuce u diferencijal, kao drugo taj cep ispod sedista je cep za hidraulik i on je odvojen od menjaca i samim tim od motora, e sad ako ti je pumpa za hidraulik napred na motoru onda moze da povuce na semering pumpe i da ga pomesa sa uljem od hidraulika, a tebi se to desava kad je motor opterecen a hidraulik nije, a kad opeteretis hidraulik verovatno zbog povecanog pritiska u sistemu semering zaduje malo i tad ne moze da povuce ulje iz motora.
 
Kao prvo, ulje iz motora ne moze nikako da povuce u diferencijal, kao drugo taj cep ispod sedista je cep za hidraulik i on je odvojen od menjaca i samim tim od motora, e sad ako ti je pumpa za hidraulik napred na motoru onda moze da povuce na semering pumpe i da ga pomesa sa uljem od hidraulika, a tebi se to desava kad je motor opterecen a hidraulik nije, a kad opeteretis hidraulik verovatno zbog povecanog pritiska u sistemu semering zaduje malo i tad ne moze da povuce ulje iz motora.

Borko potupuno si u pravu,ne ode ulje u diferencijal,vec u hidrauliku,ja sam se malo zaneo posto imam i 539 pa je na njemu i hidraulik i menjac isto.Do semening na hidraulicnoj pumpi nije jer sam ga promenio,meni se desava to i kad vucem cisternu putem tad motor nije toliko opterecen.I siguran sam da mi nestaje ulje iz motora jer ga gledam na meracu,a na cep ispod izbija to ulje jer mi ulje sve pokvasi levu nogu gde je kvacilo.Znaci problem je negde gde je hidraulika ispod sedista,tako sam ja jednog majstora razumeo,e sad sta?
 
Borko potupuno si u pravu,ne ode ulje u diferencijal,vec u hidrauliku,ja sam se malo zaneo posto imam i 539 pa je na njemu i hidraulik i menjac isto.Do semening na hidraulicnoj pumpi nije jer sam ga promenio,meni se desava to i kad vucem cisternu putem tad motor nije toliko opterecen.I siguran sam da mi nestaje ulje iz motora jer ga gledam na meracu,a na cep ispod izbija to ulje jer mi ulje sve pokvasi levu nogu gde je kvacilo.Znaci problem je negde gde je hidraulika ispod sedista,tako sam ja jednog majstora razumeo,e sad sta?
pokusaj da skines pumpu i zatvori sve izlaze ulja,pa ako se ne desava nista onda je problem u pumpi a ako bude drugacije onda je nesto drugo u pitanju.
 
Nazad
Vrh