IMR - Rakovica

1.uljana pumpa,menjaj.Ako nije ostajo motor bez ulja onda nisu lezaji radilice(zna na njima da gubi pritisak)
2.bos pumpa zna da pravi takve probleme
 
Motoru došao kraj.Ako nije oštećena radilica i stubline to može da se reši na neko vreme zamenom karika i letećih ležajeva radilice.
 
Ovo sto si naveo sto se tice pritiska ulja to je do lezajeva na radilici,ali treba proveriti uljnu pumpu.Sto se tice gusenja u gubitka snage dizne pumpa filteri itd.Moj savet je da prvo izmeris kompresiju!
 
Kompresija nije najbolji način provere stanja motora.Kompresija može često da se gubi i zbog loše glave tačnije ne zatvaraju ventili dobro što se često dešava.
 
U sredu idem ako ne bude kise luceriste je u pitanju isao sam da vidim lepo je nakislo,mislim da ce ici lepo kad sam video tocak na plugu jako sam se obradovao,plug je 757 mislim da mora da ga nosi ko od sale ipak je to traktor blizu 80ks
 
Filteri za gorivo su za zamenu to je sigurno,uljni za vazduh jesam cistio i menjao ulje jesenas,ali mi se u onaj providni pred filter na haubi malo nakupilo prasine.Pretpostavljam da je do toga,jer mi je ovo prvi put da se tako nesto desava.Ocisticu i zameniti filtere,pa cu probati ponovo.
Motor ne trosi ulje,jako malo curi na polumesec,ali to je zanemarljivo.I kad freziram nizbrdo,i to kad je dobra nizbrdica,baci malo na iber crevo.
Ne mogu da verujem da je motor otiso,jer ipak nije mnogo star,a naj teze sto radi na godisnjem nivou zadnjih 6 godina je 3 do 4 hektara freziranja i do max10 hektara tarupiranja.
 
Pa ode ili joj treba pritisak naštimat najbolje ti od nje krenut..
Mom prijatelju na 533 ostao bez pritiska ulja i sad sam vec zaboravio sto mu majstor uradio iako nije problem rjesit do pumpe bilo.
Znam da na yugu ima onaj saraf za pritisak stelat...
A mislim da ima i na traktoru a radio sam i zaboravio.
 
Ima i na tim pumpama koje se ugradjuju u traktore, ali ako se dosta pojela nema tu pomoci osim nove, a to sto motor radi neravnomerno kad se optereti to su dizne(provereno) curi nafta na njima i vise nego sto treba i pri punom opterecenju motor ne moze da sagori tu naftu do kraja i onda se desava to da motor ili klopara i ima neravnoimeran rad
 
A da moze biti puno toga...
Kad je meni na 577 bilo nije htio palit a ni vuci kad se zgrije..
I eto par pametnih me putilo...
I na kraju raskopam motor preslozim sve ventile isfrezam glavu uredim...
Opet nije palio..
Na kraju pumpa i dizne i oslo 300 eura na to..
A sad motor ulja niti trosi pali ko lud zimi nemam rjeci..
 
3000e. Godiste 1975. Stavili smo tegove od R65, nije imala tegove. I izgleda da nema kiper ili je crevo skinuto?
 
Trazio sam 2 meseca. Gledali smo 10tak traktora, jednom nevaljaju gume, drugom motor, za treci mnogo para i tako stigosmo do rakovice. Gume su dobre, i prednje i zadnje, motor letos radjen, jedino sto je godine gaze.
 
Ja imam 2 rakovice 65 i pre 3 god uradim generalne na obe, i od samog starta imam los pritisak ulja ali na jednoj posle god. dana mi se polomi radilica i odnesem ja motor kod drugog majstora da mi spakuje radilicu, medjutim kada sam otisao po motor rekao mi je da je kao bila losa pumpa i da je neka cevka unutra lose montirana i sad imam super pritisak. Dok druga radi i dan danas i neznam koliko sati ima od generalne ali znam sigurno da dovoljno jer ja radim puno povrca i celo leto zalivam sa njom po 10h radi u mesto nocu dok tera pumpu i tifon i nista joj ne fali. Tako da sto se pritiska tice prati nivo ulja i nemoj da brines jer kad moja nije stala u teranju roto drljace po 1-2ha zalivanju i ostalim poslovima nece ni tvoja tako lako da stane. P.S. moja posle teranja roto drljace na leru ima pritisak na 0, ali i ja je ne pustam zbog toga odma na ler...
 
Borko,dizne nisu pipate od kako je kupljena,verovatno je to u pitanju,jer bas se to desava kako si opisao.Primetio sam i da je malko vise nafte potrosila.
Ma ne dam da padne pritisak na 0, ne smanjujem gas do kraja.I uvek kad zavrsim ili npr pauziram,pustim je da radi 2 minuta sa malim gasom pa smanjim gas i posle 10-ak sekundi ugasim motor.Hvala na savetima.
 
Nazad
Vrh