IMR - Rakovica

Mozda je Clan Proka mislio na ovakvu
24y0480.jpg
samo sto ova nije u originalnom stanju (blatobrani i kabina)


tko je proizvođač ove kabine?

---------- Poruka napisana u 15:19 ---------- Prethodna poruka je at 15:03 ----------

mtd metal uzice 031/572-752 mislim da je ovo njihova kabina slikana u agroridu
inxzyo.jpg


imaju li oni mail kakav ili kontakt nerki drugi?
 
LJudi,imam rakovicu 76KS nova sa 60h rada! i imam problem ne podize radnu temperaturu preko 60C!
zna li neko mozda sta je u pitanju?
Hvala unapred!!!

---------- Poruka napisana u 06:02 ---------- Prethodna poruka je at 06:00 ----------

LJudi,imam rakovicu 76KS nova sa 60h rada! i imam problem ne podize radnu temperaturu preko 60C!<br>zna li neko mozda sta je u pitanju?<br>Hvala unapred!!!<br>
 
LJudi,imam rakovicu 76KS nova sa 60h rada! i imam problem ne podize radnu temperaturu preko 60C!
zna li neko mozda sta je u pitanju?
Hvala unapred!!
---------- Poruka napisana u 06:02 ---------- Prethodna poruka je at 06:00 ----------

LJudi,imam rakovicu 76KS nova sa 60h rada! i imam problem ne podize radnu temperaturu preko 60C!<br>zna li neko mozda sta je u pitanju?<br>Hvala unapred!!!<br>
Stace ti vece temperatura,najverovatnije nisu uopste stavili termostat.To je normalna pojava na nasim novim traktorima da fale razni delovi.Ako fali samo termostat ti si srecan covek,mnogima fale krupnije stvari,karike,lezaji,opruge na ventilima itd...
 
Stace ti vece temperatura,najverovatnije nisu uopste stavili termostat.To je normalna pojava na nasim novim traktorima da fale razni delovi.Ako fali samo termostat ti si srecan covek,mnogima fale krupnije stvari,karike,lezaji,opruge na ventilima itd...

Pa i ja sam pomislio da uopste i nema termostata,a cuo sam da bi motor trebao da ima neku radnu temperaturo 75-80 i da nevalja ici bez termostata!
Sta vi mislite o tome?
ima li neko iskustva sa ovim rakovicama,kako su se pokazale?
pozzz
 
Ja sa Rakovicom 60 ovih dana orem drugi put u životu uvijek sam oro sa IMT 565, imam Olta 2x14 nemam toćak i ore bez problema hidraulik joj je oke !
 
Znam da je bolji ali u svakakvim uvijetima malo prakse i nauci se, kada poćne u blatu šlajdrat malo gore mrdneš i ona samo krene !
Imt-ov je puno precizniji šta je je !
 
Trebao bi da orem nesto sa rakovicom 76ks prednja vuca nikad sa takvim traktorom nisam radio intresuje me kakva je hidraulika za oranje jel ima fini hidraulik kao imt,ili joj treba tocak na plugu.

Stavi tocak,moje je misljenje bice ti lakse, ja sam orao sad prvu sezonu sa novom rajkom i zadovoljan sam,mada su me svi plasili sa tim hidraulikom
ali navikne se i to::namigivanje::
Grunt jel tvoja rakovica ili..
 
Ne nije moja treba da pomognem prijatelju da se nesto uzore,pa se zato raspitujem,znaci moze i bez tocka ali ima malo muke,ja sam orao sa belarusom orao bez tocka ide al nije to kao sa tockom,doduse nisam dugo orao mozda pola kj.
 
1. problem: Rakovica 65, 96' godiste,zadnjih par godina joj pada pritisak kad radi nesto tesko,freziranje,duboko oranje,ne smem da joj vrecam gas do kraja. Recimo da na 1800 obrtaja ima 2,5 bara,a na 1000 obrtaja pada u crveno,skoro na nulu.Kad se promeni ulje kratko pokazuje bolji pritisak i opet stara prica...E sad da li je do pumpe ili nesto drugo...Motor ne pusi,mozda jako malo,na iber baci malo ulja kad okrene nizbrdo pod vecim gasom,pali dobro,i zimi i leti.
2. problem: Pre neki dan sam orao,duboko oranje,nakislo,ravnica pa od pola pocinje polako uspon pa na kraju bas dobra uzbrdica. Teram 1. direkt, pa na usponu 3 spora, i opet se davi na usponu. Cim izvadim plugove iz brazde smanjim gas,ne mnogo i kad krecem dalje pocne da nesto malo gubi snagu kao da ga nesto gusi,kao da nema pravilan rad...
Ako neko moze da mi kaze sta se desava,i da mi pomogne bio bih mu zahvalan...
 
Nazad
Vrh