Hobi-poljoprivrednici

Prosta racunica ko god radi kod privatnika ne moze imati vecu platu od 20000 din. barem kod nas je tako a verujte da ima i nize od toga.
Obaveze koje mesecno ti dospevaju 3000din struja + 420 din.preplata + gorivo mesecno 4000din + telefon min. 1000 din
I sada mi kazi @petao 1 kako neko moze izdrzavati porodicu za 10 000 din mesecno?
Da li ti mislis da bi neko od tih ljudi radio poljoprivredu da ima normalnu platu od koje bi mogao da zivi?
 
mozda bi trebalo ukidati i penzije ako se radi nesto pride, npr pecurke ili nesto slicno.
Ko razume shvatice :ppozdrav:
 
@ sasa22

I ja sam za to da se ukinu penzije onima koji rade neki dopunski rad. A posto ja ne radim zivim samo od penzije.Pa nemoram da se sekiram. Kamo srece da mogu da radim ne bi bio u penziji. Kao nas prijatelj od 100 Leta. U kojeg covek gleda svake nedelje.
 
Pa što se ne javiš da oćeš umesto njega da vodiš emisiju! Verujem da bi to bolje uradio nego od biblije matoriji čiča zaharije...
 
Nece da me prime jer moja stranka ne ucestvuje nikad na izborima pa nemogu da se probijem.
 
@peto
moj propust mislio sam da se vise nebavis pecurkama
Braniti nekom da radi dva posla, (ja radim 3) nisam cuo za neku normalnu ekonomiju koja to praktikuje.
Nekoo radi kod privatnika za 150-200e mesecno,i zbog toga trba se odrekne svojih 5-10ha da pomogne nekog ko radi 100 ili 500ha cista glupost.Zamisli braniti poljoprivrednicima da sami opravljaju traktor?
 
Znam neke koji rade vise desetina jutara zemlje i odu u firmu (drzavnu) da se odmore i onda ga u 1h vec nema jer ima kuci posla. Ne pricam o jutru dve zemlje, to je kao i da nemas nista.
 
Ne možeš ti peto na osnovu pojedinačnih slučajeva da donosiš zaključke-sada si mnogo glasača izgubio
Apodržavaš one koji nemaju zemlje ni u saksiju a dobiju subvencije a još imaju para da daju po 250 evra za arendu-ja kad bi dao 250evra ja bi propo
ovo jer tema za hobiste
 
peto1 je napisao(la):
Znam neke koji rade vise desetina jutara zemlje i odu u firmu (drzavnu) da se odmore i onda ga u 1h vec nema jer ima kuci posla. Ne pricam o jutru dve zemlje, to je kao i da nemas nista.
to su ipak sporadicni slucajevi da mogu tako da rade a vrujte nece jos dugo a za vecinu onih koji rade u privatnim firmama zbog malih plata dopunski rad u poljoprivredi je stvarno neophodan da bi jedno domacinstvo moglo normalno da funkcionise. :cao:
 
Pa sta mislite zasto sam ja poceo da gajim kunice, sigurno sto mi je penzija velika pa imam svega. Ne nego iz nuzde da kako sin kaze meso na stolu. A troje od jedne penzije pa ti racunaj gde ja mogu da se svrstam.
 
Nista nije to novo moj dgug u austriji radi u proseku 14 h da bi mogao da zaradi a ne mi ovde jer su troskovi zivota mislim na ono osnovno skoro isti. :ppozdrav:
 
peto1 pa kad imaš penziju što gajiš kuniče a meni bih ultimatum ili njiva ili posao kod privatnika a ti možeš penzija+kuniči+pečurke+ko zna šta još nemam ja protiv vas i vama sličnih ništa samo vas molim da i drugima dozvolite da žive jer vi ste vašu penziju dočekali a hoču li ja svoju ?
 
pidikanac je napisao(la):
peto1 pa kad imaš penziju što gajiš kuniče a meni bih ultimatum ili njiva ili posao kod privatnika a ti možeš penzija+kuniči+pečurke+ko zna šta još nemam ja protiv vas i vama sličnih ništa samo vas molim da i drugima dozvolite da žive jer vi ste vašu penziju dočekali a hoču li ja svoju ?
u potpunosti se slažem :ppozdrav:
 
pa če oni da podignu bruto društveni dohodak :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: teško nama ako bi takvi došli na vlast bili bi svi oni kao Krkobabić taj je ojadio penzioni fond a i sin mu nije bolji njemu je Đilas zabranio da pije na poslu jer je pio po dve litre viskija na dan
Post je spojen: [time]1267358757[/time]
_________________________________________________
 
U našoj opštini bila tribina SPS-a i PUPS-a, na ovim zadnjim izborima, u selu Bočar. Zaključak tribine je bio citiram: "Snaga ove države smo mi penzioneri" :haha: :haha: :haha:

Bez vredjanja bilo koga, al bem li ga de su se toga setili :haha: :haha: :haha:
 
peto1 je napisao(la):
@ lakarije
Tvoj deda je proleter paor.
Ada se ja pitam (a ne pitam se) ovi sto rade po firmama i dodatno obraduju zemlju svima otkaz. Ili ili koje vise volis. Odu na bolovanje kad se ore, kad se vrsi zito skida kukuruz i ispada da nerade pola godine i onda jos i godisnji odmor.

Pa sta mislite zasto sam ja poceo da gajim kunice, sigurno sto mi je penzija velika pa imam svega. Ne nego iz nuzde da kako sin kaze meso na stolu. A troje od jedne penzije pa ti racunaj gde ja mogu da se svrstam.

Gospodin Peto 1 ni sam nezna sta hoce! Prica neke kontradiktorne stvari.
Prvo osudjuje one koji dodatno rade,koji se bore da bi preziveli,a kasnije nam otkriva (mozda ni sam nije primetio),da i on licno se bavi sa par dopunskih poslova iako od drzave uredno prima penziju!.
Dakle u pitanju je cista demagogija.
Do sada,u životu sam često sreo ljude koji su hteli da mi "oduzimaju" ovo malo sirotinje,ili da mi "daju otkaz u firmi".Obično su to bili ljubomorni a ujedno i isfrustrirani ljudi koji nisu bili u stanju da sami nešto stvore,da nebudu obična najamna radna snaga.
A usput i nezna neke osnovne,pa i elementarne stvari:
Nezna šta je to proleter,šta je profesionalni seljak,a nezna ni da je jedno od osnovnih ljudskih prava,pravo na rad, što uostalom stoji i ustavu republike Srbije.
Svako od nas ima zakonsko pravo na rad,a ja (kao i dobar broj drugih),nisam kriv što mi je otac ostavio zemlju a ja je obradjujem i čuvam,umesto da je proćerdam.
Ovde ne samo da se radi o onima koji obradjuju 5, 6 Ha nego i mnogo manje(čak i po 2, 3 jutra).
Kako takav seljak da preživi?
Ne samo da ljudi rade za 20.000 din, nego i za mnogo manje.A da negovorimo koliko su danas radna mesta nesigurna,mnogi rade u strahu od danas do sutra.
E zato se ljudi bore i otimaju da nesto stvore.Kad već niko ništa neda,a neki neće da se bave kriminalom i trguju drogom.Ima i takvih postenih ljudi! Verovali ili ne.
Svako bi od nas voleo da ima platu 120.000 dinara i kad dodje kući da obuče kućnu haljinu,papuče i da se zavali u fotelju i spava.
O onim glupostima,o bolovanjima od po pola godine neću ni da pričam,svi znaju da je to jako retko ili da i nepostoji.
Suština je da iako smo mali i sitni proizvodjači(što neznači da nemamo iste prinose kao i krupni i veliki),država treba da misli i o nama, jer svi zajedno smo značajni proizvodjaći hrane.Pogotovo što se sve više priča o manjku i nedostatku hrane.
Ipak, zrno po zrno daju pogaču!
 
Nazad
Vrh