Hobi-poljoprivrednici

Izvinjavam se kolege hobisti što se tek sad upisujem na ovu temu :cao:
Samo da znate "ja sam za vama" :bravo:
 
Onda i ja hobista,jer odkad ja i supruga ostavili posao u društvenoj,nismo se prebacili u zemljoradnički PIO,nego plaćamo inostrani životno-penzijsko osiguranje jer to što uplatim vratiće mi sa kamatom ili će deca naslediti
 
tibor je napisao(la):
Onda i ja hobista,jer odkad ja i supruga ostavili posao u društvenoj,nismo se prebacili u zemljoradnički PIO,nego plaćamo inostrani životno-penzijsko osiguranje jer to što uplatim vratiće mi sa kamatom ili će deca naslediti
Tibi ti si jedan od onih koji se sa punim pravom PIO osigurao gde ti želiš i tako bi trebalo da bude sa svim poljoprivrednicima(pa ko želi da uplaćuje neka uplaćuje a ko ne taj i ne mora)-ovako te primoravaju kada je paoru najviše potreban novac da uplati 45000 i to za kakvu penziju i to pod uslovom ako je ovi lopovi ne potroše kao što se to već desilo
Kod PIO poljoprivrednog nasleđuje samo bračni drug ako nema penzije ako ne ne nasleđuje niko (kome to ide u džep)
 
Ja bi vrlo rado uplaćivao i kod drugog osig. društva,al nisam u mogučnosti jer školujem troje dece.Samo da se pohvalim, jedan sad diplomira na višoj,drugi isto tamo pohađa a treća na poljo. u Futogu.
 
Pre 5-6 godina sam počeo da plaćam Grave osiguranje od 600 e godišnje + dodatno zdravstveno od 97e.Imam 10 god.staža ,pošto sam bio zaposlen do 1997.Sada sam primoran da uplaćujem PIO zemljoradnika.Ako doživim , 65 godina,biće ::novac::. :haha: :haha:
 
tibor je napisao(la):
Onda i ja hobista,jer odkad ja i supruga ostavili posao u društvenoj,nismo se prebacili u zemljoradnički PIO,nego plaćamo inostrani životno-penzijsko osiguranje jer to što uplatim vratiće mi sa kamatom ili će deca naslediti

Pa nisi ti hobista.
Pa onda ispada da je i moj deda hobista.Nikad nigde nije radio ni dan,nema ni dan radnog staza,nikad nije uplacivao poljoprivredni PIO.A seljak je ceo zivot! Pa sta je ondak on?
Hobi poljoprivrednici su,po pravilu oni koji rade u nekoj firmi,tamo imaju PIO i zdravstveno osiguranje,a zemlju obradjuju dodatno.Dali zato sto stari otac vise nemoze da radi,ili da bi imali dodatni izvor prihoda,ili zato sto vole da rade....
E,za takve poljoprivrednike je ministar Sasa Dragin rekao,da drzava nije duzna da ih pomaze.
 
@ lakarije
Tvoj deda je proleter paor.
Ada se ja pitam (a ne pitam se) ovi sto rade po firmama i dodatno obraduju zemlju svima otkaz. Ili ili koje vise volis. Odu na bolovanje kad se ore, kad se vrsi zito skida kukuruz i ispada da nerade pola godine i onda jos i godisnji odmor.
 
peto 1 pa kako misliš da prežive oni koi imaju 5-6 hektara ili kako da taj isti izdržava porodicu sa platom od 25000 :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
A sta mislis kako prezivlavaju oni koji su na birou kao tehnoloski visak a nemaju niskakva primanja. :sta: A na jednom radnom estu sedi jedan koji je pola godine na bolovanju jer radi zemlju a anaj sto je zavrsio skolu ceka da se zaposli. kad ce takvi dobiti posao, nikad.
 
peto1 je napisao(la):
@ lakarije
Tvoj deda je proleter paor.
Ada se ja pitam (a ne pitam se) ovi sto rade po firmama i dodatno obraduju zemlju svima otkaz. Ili ili koje vise volis. Odu na bolovanje kad se ore, kad se vrsi zito skida kukuruz i ispada da nerade pola godine i onda jos i godisnji odmor.
Sreća što se ti ne pitaš-misliš da je lako raditi u firmi i baviti se poljoprivredom-ukojoj firmi možeš pola godine da ne radiš ,da sam na tvom mestu odmah bi otišao dok još ima mesta
 
onaj primer koi sam postavio je moj lični imam dvoje dece žena neradi a ja radim kod privatnika a kod njih se radi i za božič a ja nisam kriv za vaš slučaj ili vama sličnim svaka čast svakome ali ja grebem i asvalt ako treba da deci obezbedim normalan život a takođe znam i one koima je ispod časti da rade neke poslove koje bih ja radio da sam nezaposlen
 
Nije rad u firmi kao ranije kad su bile drustvene sada su skoro sve privatizovane i jako je tesko u sezoni uzeti slobodne dane ili bolovanje tako da razumem Zorana i njemu slicne a neverujem da od te plate moze da se pristojno zivi i da se deca izvdu na put odnosno da se iskoluju. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh