Hobi-poljoprivrednici

Lakarije mislim da se ipak treba napraviti razlika izmedju onih koji rade kod privatnika i onih u drzavnim firmama. Ovi u drzavnim maksimalno koriste bolovanja, ranije izlaske, itd. (naravno ne svi). PS dao bih ti jedan savet, ali ces shvatiti pogresno i misliti da provociram.
 
pidikanac je napisao(la):
jeste da smo otišli daleko ali to su muke i problemi nas malih koi sedimo na dve stolice i to trule nebili preživeli i jedino mi pišemo o mukama i prežinljavanju ovi veliki pišu o velikim stvarima tako da i ovde na forumu oni pišu o fendu,JD, itd ami o tome kako da posejemo i šta da posejemo na ovo malo sirotinjei iskreno da vam kažem mene je sramota da se i upuštam i razgovor sa velikima jer te cifre ja nerazumem ustvari na tim temama ja nemam šta da tražim kada njihova jedna priključna mašina košta kao sve moje pa se ja tu izgubim KO PRASE U TEHERANU

Bravo majstore,dobro kazes ::svaka cast:: ::svaka cast::
A medju tim velikim ima i onih koji su se obogatili preko noci (cast izuzecima).
Secam se kad je bio "treći hektar" oni veliki su mogli da ga naplate.zbog njih su to i osmislili.znam neke koji su muljali,pa otac prodavao zemlju sinu,i to nekoliko desetina jutara,pa sin naplatio veliku lovu


Milanso:
Evo ja radim u Javno komunalnom preduzeću.Da mi prosle godine nije firma bila u blokadi,nebi ni dosad mogao da iskoristim godišnji za zadnje dve godine.Toliko o privilegijama u "državnim preduzećima",mada ih je ostalo toliko da se mogu nabrojati na prste jedne ruke.
I uostalom što ste se zakačili za ta bolovanja u državnim firmama,kao da nema mnogo ozbiljnijih,većih i katastrofalnijih problema u ovoj državi.
Pa ljudi uzimaju lazna bolovanja i za more,lov,pecanje,izgradnju ili renoviranje kuće....
To treba da regulišu nadležne inspekcije rada,a ne sad da oduzimamo zemlju onima koji rade negde.
Slobodno možeš dati taj savet,ako je dobronameran,dobrodošao je...
 
Nismo zapeli za bolovanja, nego za to sto svakodnevno vidim da iz ustanove pored koje prolazim izlaze oko podneva. Savet, da se "ne" pise odvojeno od glagola, dobronameran je.
 
Naravno,ali nemoj cepidlaciti,pa ima ovde mnogo vecih pravopisnih gresaka.Takvih,da nekad nemogu da shvatim smisao recenice,ili cak i celog posta.
Uostalom desi se i da se nekad nesto omakne...
 
pidikanac-svaka ti je na mestu-jedan od jačih postova,malo reči a mnogo značenja-sto jezika govori,lepo nemam šta da dodam ::svaka cast::
 
Ti što imaju 16000 ili 25000 kj ili ha u vlasništvu, nečije zemlje i još kroje kapu svima neka je na čast. Znam da od toga nema ništa ali ....... ničija nije do zore. Nisam ljubomoran, taman posla.
Invalidski sam penzioner, relativno mlad al znate kad ode srčka zbog rata, ranjavanja,gubljenja posla,nervoze itd.Supruga ne prima platu već 7 meseci. Imam nepuna 2ha zemlje koju sam kupovao komad po komad,počeo sam od 11 ari. I to u vreme dok sam ''bio živ'' i dok je privreda radila (privatan posao mi je bio vezan za proizvodnju, koje više nema). Sada mi sve to dobro dođe, bašta, svinjokolj,zimnica itd. Mora se ,u Beogradu se kaldrma ne jede, imam fala Bogu četvoro dece i ne razmišljam o nepotrebnim stvarima a i obaveze mi to ne dopuštaju. Nemojte popuštati i nedajte na sebe. Borite se svim silama i istrajte, niste ni svesni koliko poljoprivrednici mogu ujedinjeni. Nađite neku razonodu ako imate višak slobodnog vremena da ne bi zastranili i nemojte biti zavidni. Nikome nije lako, oni koji žive paorskim životom prinuđeni su da stalno prevrće tu pustu zemlju a oni koji hoće i posao i kod tate po šunku njih su tako navikli. Ima jedna dobra: kaže poar komšiji , našao sam dobar poso za ćerku al sam debelo i platio, jako dobar.Pa kakav je to poso, pita komšija. Ma jako dobar, nemora ništa da radi. Budite zdravo. :veseljak::
 
I ja sam bio učesnik rata i 91-e i 99-e-Onda nije bilo problema,morao sam da idem a sada pošto se to brzo zaboravilo Zorane nema subvencije-inače sam rezervni starešina(raketaš)-i to sam izgurao pa ću izgurati i ove lopine
Niko me onda nije pitao kako će se posejati pomusti krave itd jer imaš obavezu prema državi-sreća što ima još dobrih ljudi i prijatelja ali bilo ne ponovilo se
 
Budi zdravo i ti Rebeljac lepo si rekao.

A oni koji misle da je rad težak verovatno rade pogrešan posao na pogrešan način i trebalo bi da ga menjaju.
 
Zoran0230 je napisao(la):
I ja sam bio učesnik rata i 91-e i 99-e-Onda nije bilo problema,morao sam da idem a sada pošto se to brzo zaboravilo Zorane nema subvencije-inače sam rezervni starešina(raketaš)-i to sam izgurao pa ću izgurati i ove lopine
Niko me onda nije pitao kako će se posejati pomusti krave itd jer imaš obavezu prema državi-sreća što ima još dobrih ljudi i prijatelja ali bilo ne ponovilo se
vidite ovo, to za dolazak kuci u nekim minulim ratovima vam je iskljucivo zavisilo od komandanata na terenu. mi smo se nekada/92/ organizovali tako sto su recimo kad je bila zetva isli kombajneri kuci 10 dana.
 
Ja sm i bio komandir-91-e, u Slavoniji toga nije bilo,99-e ja sam puštao koga god sam mogao ali mene nisu puštali jer sam bio komandir PORB-e ili sam bio samo na kratko ali nisam mogao da radim.
 
adamov zoran budi siguran da če nas opet zvati ako joj zatreba i to bez pardona a kako je to bilo jadno dok smo mi bili tamo našima kod kuče sekli struju a kod mene samo ja zaposlen i ko da zaradi i plati i u isto vreme i da ratuje :nono:
 
Ljudi,deco,manite se prazna razgovora.Svakog od nas boli skoro ista boljka.
Da pogledamo kako da sa onim što imamo napravimo što isplatljiviji posao a da pri tom imamo što manje štete. I sa malo zemlje može da se živi pristojno.Sada će da me kritikuju i kukaju,ali,ako malo bolje razmislite i još bolje isplanirate videćete da se može kad se mora.Ono zemlje što imate obradite i posejte onim biljkama koje će vam naj-
više novca doneti kada ih prodate.Naravno da znam da treba uložiti u obrasdu ,đubre,seme.
Ne morate orati,prekopavati uvek duboko .Nahranite zemlju da ona nahrani biljke koje sejete.Umesto herbicida i pesticida koristite :
-za zastiranje seno,slamu(koja kada istruli đubri zemlju,stvara humus)
-za đubrenje i prihranjivanje koprivu majkinu dušicu kamilicu metvicu
-dobiće te malo žuljeva ali od kada se paori boje rada
-upoznajte biljke koje imate nameru da sejete,način nege i zaštite
-I BUDITE H R A B R I I O D L U Č N I
Mi koji nešto znamo će mo da vas ne samo da kuražimo već i savetom pomoći.
 
pa ovako ja znam da "DA HRABRE SRECA PRATI" pa ako budemo hrabri i istrajni ovi jos nece moci dugo da nas zavlace a pricajuci kako samo poljoprivreda ima suficit u izvozu.Dali se oni zapitaju kako ti poljoprivrednici prezivise ovu zimu i ovoliku vodu i gde ce posejati sad u prolece,znali su da nam posalju da platimo odvodnjavanje a ono ispade navodnjavanje.Zato odlucno i istrajmo!
 
Treba kolektivno ne plaćati odvodnjavanje i u narednom periodu jer se i ranijih godina 97% poreza svodilo na odvodnjavanje a kanali služe samo da upadneš pa kada vode vode ispune svoje obaveze onda ćemo i mi naše :kisa:
 
..... Procitao sam ove vase postove, isti sam kao vi.........

komentar je nepotreban.

Ja imam 2 sina jednog od 16 m. a jednog od 5m. To mi je najvece bogastvo,siroti su oni koji nemaju nikog,a mi smo bogati. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Zivi i zdravi bili Vi i vase porodice a njima neka je na cast.


Post je spojen: [time]1267889564[/time]
_________________________________________________
A sto se tice uredbi,opet ce oni nesto izmeniti i po mom misljenju vratiti na staro.

Jer ce ih raja opet izjeb..i!
 
@Zoki ne ulazim u to da li treba placati, ili ne, ali kanali imaju veliku ulogu, ali su potrebni jednom u sto godina, za to su i napravljeni.
 
Slažem se sa tobom ali zar ih nismo dosad već platili i preplatili
Idi probaj da digneš kredit-neće ti dati ako nisi uplatio odvodnjavanje-uvek taj uslov postavljaju ali ne znam gde te pare idu(ako neko zna neka napiše)
 
Nazad
Vrh