Herbicidi u suncokretu

Ko jos nije radio sirak u suncokretu veoma toplo preporucujem Fusilade Forte , mozete da zaboravite da ste imali sirak kad poprskate.
 
Odradio sam juče 2ha sa Fusilejdom (1,2l/ha) i odmah pored 4ha sa Kletoxom(1,2l/ha).Videćemo ima li razlike u skidanju sirka jer je razlika u ceni značajna.
 
bdm73m.jpg

Fusilade Forte versus divlji sirak iz semena i rizoma
 
Da li moze neoma da se tretira pulsarom, ako je njiva ranije(posle setve a pre nicanja suncokreta ) oprskana acetosavom 90 ec (ak materija acetohlor)? I da li je opasno preklapati redove prilikom prskanja pulsarom?

Prvi put ga koristim , dosle na red njive s cickom.
 
Da li moze neoma da se tretira pulsarom, ako je njiva ranije(posle setve a pre nicanja suncokreta ) oprskana acetosavom 90 ec (ak materija acetohlor)? I da li je opasno preklapati redove prilikom prskanja pulsarom?

Prvi put ga koristim , dosle na red njive s cickom.
Mozes slobodno koristiti Pulsar nakon prskanja na crno. E sad sto se tice preklapanja svi znamo da ne valja ni sa jednim herbicidom to raditi medjutim i to zavisi od vise faktora, moc te parcele, faza (velicina ) suncokreta itd. Uglavnom se svakom desava da u zadnjem krugu prilikom prskanja preklapa po koji red i obicno nisam video skoro nikad da zafali nesto usevu.
 
Hvala druze, onda ostaje takav plan i dalje, svud preventivno s acetosavom,
-ako izbije cicak radice pulsar
-ako ne izbije onda cu morati zbog sirka da predjem s kletoxom ili panterom
 
Ja sam posejao sve hibride koji se mogu raditi pulsarom.Ništa ne prskam na zemlju već čekam da iznikne i trava i suncokret.Od količine iznikle trave ću proceniti hoću li ići jedan pun tretman ili iz dva puta u split dozama.Moja preporuka kod pulsara je da je trava u što ranijem momentu razvoja.Trenutne vremenske prilike liče da će trava grunuti sva odjednom i da će ovakav metod rada biti dobar.Ukoliko kasnije u vegetaciji iznikne sirak obavezno radim sa kletoxom.Jako sam zadovoljan sa njegovim učinkom od prošle godine.Fusilade forte je mnogo skuplji ,a ništa bolje ne odradi.
 
Bingo... to sam se i ja uverio u vezi kletodima (akt. mat) prošle godine na institutu. Selekt super sprži do kraja sirak, fuzilejd je spor.

što se tiče prskanja na "belo" ne slažem se . Preparati jesu efikasniji, medjutim , šta ako se okiša , a korovi krenu kao mutavi , a ti ne možeš da udješ u njivu da oprskaš , a korovi počnu da guše usev, tu već dolazi do otpadanja dela prinosa + što i korovi volu da jedu istu hranu kao i kulturne biljke u ovom slučaju suncokret.
 
danas posejao 3,45 Ha LG 56.35 ( 2/3) NS Branko (1/3) i odmah prskao ss TERBIS 1,75 L/Ha...........najavljuju nocas ili sutra kisu :kisa::kisa:
 
Ja sa terbisom imam jako loše iskustvo.Padavine sa hladnim vremenom znaju jako da nanesu štete suncokretu.prošle godine se jako puno presevalo.
 
da nije preprosle kad je za jedan dan palo 80+ litara kise

---------- Poruka napisana u 22:02 ---------- Prethodna poruka je at 21:59 ----------

Prskam 1 linar+ 2 acetohlora ( u prostoriji gde drzim hemiju mi cuci karton kletoksa jos nisam imao prilike da ga probam) +2 spartanja i cao
 
Prošle godine je pala kiša i jutra izrazito zahladila.Sav suncokret koji je nikao je bio ošuren.Čak i oni koji su posle toga u par dana nicali su vidno bili ošamućeni.Palo je u ta dva dana 28 litara.Ja sam presevao 2ha.
 
Ja sejem od nedelje Neomu,da malo prodje najezda popca(crnog skakavca).
Dobice na crno samo protiv sirka,a posle stari dobri Pulsar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh