Herbicidi u suncokretu

Ja za suncokret koristim FUSILADE FORTE, posle nicanja.

Idem 0.5l po lancu (kj), tj. 0.85l po hektaru.

Cena za koju sam nabavio: 2550 dinara litar
 
Odragjeno juce pulsarom a pre 3 dana kletoksom na jednoj njivi pirevina koliko hoces.Moze i za izvoz.
2dt1z5i.jpg
2h37s7s.jpg
 
RAFT herbicid za sirokoline korove u suncokretu POSLE nicanja skup ko otrov 4100 din/lit idee mislim 0,8 l/Ha

prskaoo sam sa RAFT-om suncokret u fazi 2 prava i ponegde 4 lista sto je i po uputstvu
Sprzio je sve sirokolisne korove ima malu fitotoxicnost( tako pise i u uputstvu) u vidu fleka ili pega po listu ali je i dalje jedar suncokret...mislim nije klonuo da boluje
Dobar je ali je paapprrrreeennnnnnnnn uh ja se jos nisam oporavio od cifre
 
To je na njivi koja nije orana i 5 godina bila u parlogu.Radjeno je podrivanje na 20cm i setvospremiranje.Prskano je na crno Duel ultra i terbis, zatim pre nicanja useva korovi su nikli(zubaca,boca,mlecika...)totalom. Kada je imao prvi par listova pola doze pulsara u 2 para listola 2l kletoksa protiv nove zubace i u tri para listova druga polovina pulsara.Za 2 nedelje necu ici na njivu a onda ako moze da se sparta spartacu i sta mu da bog do avgusta.Evo jos slika od juce.
73osc6.jpg
A ovo je na njivi gde nije prskano nijednom korektivno samo na crno.
2rna6u1.jpg
ir2dqh.jpg
2e0sg1h.jpg
2z5w1t5.jpg
 
Kakva su Vaša iskustva sa Pulsarom 40 primenjenim u suncokretu.Konkretno me interesuje šta od širokolisnih korova skida,u kom uzrastu ,a šta zaustavlja u porastu.Znam šta piše na uputstvu ali me interesuje izveštaj sa terena.
Danas sam sa njim odradio 6ha suncokreta sa dozom od 1,2l/ha.
 
Zaustavlja na odredjeno vreme palamidu,kupinjar i mleciku, pa cak i kukuruzar.A ostale sirokolisne trave vecinu skida odlicno a cicak do 4 lista kasnije samo zaustavlja.
 
prskao sam na crno TERBIS-om i gde sam zakasnio RAFT-om i situacija sa sirokolisnim korovima je odlicna.
Trebalo bi da prskam protiv sirka ( semenski i iz rizoma) i uglavnom muhar.
Sta preporucujete ? Koja je opcija najbolja za najmanje novaca ? ?
 
prskao sam na crno TERBIS-om i gde sam zakasnio RAFT-om i situacija sa sirokolisnim korovima je odlicna.
Trebalo bi da prskam protiv sirka ( semenski i iz rizoma) i uglavnom muhar.
Sta preporucujete ? Koja je opcija najbolja za najmanje novaca ? ?

Kletox 0,75 po jutru i ne brini...Za 5 dana posle prskanja razlika je ocigledna a vec posle 10 sve se crveni i vene.Kod nas u apoteci je 1 litra 1100 din,gde ces jeftinije
 
polio neomu pulsarom i zuti jel to normalno ili nije kakva su iskustva kise nije bilo mozda litra dve poliveno u cetvrtak predvece
 
Do koliko parova listova suncokreta se može ići Kletoxom?Vidim da ga i kod nas ima u apoteci.
 
Nazad
Vrh