Herbicidi u suncokretu

Da li neko zna gde mogu da nabavim Gardoprim plus u Pančevu ili okolini i po kojoj ceni ;) pozzzz

---------- Poruka napisana 10-04-12 u 21:43 ---------- Prethodna poruka je 08-04-12 at 12:09 ----------

Gotovo prskanje suncokreta Gardoprimom.... skup jeste ali kazu da je dobar... videcemo
 
u cetvrtak prskan suncokret sa sprinterom 25 u kolicini 2l/ha,posle sejanja a pre nicanja
sta mislite o sprinteru ? da li cu smeti sejati psenicu posle skidanja suncokreta ?
 
Malo zagledo cene u apoteci:
galant super 2800 din /l
fusilade forte 2800 din/l
pantera 1600 din/l
kletox 1400 din/l
pulsar 5000 din /l
 
I kletox prošle godine čini mi se 850 din,neka me član Rale ispravi ako grešim .
Ja uzeo par kutija više da ostane i za ovu godinu.
 
Posle setve suncokret sam na crno prskao acetohlorom i rezonom ali mi se sad u njivi pojavila na 2-3 mesta ostrvcad sa palamidom,dali da je oprskam totalom dok jos nije nikao suncukret ili necim drugim?Ili da sacekam da nikne pa da prskam pulsarom posto sam sejao Singentinu Neomu?
 
Pulsar veliku palamidu samo zaustavi i mislim da ti je to mnogo skupa varijanta.Ako već možeš skini ti to pre nego što nikne suncokret totalom.
 
I kletox prošle godine čini mi se 850 din,neka me član Rale ispravi ako grešim .
Ja uzeo par kutija više da ostane i za ovu godinu.
Sezone 2010 sam ga kupio po 12e po litri i jos nisam imao prilike da ga upotrebim-probam.
E ove godine sam posejao pre 5 dana i jos nisam isprsko na crno pa mozda cu daga probam ako nestignem da ga isprskam na crno
 
Ljudi sta mislite da li ce da smeta suncokretu ova vlaga,mislim na parcele koje su prskane na crno.Na galenikine herbicide pise da hladno vreme i visak padavina moze stetno da utice na usev?
 
Ja sam to osetio na svojoj koži.Uslovi su bili vrlo slični ovim stim da je suncokret ponikao.
 
Na crno ili ti je nikao suncokret?
Nisam primetio da ima nekih ostecenja od hemije bar do sad,lepo se razvija,polako krece da tera drugi par listova,osim na jednoj njivi koja mora da se preseva jer su zecevi i misevi haos napravili.
 
Nazad
Vrh