Herbicidi u suncokretu

Suncokret oprskan na crno sa Terbisom (od prosle godine ne stavljam vise Acetohlore) napravio vise stete nego koristi u kisnoj godini...ako ne uspe ovo prskanje, u prvom paru pravih listova radim sa pola doze goala ... i posle toga FUSILADE FORTE ...a nadam se da necu morati da se borim protiv popca sa Lebaycidom.

Da li Goal napravi stete na suncokretu kao na luku?
 
Moje iskustvo od prosle godine da sem manjeg habitusa biljke neke vece stete nisam imao u prinosu...mada ko zna koji je realan prinos bio jel smo imali oluju pa je dosta toga palo na zemlju...ali jedno dve nedelje najmanje suncokret ne vidis na njivi nakon prskanja :)))

ali nakon toga cista njiva...ostaje jedino cicak na koga goal nedeluje
 
Suncoket sam posejao 09-10 aprila i danas sam obisao,pustio je klicu ali nece jos 3-4 dana sigurno...E sad,prskao sam pre 2 dana posle setve pre nicanja kombinacija Acetohlor+Terbis...medjutim na jednom parcetu zemlje imam vec sad postavljenu sirokolisnu travu...Da li je pametno dok ne izadje da isprskam Glitotalom to parce,molim za savet i vasa iskustva...

Sve dok suncokret ne izlazi vani mozes slobodno totalom ocistiti sve sto je vec izniklo. Ne moras ici sa jacom dozom od 2 l po kj.
 
Planirao sam danas da prskam suncokret sa acetosavom i rezonom ali napolju duva neki jak vetar... Da li on moze da steti ako je kod komsije posejan kukuruz? U ponedeljak ce biti 8 dana od kad je posejan, da li je kasno da prskam sledece nedelje?
 
Prsko sam samo jednu prskalicu (4kj) duva vetar katastrofa icicu u utorak valjda nece biti kasno bice 9 dana od kad je posejan suncokret...
 
koliko dana može da nema kiše a da dubinsko prskanje ima efekta
kod mene već deseti dan nema kiše od kako je prskano
 
Ove godine manji ce efekat biti za prskanje na crno...znam da na Zlatici kod Zrenjanina bas zbog tog rizika ,da li ce kise biti ili ne, rade inkorporaciju goala gde je efekat mnogo bolji i dejstvo sigurnije....tako da manje vise svi cekamo kisu :)
 
kakva inkorporacija goala?
goal nije herbicid koji se inkorporira, on na povrsini formira film koji unistava korove,
a one koji su nikli unistava kontaktno.
problem je ako ima kise, a suncokret je nikao, onda ga zapljuskuje odozdo i suse se donji listovi.
Goal je pravo resenje za susna proleca, njemu treba sunca da bi delovao.
Mi i ove godine tretiramo Goalom, a posle Focus ultra, protiv sirka.
Acetohlor i slicni zemljisni herbicidi uglavnom zakazu, a Goal je siguran.
 
Evo kako ne deluju herbicidi kad nema kise.
rbwh3a.jpg
zkpmxw.jpg
jpg[/IMG]
 
postoje li herbicidi koi se koriste posle nicanja suncokreta a da suzbijaju širokolisne korove sad me zvao prijatelj i kaže da je čuo da ima takvih al ne zna kako se zove znam samo za Pulsar ali on je samo za IMI hibride ili sam ja" NEOBAVEŠTEN " :sta: :haha:
 
postoje li herbicidi koi se koriste posle nicanja suncokreta a da suzbijaju širokolisne korove sad me zvao prijatelj i kaže da je čuo da ima takvih al ne zna kako se zove znam samo za Pulsar ali on je samo za IMI hibride ili sam ja" NEOBAVEŠTEN " :sta: :haha:
RAFT herbicid za sirokoline korove u suncokretu POSLE nicanja skup ko otrov 4100 din/lit idee mislim 0,8 l/Ha
 
Nazad
Vrh