Herbicidi u suncokretu

srdjuanzorz je napisao(la):
Sta mislite o Trofi plus rezon pre nicanja a posle setve, i kasnije pulsar po potrebi i fjuzilejd ili galant super.Ja cu ove godine imi hibride sejat jer idem na njivama u zakup,pa neznam kakvi korovi me cekaju.
Sto se tice kombinacije Trofi (nema potrebe koristiti Trofi, jer on sadrzi protektant, a to ima koristi jedino u kukuruzu. Umesto toga uzmi obican Acetohlor) plus Rezon...kombinacija je efikasna i ekonomicna, ali i rizicna. Ako prolece bude hladno i kisovito, kao prosle godine, velike su sanse da ces imati stete na suncokretu. Ako ipak resis da radis ovu kombinaciju, uradi tretman odmah nakon setve. Sto se tice preparata u vegetaciji, Galant super je pravi za to..pogotovo gde ima sirka i zubace. Obzirom da imas Imi hibrite, te mozes da primenis Pulsar..moja preporuka ti je da tretman radis samo ako moras, jer je dokazano da ce ti Pulsar odneti 10-15% prinosa.
 
za ovu godinu kupio agil.
nisam ga do sad koristio, ali bi trebalo da je ok.
 
tarana je napisao(la):
za ovu godinu kupio agil.
nisam ga do sad koristio, ali bi trebalo da je ok.
bolji je od pantere i slicnih herbicida.rizomski sirak trajno unistava , a i sa manjom dozom od propisane uradi posao . koja je bila cena ?
 
tarana je napisao(la):
za ovu godinu kupio agil.
nisam ga do sad koristio, ali bi trebalo da je ok.

Pre 2 god. kod nas su se vecina zalila na Agil da nije uradio ono sto bi trebalo da radi. Ranije kad vise nije bilo Targe u prodaji Agil je bio izuzetan.
Dobar je ali skup. Ja koristim Panteru vec par god. kao naj jeftiniji herbicid za suzbijanje travnih korova. Ove god. platio sam 1600 din po litru i idem sa dozom od 0,7 po k.j.
Rezultati odlicni.

Ima li neko neki odgovor na moje pitanje postavljeno u vezi Galigana ili Racera (Recenta)?
 
ognjen74 je napisao(la):
tarana je napisao(la):
za ovu godinu kupio agil.
nisam ga do sad koristio, ali bi trebalo da je ok.
bolji je od pantere i slicnih herbicida.rizomski sirak trajno unistava , a i sa manjom dozom od propisane uradi posao . koja je bila cena ?
2700 din/l pre par nedelja
 
tol'ko je i kod mene, ali sam taj kupljeni iskop'o 50km dalje - u kneževcu.
 
Potpuno se slažem za agil, malo je skuplji ali puno bolji,
bolji je od pantere i slicnih herbicida.rizomski sirak trajno unistava , a i sa manjom dozom od propisane uradi posao .
 
da li je neko prskao suncokret posle setve pre nicanja kombinacijom ACETOHLOR 1,5L PO ha i RACER-om 2l po ha i kakvi su rezultati ili je bolje GARDO GOLD PRIM 3,5 l po ha poz.
 
pa ja bih uzeo nesto od ovih preparata ali neznam kakvi su i da li su se u praksi pokazali dobro.Inace nemam neko iskustvo sa ovim prskanjem posle setve a pre nicanja ponarocito vezano za suncokret.Molio bih ako neko od clanova foruma moze da mi da neki savet.pozdrav
 
Ja sam koristio Racer (Resent) pa se dobro pokazao (mnogo bolji nego Raft) mada ovo je validno samo za parcele koje nisu preterano zakorovljene.
Neki koriste Galigan isto posle setve a pre nicanja suncokreta ali s time nemam iskustva, ako je neko radio sa Galiganom nek napise nesto o tome.
 
Ja već dve godine koristim galigan.
Prve godine kad sam koristio (sušnije proleće) super odradio posao .kad je krenuo drugi talas korova da niče već je bilo kasno ,suncokret isterao odlično.
Prošle god na nekim parcelama ništa bitno nije uradio prvi talas korova uništio i gotovo, posle par nedelja ko da nisam ni prskao mada nije ni suncokret patio .
 
talianu je napisao(la):
Ja već dve godine koristim galigan.
Prve godine kad sam koristio (sušnije proleće) super odradio posao .kad je krenuo drugi talas korova da niče već je bilo kasno ,suncokret isterao odlično.
Prošle god na nekim parcelama ništa bitno nije uradio prvi talas korova uništio i gotovo, posle par nedelja ko da nisam ni prskao mada nije ni suncokret patio .
A jel prskas iskljucivo pre nicanja ili i posle jer sam video neke parcele prskane sa Galiganom posle nicanja kad je bio suncokret u 4 lista to ti je da places i da se valjas po zemlji, sprzen suncokret skroz ko osuseni duvan, mada su rekli da se povratio sto ne mislim da to przenje nije debelo uticao na prinos. :cao:
 
Malo se raspitivao po apoteci, evo šta sam zapamtio od cena:
pulsar 4600 din
acetosav ~ 550 din
gardoprim ~ 1200 din
pantera 1600 din
galant 2600 din

Mislim da je za širokolisnu najbolje rešenje ovaj gardoprim, nije mnogo skuplji od acetosava, a preporučen od singente, koja ga i pravi. Za uskolisnu moram još da vidim za cenu fusilejda, nisu imali u apoteci.
 
Nazad
Vrh