Herbicidi u suncokretu

Sva taj suncokret koji je posejan ranijih godina ko zna kako je oprašen tako da po pravilu bude žbunast (ko metla),šta si mislio da naraste kao da si ga posejao i ima glavice?Što bi onda kupovali seme jednostavno ostaviš kući par džakova i eto semene kao soja,reviše lepo zvuči da bi bilo istinito.
 
Nisam znao da takav bude,znam da su hibridi,ali da bas bude kao taj divlji nisam znao_Ovo sto je imao komsija nije bilo tako bio je nirmalan,ali nisam bas zagledao glavice kakve su bile.pretpostavljam nikakve.
 
Baš da je bio normalan sumnjam ali nemam razloga da ti ne verujem ja ga nisam video nikada da izgleda kao normalan suncokret.
Javiće se neko sa većim iskustvom.
 
Sta hocete da kayete da je samorasla nekada Neoma CL :sta: ako je samorasla ne moze biti hibrid a jos manje cl!!!
Ako se potrudim nacicu postove gde neki moderator u temi suncokret 2014 govori o tome!!
 
Danas obidjem njive i na suncokretu veliko razocarenje ronin nije nista odradio do kise sirak bio crven ko krv,a sada pozelenio i oziveo opet jeste da je zakrzljalog rasta ali zeleni se za medalju.Sta da sad radim dali da ga prskam fuzileidom ili azil ili necim trecim i oce li smetati suncokretu jer sam ronin isao ful dozu?
 
Ronin i fuzilejt sadrze razlicite aktivne materije i oba suzbijaju samo uskolisne korove, pa prema tome bi mogao da ponovis, ali ipak se konsultuj sa nekim strucnjakom.
 
Nije valjda??? Crepaja jedina u Vojvodini gde nema vode, pa vi ste ko na Marsu! Zar se ne lepi za gume? Mozes mesati slobodno. Vise puta sam to uradio.
Peet samo da potvrdim tvoje reci,tacnije onosto sam mesao pulsar i kletox uspelo je odlicno i nema nikakvih posledica po suncokret.Od sada uvek mesam.....
 
Ja nisam imao mu#da mešam.Moram probati da se uverim:haha:

- - - - - - - - - -


Na ovim parcelama nije bio suncokret sigurno 15 godina nikako da ga se oslobodimo ima ga 4-5 parcela okolo,komšija me zezne svake godine "malo# ga zapusti i opet poseje ,a klijavost 101%,moj je kukuruz desno,prošle godine sam i pored praskanja soje u 3 navrata čupao izdanke ali je komšija imao mepano sa kukuruzom.
 
Danas obilazio suncokret lepo dobio od pulsara,dal ce se oporaviti?Ovi koji su radjeni na crno tamno zeleni i krupnije lisce ovi zuti kao limun.
 
Danas obidjem njive i na suncokretu veliko razocarenje ronin nije nista odradio do kise sirak bio crven ko krv,a sada pozelenio i oziveo opet jeste da je zakrzljalog rasta ali zeleni se za medalju.Sta da sad radim dali da ga prskam fuzileidom ili azil ili necim trecim i oce li smetati suncokretu jer sam ronin isao ful dozu?

Mozes ful dozu Agila, Fuzilejda. Ekstremno su selektivni po suncokret.
 
Pricao sam i izlazio na njivu sa zastitarom i njegov savet je da neprskam jer ce biti stete na suncokretu posto je vec povelik koja ce se odraziti na prinos.Kaze oni su to imali na oglednim poljima i nazalost proizvodjaci azila i fuzileida negiraju da je posledica od njihovoih preparata.Kaze bilo bi najbolje da ga oprskam redno ispod lisca pa cu sutra da ga ospartam i da vidim sta cu ocu li ga prskati ili ga podgrnuti!
 
Ako je suncokret veliki , a sirak ispod lisca, nevredi ga prskati jer ce jako mali procenat sredstva doci do sirka....najbolje je redno,ili makar ispod nivoa lisca. Ne znam koliko je to izvodljivo
 
Verovatno se nece oporaviti ...
Hoće,ali koliko utiče na prinos ,diskutabilno-Kod nas svi prskani punom dozom dobili po tammburi .Žuti se dosta suncokreta.
Slobo jel požuteo onaj što si mu doddao kletoks?

- - - - - - - - - -

Pricao sam i izlazio na njivu sa zastitarom i njegov savet je da neprskam jer ce biti stete na suncokretu posto je vec povelik koja ce se odraziti na prinos.Kaze oni su to imali na oglednim poljima i nazalost proizvodjaci azila i fuzileida negiraju da je posledica od njihovoih preparata.Kaze bilo bi najbolje da ga oprskam redno ispod lisca pa cu sutra da ga ospartam i da vidim sta cu ocu li ga prskati ili ga podgrnuti!
Isti recept i kod mene,danas gledao komšiju kako prska a suncokret ogroman mislim da je jedno 10%hemije završilo tamo gde treba.
 
Nema nikakve razlike ,isti su svi kao i onaj gde sam pomesao,samo sam tamo uradio odjednom.Sirak vene kao i sirokolisna trava tako da i ubuduce cu mesati.
 
Talianu moram malo da tovarim slobupatrolu neobicno mi je drag covek.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh