Herbicidi u suncokretu

Mozda se mogli do sad da ga tovarite, al od pre neki dan je imao nevidjenu edukaciju jel je na danima polja ''Instituta Tmis'' presedio par sati sa Mindjusarom, tako da su njegovi vidici u poljoprivredi daleko prosireniji :haha:
 
pitanje za kolege
prskao sam suncokret fusilade-om pre 3 nedelje doza 0,6 litara po ha i sad je krenuo novi sirak
da li da mu udarim ostatak doze sad tj da li ce mu nesto smetati jer je suncokret veliki
i posle koliko dana da mu odradim prehranu preko lista
hvala
 
Suncokret ti je pogodan za eleminisanje sirka, bas zbog toga sto prskas kad hoces, za razliku od soje gde cvetanje je kriticna faza a po mom iskustvu BAS tada je idealno za prskanje sirka. Zato u suncokretu/secernoj repi treba iskoristiti priliku i RAZBITI sirak.
 
U repi 100% moze tako. U suncokretu moras ranije delovati, jer brzo poraste pa ne moze u njivu. Sto ce reci zadnji momenat da moze traktor da udje i da oprska.
 
Jedino kasnija setva suncokreta može omogućiti uspešno suzbijanje sirka. Kod rane setve malo teže jer bude velik dosta pa zaklanja sirak.
 
da li smeju da se pomesaju fusilade forte i pantera?

- - - - - - - - - -

da li je neko mesao ta dva herbicida, da li ima nezeljenog dejstva po suncokret???
 
brate ja kad ti kazem da izgleda opasno onda znaj da je tako.a citam na internetu uputstvo za panteru, pise da se koristi sama i da nije pozeljno mesati je sa drugim herbicidima.
 
Kolege potreban mi je savet u vezi izbora herbicida. Posto je na povrsini koju nameravam da zasejem suncokretom veliki deo izrazito lako i peskovito zemljiste, da li je pametnije na takvom zemljistu izostaviti prskanje na crno i sejati neki CL ili Express hibrid suncokreta?
Ove godine sam sejao sirak i na takvom zemljistu je bilo prilicno velikih ostecenja sirka Dual Gold-om,pa verujem da bih slicno prosao i sa nekim acetohlorom i terbisom u slucaju kisa, ili mozda ne?
Koliko je Pulsar delotvoran na jednogodisnje sirokolisne korove bez pomoci zemljisnih herbicida?
Razmisljao sam i o Pionirovim hibridima, ali kolko cujem prinos im je prilicno manji od Sindzente i Lg-ja, kolko je to tacno?
 
Koju kombinaciju zemljišnih herbicida za širokolisne korove predlažete za lakše zemljište a da ne smeta pšenici na jesen?
 
Nazad
Vrh