Herbicidi u suncokretu

Ове године сам користио Басар и Резон,по 1,2 л\х од прилике слично добијеш активне материје као код 4л гардоприма...с тим што широколиснато најбоље на зелено са неким пулсаром или листего,експрес сан ...има их још пар!

Послато са Tab2A7-10F
 
Zemljisni herbicidi su cista kocka.Da nam je RHMZ tacan kao sluzbe u nekim zemljama pa ajde.Ovako je to cesto bas bacanje novca.
 
Mi ne koristimo zemljišne herbicide, zato smo ranije prešli na imi, na imeriju i neomu i pulsar nema da omane. Ni prinos ne omane. Ovo što kaže diklofen je živa istina, lutrija su zemljisni herbicidi.
 
Bas zbog nedostatka padavina.....cak sta vise, potrefilo mi se npr prosle god i da budu padavine, posle mene odma je pala kisa, ne jaka...ali nedovoljno i dalje...razocarao sam se bas bio...svaki 5ti put mi uspe u proseku, bas bacanje para sto kaze diklofen. @jjova slazem se za prinose, nisam nikada video da omane zbog pulsara...
 
Nije neka slika ala mislim da se vidi dovoljno, ovo je radjeno Pelicanom
Screenshot_2016-01-25-14-07-54_zpsxw0dgusa.png
[/URL][/IMG]
 
Kolega jeli mesas taj pelikan i sa necim za uskolisne ili ides sa njime solo pa posle radis uskolisne?
 
Ja baš zato nevolim pulsar, to meni Acetohlor + Trebis + Girasolin odrađuju odličan posao a nekoštaju puno. Svega idem 0,5 l/kj, i po mom iskustvu mogu da čekaju kišu 10-ak dana. vako radim i imi hibride i hibride koji nisu imi. Ono što sam ja primetio na suncokretu bar na mom terenu da ono što se radi imazamoxom daje manje prinose od onog što se neradi. Konkretno sejem Neomu i u zadnjih 5 godina smo samo jednom prskali Pulsarom...
 
Da bar kod nas, mada mi ni nemamo nekih njiva zakorevljenih sa čičkom. Na nekim novim arednama uvek sejem imi hibride, baš zbog toga ako dubinsko ne uspe da može pulsar korektivno da odradi, mada do sada nikad nije bilo potrebe za pulsarom.
 
Ima ih kod nas i jednih i drugih.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ide posle setve, a za kisu nisam siguran. Potrazi malo po netu, mozda ima neki podatak.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sta bi bilo bolje za sirokolisne korove Telus ili Goal, radi se o konzumni suncokret znaci nije IMI.
Najvise bi mi odgovarao Pelican, posto ima dosta palamide, ali ne mogu da ga nabavim zvao sam po Vranje i Leskovac niko nema i nemoze da naruci,
ako zna neko gde ima da se kupi u blizini juzne granice sa Makedoniju bio bi mu zahvalan.
 
Nazad
Vrh