Herbicidi u suncokretu

Ja sam I ove godine koristio acetohlor +terbis+girosalin posle setve u dozi od 0,5 l na kj. prošle godine se pokazalo vrlo dobro , posle ostje samo korekcija sa nekim preparatom protiv sirka ako ga ima I ostaje samo suncokret. po mom viđenju relativno jeftina kombinacija I efikasna.
 
@adamir gde si nasao girasolin i koliko je kostao? ja sam radio istu kombinaciju, ali bez girasolina, nisam mogao da ga nadjem nigde...bar ne u Zr...
 
Jel ima neko iskustva sa agrosavinim herbicidom Passat? To je za posle nicanja, pa ne znam da li ga je ranije bilo na trzistu, kilika mu je cena i kakvi su utisci...?
 
To je BASF Pulsar samo se pakuje u Chemical Agrosavi. Niko nema iskustva jer je ove godine prvi put u prodaji pod tim imenom. Ali po specifikacijama to je 100% identicno Pulsaru.
 
Suncokret sam posejao pre 6-7 dana , gledao sam ima klice 1-2cm , nece napolje sigurno jos nedelju dana, po njivi je niklo palamide , e sad prskao bih glifosatom da ne najavljuju kishu opet od srede ,Prosle godine sam prskao totalom posle setve i ispalo je super ali nije kise bilo, sad ne znam dali ce sta stetiti suncokretu ako kisa opali ?

Kontam glifosav je kontaktni herbicid i samo u dodiru sa listom moze biljka da ga usvoji , neka me ispravi neko ako gresim
 
Jel ima neko iskustva sa agrosavinim herbicidom Passat? To je za posle nicanja, pa ne znam da li ga je ranije bilo na trzistu, kilika mu je cena i kakvi su utisci...?[/QUOTE
Kaže mi kolega koji radi nabavku preparata za jednu firmu da će ove godine passat biti isti kao pulsar a da će iduće godine pasatu dodati protektant tako da će moći samo u suncokretu da se koristi a pulsar će ostati isti.
 
Sta vi mislite o ovoj varijanti? moro sam presejavati suncokret zbog loseg semena ono lg5635 e sad posto nisam iso sa spremacem nego sam sejo u iste redove trebo bi prskati s nečim da unistim travu koja je u meduvremenu krenula i zaostali suncokret znam dase to moze raditi sa TOTALOM ali on je oko500din lit ,dali se sme to odraditi i sa MATONOM ili necim slicnim kontaktnim herbicidom posto je suncokret posejan prekjuce i do ponedeljka nece sigurno izaci pitam zbog toga sto sa matonom se moze proci mnogo jeftinije zato što nema sirka samo širokolisne trave??
 
Sta vi mislite o ovoj varijanti? moro sam presejavati suncokret zbog loseg semena ono lg5635 e sad posto nisam iso sa spremacem nego sam sejo u iste redove trebo bi prskati s nečim da unistim travu koja je u meduvremenu krenula i zaostali suncokret znam dase to moze raditi sa TOTALOM ali on je oko500din lit ,dali se sme to odraditi i sa MATONOM ili necim slicnim kontaktnim herbicidom posto je suncokret posejan prekjuce i do ponedeljka nece sigurno izaci pitam zbog toga sto sa matonom se moze proci mnogo jeftinije zato što nema sirka samo širokolisne trave??
Kod nas su neki radili na crno prskanje i dodavali maton,suncukret je nikao i nevidi se nista na njemu da mu je smetala takva kombinacija e sada verovatno ce se neko strucniji javiti po tom pitanju!
 
Maaton 2,4 D ima i zemljišno delovanje, pa ako bude ozbiljnijih padavina napraviće problem suncokretu. Total jeste malo skuplja varijanta ali je mnogo bezbednija.
 
Ja sam radio sa Proponit i Racer ovaj drugi ima i kontaktno delovanje, tako da sve sto je bilo tada zeleno sada je pobelelo.Nije moralo total dodavati to ni zastitar lokalni nije znao, ja sam izguglao ,na malo mesta pise da je i kontaktni.One velike gorusice sve su pobelele danas obilazio_Od sad samo Racer :bravo:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh