Herbicidi u suncokretu

brate kako da vidim 75 tu stranu kad ima samo 39?ti mi reci.

- - - - - - - - - -

ej vido sam tvoj suncokret isti ko moj?labac mu sunkin mora da je spekcija plus nevreme hladno i sta radis jel ga presevas ?
 
Kažu da je od otrova, e sada mnogi tvrde da ce se oporaviti, tako da za sada neceu nista dirati dok ne prodju ove kise pa cu onda videti sta cu, ali mi se ne svidja i ne obecava...
 
zzivice, ako ti je suncokret mali zbog acetohlora ili neke druge hemije nemoj ga presejavati, oporaviće se čim bude toplije. Tako je i moj prošle godine bolovao od acetohlora+fluorohloridona. Moj je bio u fazi 2 para listova a komsijin preko metar. Setva je bila istih dana. Na kraju je moj bacio preko 2,5 t/kj.
 
Acetohlor , rastura suncukret na dve parcele,koje su lake za obradu.Zanimljivo,na istoj parceli tri hibrida .Kondi najviše oštećen a Dragon I MAS 97/A znatno manje.Imamo još dve parcele koje su sejane kad i ove ali tu nema tako izraženog ,negativnog dejstva acetohlora.Obe su malo teže za obradu ,nisu dobile pljusak od 30-ak litara pre ovih 100 litara ,kojliko je palo od ovog ciklona i nisu zasejane sa Kondijem.
 
Acetohlor , rastura suncukret na dve parcele,koje su lake za obradu.Zanimljivo,na istoj parceli tri hibrida .Kondi najviše oštećen a Dragon I MAS 97/A znatno manje.Imamo još dve parcele koje su sejane kad i ove ali tu nema tako izraženog ,negativnog dejstva acetohlora.Obe su malo teže za obradu ,nisu dobile pljusak od 30-ak litara pre ovih 100 litara ,kojliko je palo od ovog ciklona i nisu zasejane sa Kondijem.

ja sam se opekao o acetohlor prosle godine,ove godine sam koristio S metolahlor i terbutilazin i posle svih ovih kisa nijedan suncokret nekuburi.....
 
Probacu pa sta bude,ali mislim da nece nista,jel oboje su za uskolisne,jedino nemaju istu AM,to me buni :sta:.Da ne napravim neki dar mar na njivi :haha:
 
Kod svih preparata za uskolisnu u soji/suncokretu se preporucuje prskanje odvojeno od sirokolisnog. Takodje treba praviti pauzu bar 2-3 dana. Iz prakse poznajem ljude koji prskaju Pulsar+Fusilade (ili neki kletodim) odjednom i nisu imali problema. Ja nemam hrabrosti da to uradim, zato prskam odvojeno (bar 3 dana pauze).:ppozdrav:
 
Sacekacu ja jedno 10 dana da se suncokret malo oporavi od hemije pa cu ponovo da ga spricam. Sta znam nije bas zurba a najavljuju opet kisu pa mozda izbije jos neka travka
 
Nazad
Vrh